EKM uudised 06. juuni – 13. juuni: Adamson-Ericu muuseumis avaneb näitus Eesti klaasikunstist

Uudiskiri 06.06.2017
Reedest avaneb näitus “Omailm. 12+1 Eesti klaasikunstnikku”


Eesti professionaalse klaasikunsti 80. aastapäevaga seonduval näitusel „Omailm“ esitletakse valikut viimase 50 aasta ERKI/TKÜ/EKA klaasikunsti eriala lõpetajate lõputöödest mustvalgetel fotodel. Tajumaks muutusi kunstnikuteel on omaaegsete tööde kõrval ka kaasaegne looming. Näitusel on Maie Mikofi, Peeter Rudasi, Rait Präätsi, Mare Saare, Eve Koha, Ivo Lille, Kai Kiudsoo-Värvi, Tiina Sarapu, Eeva Käsperi, Maret Sarapu, Kristiina Uslari, Andra Jõgise ja Kristiina Oppi töid.

Loe edasi…

Eve Koha. Sissevaate hetk. 2015. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid – veel on vabu kohti!

 
Sel suvel toimuvad mitmed sisukad kunstilaagrid lastele ja noortele. Kumus toimub 26.06.–30.06. vähemalt 10-aastastele lastele sobiv laager “Suvi graafikaga”, kus katsetatakse erinevaid graafikatehnikaid ja kujundatakse endale T-särk. 28.08.–30.08 toimub laager “Rännakud, mustrid ja maastikud” sobib 8–11-aastastele ning pakub tegevust, rändamist ja maalimist Kumu ümbruses. Noortelaager “Kunst kõnetab!” 22.08.–24.08 on suunatud 15–21-aastastele noortele, kes soovivad end kunsti kaudu – performance’i, foto, video, graafika, installatsioonikunsi – kaudu väljendada. Veel saab liituda ka Kadrioru kunstimuuseumi linnalaagriga, mis kestab 16. juunini ning kus osalejad loovad ise kunstinäituse, õppides maalikunstnik Maie Matsari juhendamisel nii natüürmordi, portree, maastikumaali kui interjöörimaali eripärasid.
Lastelaager “Kaheksa ühe hoobiga” pakub aga 1.-3. klassi lastele 13.06.–16.06. võimalust tegutseda koguni kaheksas vanalinna muuseumis.
Kõigi laagrite kohta info siin
Kolmapäev, 7. juuni kell 16.00
Malesimultaan tšempionidega Kumus
Sel kolmapäeval avaneb võimalus mängida malet tõeliste meistrite vastu! Seoses malemeistrist rääkiva filmiga “Magnus” leiab 7. juunil kell 16.00 Kumus esmakordselt aset simultaan, mille annavad meie naiste tšempionid Mai Narva ja Margareth Olde. Eelregistreerimine e-aadressil helmut.janes@poff.eeviimased vabad kohad! Osaleda võivad kõik soovijad, kelle reiting ei ületa 2000 piiri.
Simultaanile järgneb filmilinastus kell 18.Loe edasi…

Kolmapäev, 7. juuni kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. Magnus
Sven Magnus Carlsen (sünd 1990) on male suurmeister ja valitsev maailmameister, läbi aegade kõrgeima reitinguga geenius, keda maailm tunneb ka kui Male Mozartit. Rahvusvaheliseks suurmeistriks sai Magnus 13-aastaselt 2004. aastal, kui noormees tegi selge otsuse – temast peab saama oma ala parim, male maailmameister. Coming-of-age žanris valminud lugu näitab, milliseid takistusi tuli tulevasel meistril läbida enne, kui ta ihaldatud tiitli võitis. Filmi juhatab sisse filmirežissöör ja malespetsialist Kaupo Kruusiauk.
Tasuta
Loe edasi…
Neljapäev, 8. juuni kell 18.00
Artist talk näitusel „Dialoog. Mare Vint ja Jaanus Samma“
Vastavatud näitusele “Dialoog. Mare Vint ja Jaanus Samma“ Kumu projektiruumis pakub sissevaadet vestlus väljapanekul esindatud kunstnike – tunnustatud graafiku Mare Vindi ja kõigi kaasaegse kunsti meediumidega tegeleva Jaanus Sammaga. Vestlus kunstnikega on sobiv formaat kõigile, kes soovivad näitusest paremat ülevaadet saada ning kellele pakuvad huvi kunstnikke juhtinud ideed ja mõtted. Vestlust juhib näituse kuraator ja kunstiteadlane Anu Allas.
Osalemine muuseumipiletiga

Laupäev, 10. juuni kell 16.00
Füüsikud ja lüürikud – Jaak Kikas ja Jaak Kangilaski

Sel laupäeval elustame näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ igipõlise vaidluse teemal „Füüsikud ja lüürikud“. Näitusesaalis vestlevad Tartu Ülikooli füüsikainstituudi direktor ja fotograaf ning silmapaistev füüsik Jaak Kikas ning Eesti kunstiakadeemia vanemteadur ja Tartu Ülikooli emeriitprofessor, hinnatud kunstiajaloolane Jaak Kangilaski. Näitus  „Sümmeetrilised maailmad” on avatud viimast nädalat!
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kadrioru kunstimuuseum on kirjeldustõlgete abil pimedale kultuurisõbrale ligipääsetavam
Kirjeldustekstid ja audiokirjeldused  aitavad luua ettekujutuse lossi sise- ja väliskujust ning annavad ülevaate lossis asuvatest ajalooliselt tähtsatest maalidest.  Maalide kirjelduste autor on Zoja Triin Truumets, tekstid on toimetanud Raili Ilves, ruumikirjeldused on kirjutanud Jane Meresmaa-Roos, tekstid on toimetanud Raili Ilves ja Sülvi Sarapuu.
Tekstid luges sisse Lauri Kaldoja.
Kirjeldustõlkeid ja audiokirjeldused asuvad siin.

Kumu eriprogramm laulupeonädalal ja soodustus pidulistele
XII noorte laulu- ja tantsupeo auks peab ka Kumu kunstimuuseum laulupeo nädalat. Teisipäevast neljapäevani on publikul võimalik osaleda ekskursioonidel näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“. Ekskursioonid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles. Muusika ja kujutava kunsti suhteid saab uurida ka avatud töötoas.
XII noorte laulu- ja tantsupeo pileti ettenäitamisel sissepääs Kumu näitustele soodushinnaga! Laulu- ja tantsupeol esinejatele käepaela ettenäitamisel Kumu pilet vaid 3 €
Loe edasi…