EKM uudised 21. – 28. märts: Margus Punabi kunstikollektsiooni näitus “Vägi ja valu” on Mikkeli muuseumis avatud viimast nädalat!

Uudiskiri 21.03.2017
Margus Punabi kunstikollektsioonil põhinev näitus avatud pühapäevani


Tuntud meestearsti Margus Punabi kunstikogu on üks tähelepanuväärsemaid Eestis nii oma mahu kui ka esteetiliste valikute järjekindluse tõttu. Nüüd on näitus avatud viimast nädalat ning laupäeval, 25. märtsil kell 15 vestlevad seal kunstist ja ühiskonnast kunstnik Peeter Laurits ja kunstikriitik Indrek Grigor.
Näitusel eksponeeritakse mitme erineva põlvkonna eesti autorite teoseid, nende seas Jüri Palm, Ilmar Malin, Merike Estna, Rauno Thomas Moss, Jaan Toomik, Kiwa, Jüri Arrak, Rein Tammik, Ly Lestberg, Peeter Mudist, Alice Kask, Marko Mäetamm, Kaido Ole, Marge Monko, Mall Nukke, Enn Põldroos jt.

Loe edasi…
Jüri Palm. Mees. 1993. Margus Punabi kogu

24.–26. märts

Tasuta interaktiivsed töötoad lastele, noortele ja täiskasvanutele!
Kumu kunstimuuseum koostöös Krakowi kunstiakadeemiaga pakub lastele ja täiskasvanutele tasuta töötubasid, avastamaks lähiväljaside (near-field communication e NFC) võimalusi. Selle tehnoloogia abil on võimalik täiesti uudsel viisil läheneda lugude jutustamisele ja mängude loomisele või vaadata hoopis teise pilguga Kumu kunstiteoseid ja muuseumihoonet. Eelnevad teadmised ei ole vajalikud, kõike saab õppida kohapeal.Töötoad viib läbi inglise keeles kunstnik ja teadlane Michal Hyjek.
Palume eelregistreeruda,  lisainfo siin.
Kolmapäev, 22. märts kell 17.00  
Hõbeda materjali ajaloost – Indrek Ikkonen
Sajandeid tagasi kaasnes käsitöömeistriks saamisega terve rida rituaale. Nende hulka kuulus ka hõberaha või hõbeeseme kinkimine oma organisatsioonile – tsunftile. 17. sajandist alates sai tavaks kinkida tsunftile hõbedast sildike, millele oli graveeritud meistri nimi ning meistriks saamise kuupäev ja aasta. Kuna need sildikesed riputati tsunfti tervituspokaali külge, nimetakse neid rippsiltideks. Käsitööliste rippsilte võib neil leiduva kirjaliku ja visuaalse teabe tõttu pidada hõbedast dokumentideks. Näitusel peab loengu ehtekunstnik Indrek Ikkonen.
Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Kolmapäev, 22. märts kell 18.00
Kuraatoriekskursioon: Südamega asja juures. Kollektsionäär Johannes Mikkel
Greta Koppel räägib kunstikollektsionäärist Johannes Mikkelist, kelle kogu moodustab praegu Mikkeli muuseumi püsiekspositsiooni. Johannes Mikkel oli 20. sajandi teise poole Eesti üks mitmekülgsemaid ja laiahaardelisemaid kunstikogujaid, kes alustas Mikkel kahe maailmasõja vahelistel aastatel, mis oli vähevarakale õpilasele ja tudengile soodus aeg – antikvariaadid olid täis laostunud balti ja vene aadlike kunstiteoseid. Mitmete kogusse kuuluvate teostaga on seotud põnevaid lugusid. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Neljapäev, 23. märts kell 18.00
Kuraatorituur näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus“ koos Rebeka Põldsamiga
Põder on Eesti skulptuurimaastikul oma kaasaegses kunstipildis seisnud kaua erandlikuna. Erilist tähelepanu väärib tema erakordne võime skulptuuri- ja installatsioonivormis väljendada vaimseid ja kehalisi kogemusi. Kui varem on Põdra loomingut enamjaolt eksponeeritud oma ajastu raamides, siis käesoleval näitusel saab Anu Põdra loomingut esmakordselt vaadata rahvusvahelises, 20. sajandi naiskogemust kujutavas kunstitraditsioonis.
23. märtsil tutvustab näitust ja oma mõtteid kuraator Rebeka Põldsam.
Osalemine muuseumipiletiga.

Neljapäev, 25. märts kell 12.00–18.00
Kumu noortepäev

Noortepäeva kavas on kaks Kumu uut näitust lähivaates, tasemel töötoad, lõbusad ettevõtmised ja loomulikult ka mõnus seltskond! Kumu noorteklubi loob uudse muuseumikogemuse, mis on kirju ja kaasahaarav nagu maailm läbi kaleidoskoobi! Seekord on Kumu noortepäeva fookuses näitused „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ ja „Anu Põder. Haprus on vaprus“. Täispilet 4 € / (üli)õpilaspilet 3 €.

Täpsemat ajakava vaata siit

Laupäev, 25. märts, kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Itaalia muinasjutt
See muinasjutt-näidend kutsub 5-9-aastasi lapsi avastama imelist teatrimaailma. Kohtumisel proovitakse kehastuda commedia dell’arte tegelasteks ja mängida läbi lõbusat näidendit. Lastele on abiks kostüümid, rekvisiidid ja loovtööna valminud omatehtud maskid. Selleks et itaalia rahvateatri õhkkonda paremini tunnetada, näitab meie tark muinasjutuvestja Jacques Callot’ oforte commedia dell’arte tegelastega. Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda perehommikule: kadriorg@ekm.ee

Loe edasi…

Pühapäev, 26. märts kell 15.00
Inglisekeelne ekskursioon Art Walk
Kord kuus saab Kumus tulla inglisekeelsele ekskursioonile, mis vaatleb iga kord lähemalt üht uut näitust. Seekord minnakse Tallinn-Moskva mitteametlikku kunsti eksponeerivale väljapanekule “Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad”.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Pühapäev, 26. märts kell 17.00
Lossimuusika
Lossimuusika sarjas esinevad Kreeka viiuldaja Yannos Margaziotis ning klaveril Lea Leiten. Esitamisele tulevad Mozarti ja Beethoven teosed. Piletid 10/7 € muuseumi kassas ning Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.
Lossimuusika kevadhooaja kava saab vaadata siin.

Teisipäev, 28. märts, kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio: Katrin Pere tekstiili töötuba
Adamson-Ericu muuseumis (Lühike jalg 3) jätkub populaarne kunstikursus täiskasvanutele. Sel teisipäeval juhendab kunstnik Katrin Pere tekstiili töötuba. Osalejail palume kaasa võtta väike isiklike mälestustega seotud tekstiilese või selle katke: lapse kinnas, sokike, pitsitükk rätikust, linast, vanaema pitskraest või kätisest; samuti nõelad, sõrmkübar, käärid ja mõned taustakangaks sobivad riidetükid. Palume eelregistreeruda:
liisi.selg@ekm.ee, tel 644 5838
Osalustasu 12 €