Tagasi kalendrisse

Kumu sisehoov – oaas linnaruumis

Kumu sisehoov – oaas linnaruumis

Aeg: 22.04.17  14:00–16:00
Asukoht: Kumu sisehoov
Hind: tasuta

Kumu kunstimuuseumi hoone on arhitektuurselt silmapaistev ja muuseumi asukoht Kadrioru ja Lasnamäe piirimail samuti märkimisväärne, kuna tegemist on kahe väga erineva keskkonnaga nii ajaloolt kui ka planeeringult. Millist rolli mängib selle taustal Kumu? Kas muuseumit saaks käsitleda kui portaali või siduvat lüli nende kahe maailma vahel? Kuidas sobitada muuseumit antud olukorras? Milliste lihtsate ja mänguliste vahenditega on võimalik luua atraktiivset, loovat ja kutsuvat avalikku ruumi, mis toimiks suhtlusplatvormina kahe justkui kontrastse keskkonna vahel?

Kõigile avatud töötoas võetakse lähema vaatluse alla Kumu sisehoov ja selle avatus-suletus ümbritseva keskkonna suhtes. Rakendades erinevaid mõtteharjutusi sekkume olemasolevasse olukorda, visioneerime endale meelepärast väliruumi ning püüame koos leida oma ideedele praktilisi ja lihtsaid lahendusi.

Töötuba viivad läbi urbanist Maria Derlõš ja arhitekt Jekaterina Kljutšnik, kes viibisid projekti „Translocal. Muuseum kui tööriistakast” raames kunstiresidentuuris Zagrebi kaasaegses kunstimuuseumis, kus nad disainisid koostöös sealse noorteklubiga muuseumi avaliku ruumi mängulisi välimööblielemente, et kutsuda möödujaid aktiivsemalt kasutama muuseumi väliruumi ja sellega suhestuma. Maria ja Jekaterina on ka eestvedajad ühenduses Lasnaidee, mis koondab enda ümber entusiastlikke lasnamäelasi, kes väärtustavad oma elukohta ja soovivad panustada inimkeskse ja kvaliteetse eluruumi loomisse Lasnamäel. Vaata residentuuri fotojäädvustusi ja tutvu Lasnaidee tegevusega lähemalt Facebookis.

Palume huvilistel registreeruda hiljemalt laupäevaks, 22. aprilliks kella 12.00-ks, et saaksime luua kõigile osalejatele võimalikult mugavad tingimused.

Töötuba on kõigile tasuta. Juhiseid jagatakse nii eesti, vene kui ka inglise keeles.