Tagasi kalendrisse

Kontsert „Muusika – see on meri“

Aeg: 18.08.17  18:00–19:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 10/7€

Esinevad:

MARIA VERETENINA, sopran (London, Suurbritannia)
JELENA OSSIPOVA, kitarr (Eesti)

Kavas vene, saksa ja prantsuse romansid.

Eestis sündinud soprano Maria Veretenina debüteeris solistina Soome Rahvusooperis Helsingis aastal 2011 Boris Godunovis koos tuntud laulja Matti Salmineniga. Maria elab Suurbritannias ning esineb erinevatel ooperilavadel nii Suurbritannias kui ka mujal maailmas. Viimastest esinemistest võib nimetada esinemist Tema Kuninglikule Kõrgusele prints Charlesile Londonis Sourouzh katedraalis detsembris 2016. Maria on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes maades: Rootsis, Soomes, Venemaal, Itaalias, Hispaanias, Austrias, Ungaris, Saksamaal ja Suurbritannias. Ta on esinenud sellistes kuulsates saalides nagu Peterburi Filharmoonia, Kammerooper Viinis, Kuninglik Muusikaakadeemia Londonis, Zaragoza kontsertsaal, Püha Johannese väljak Londonis, Astrahhani filharmoonia ja Estonia Kontsertsaal.

Maria alustas oma lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Maarika Eensalu juures ning samal ajal käis ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ettevalmistuskursusel prof. Tamara Novitšenko juhendamisel. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat laulmise erialal (õpetajaks dots. Nadja Kurem ja prof. Jaakko Ryhänen), jätkas õpinguid EMTA magistrantuuris prof. Jaakko Ryhäneni juures ja seejärel täiendas end Santa Cecilia akadeemias Roomas, Itaalia (Prof. Rebecca Berg). 2007 osales Maria G.F.Händeli oratooriumi “Saul” solistina Rootsis.

Maria on osalenud meistrikursustel Montserrat Caballé, Wilma Vernocchio, Teresa Zylis-Gara, Ingrid Kremling, Maria Acda, Larissa Gergieva, Peter Woss juhendamisel. 2001.a sai ta I preemia Läänemeremaade noorte rahvalaulu ja akadeemilise soololaulu rahvusvahelisel konkursil ja samal aastal – II preemia noorte rahvusvahelisel konkursil “Saules Starini 2002” (Daugavpils, Leedu), 2005. a osales Eesti rahvamuusika konkursil “Muusikatriad”  (Viljandi, Eesti), kusi sai I preemia ja auhinna parima interpretatsiooni eest, 2006. a sai diplomi rahvusvahelisel konkursil “Merevaikkollane ööbik” (Kaliningrad, Venemaa), 2006. a võttis osa IV rahvusvahelisest Isabella Jurjeva nimelisest vene romansi konkursist (Tallinn, Eesti), kus võitis II preemia, 2006. a sai II preemia ja eriauhinna Hendrik Krummi nimelisel lauljate konkursil (Kuresaare, Eesti), 2009. a sai Eesti noorte interpreetide konkursi “Con brio” finalistiks, 2009. a võitis III preemia VI Klaudia Taevi nimelisel konkursil. Aastal 2014 sai ta Grand Prix rahvusvahelisel konkursil Londonis, mis oli pühendatud vene-inglise muusikale.

Maria repertuaar on nii lai ja tema rollide hulka kuuluvad Kleopatra (Händel, Giulio Cesare), Öökuninganna (Mozart,Võluflööt), Fiordiligi (Mozart, Cosi fan tutte), Zerlina (Mozart, Don Giovanni), Olympia ja Antonia (Les Contes d’Hoffmann), Liu (Puccini, Turandot), Lauretta (Puccini, Gianni Schicchi), Musetta (Puccini, La Boheme), Violetta (Verdi, La Traviata), Marfa (Rimski-Korsakov, Tsaari mõrsja), Xenia (Mussorgski, Boris Godunov), Tatjana(Tšaikovski, Jevgeni Onegin).

Piletid 10 / 7 eurot Piletilevis ja muuseumi kassas.