Tagasi kalendrisse

Värvide dirigendid. Muusika ja melanhoolia

Värvide dirigendid. Muusika ja melanhoolia

Aeg: 15.07.17  16:00–17:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Värvide dirigendid. Muusika ja melanhoolia

 Teemaüritustesari näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“

Märtsist augustini leiavad kord kuus laupäeviti aset üritused, kus erinevat ainest tutvustavad oma ala spetsialistid ning muusikateemalisele näitusele kohaselt on oma osa ka muusikalistel etteastetel.

Juulis on teemaks „Muusika ja melanhoolia“, mis keskendub raskemeelsuse ja surma kujutamisele kunstist ning viiulile ja viiulimuusikale kui spliini sümbolile kujutavas kunstis. Teeme juttu Nikolai Triigi ja Eduard Wiiralti melanhoolsetest teostest ja vestleme ERSO kontsertmeistri Triin Ruubeliga viiulimuusikast. Ürituse lõpetavad kaunid viiulipalad Triin Ruubeli esituses.

Triin Ruubel (1988) on andekas eesti viiuldaja, kes 2015. aastast töötab Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmel rahvusvahelisel konkursil, näiteks grand prix konkursil „Remember Enescu“ Rumeenias ning I preemia ja eripreemiad konkursil „Kloster Schöntalis“ Saksamaal, III preemia Avignoni rahvusvahelisel Ginette Neveu nimelisel konkursil Prantsusmaal ja publikupreemia Rodolfo Lipizeri nimelisel konkursil Itaalias. Lisaks on ta olnud mitme rahvusvahelise fondi stipendiaat.

Triin Ruubel on soleerinud orkestrite ees nii Eestis kui ka välismaal, teinud koostööd Tallinna Kammerorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute jt orkestritega ning esinenud mainekatel festivalidel Saksamaal. Solistina ERSO ees debüteeris ta hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse viiulikontserdi.

 

Üritustesarja „Värvide dirigendid“ ajakava

 

18.03 Muusika, malbus ja modernsus

22.04 Laulvad maastikud

27.05 Vaikuse helid

17.06 Ürgsed helid

15.07 Muusika ja melanhoolia

26.08 Džässiajastu ebakõla