EKM uudised 10.–17. jaanuar: Juhan Kuusi fotonäitus avatud viimast nädalat!

Uudiskiri 10.01.2017
Viimased programmid näitusel “Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas”

Juhan Kuusi, suurt rahvusvahelist tunnustust pälvinud ning kahel korral maailma pressifoto prestiižseima tunnustusega – World Press Photo auhinnaga pärjatud Eesti päritolu fotograafi näitusel toimuvad sel nädalal veel mitmed põnevad üritused. Teisipäeval, 10. jaanuaril kell 18.00 toimub Madli Pavese ja tantsijate koostöös valminud tantsuetendus “Ubuntu” (pilet 10/7 €); 11. jaanuaril kell 18.00 linastub Kumu auditooriumis dokumentaalfilm “Koudelka, sihikul Püha Maa” Tšehhi fotograafist Josef Koudelkast (tasuta) ning 12. jaanuaril kell 17.30 räägib Karin Veski, Tartu Ülikooli teadlane, rassiliste ja etniliste stereotüüpide kujunemisest (osalemine muuseumipiletiga).Näituseinfo…
Kolmapäev, 11. jaanuar, kell 11.00

“Tasapisi” väikelastehommik: LUMINE TALVEPÄEV
Tulemas on väikelastehommik, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Programmis osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €), väikelastele tasuta. Kohtume Kumu kassade juures!

Kolmapäev, 11. jaanuar kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Jeesuse lapsepõlv ja noorus
Anu Allikvee jutustab Kadrioru kunstimuuseumi avatud loengus sel korral Jeesuse poisipõlvest. Piibel räägib Jeesuse lapsepõlvest pärast tema templisse viimist ja perekonna Egiptusesse põgenemist vaid ühel korral. See on andnud mõtlemisainet kunstnikele, kelle silmis on Jeesuslaps ideaalse lapse võrdkuju, kelle tegevuses võib aimata ta tulevast missiooni. Loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm.
Osalemine muuseumipiletiga
Neljapäev, 12. jaanuar kell 17.00
Alustab uus sari “Noored Kumus”
Iga kuu teisel neljapäeval algusega kell 17.00 kutsub Kumu noorteklubi muuseumisse! Kohtumisi viivad läbi Kumu noorteklubi liikmed, seega on iga üritus eri nägu. Noored on oodatud näitustega tutvuma ja nähtut omavahel arutama. Oodatud on ka need, kelle jaoks kunst pole seni olnud lemmikteema!
Pilet 3€

Laupäev, 14. jaanuar kell 16.00
Kirjanik Anti Saare loeng „Läbitunnetatud lõpetamatus. Mõned kirjanduslikud obsessioonid“
Publikuprogrammis vaatleb kirjanik ja tõlkija Anti Saar Kumu kaasaegse kunsti galerii näitust “Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve” kirjandusliku lähenemise elementidega. Arhiivi ja arhitektuuri termineid on asjakohane tarvitada ka kirjandusest rääkides. Ajastutest sõltumatult on alati eksisteerinud sedalaadi ilukirjandust, milles arvelevõtu ehk arhiveerimise ambitsioon on keskmisest suurem, saades mõnel juhul kogu teose arhitektuuriliseks dominandiks.
Osalemine muuseumipiletiga
Alates 13. jaanuarist
“Autoportee 4″ Kumu aatriumis
Eesti Kunstiakadeemia magistrandi Mikk-Artur Ostrovi „Showcase“ on kaasaegse kunsti initsiatiiv, mille fookus on kaasaegse kunsti leviala laiendamine kohtadesse, kuhu see tavaliselt ei jõua. Ruutmeetrise vitriini kujul võimaldab see esitada kunsti nii kohaspetsiifilise kui ka eraldiseisvana.
Vitriin on Kumu aatriumis 9. veebruarini.

Pühapäev, 15. jaanuar kell 17.00
Lossimuusika: Klaverimuusika Peterburist
Pianist Aleksander Radvilovich Peterburist esitab Lossimuusika sarjas nii oma kui teiste heliloojate muusikat. Oma heliloomingus otsib Radvilovich uusi väljendusvahendeid, uut sõna muusikas. Talle on iseloomulik helikeele teravus, helikujundite erilisus, sageli paradoksaalsed vormilised lahendused. Tema heliteosed on kõlanud alates 1980. aastatest mitmetel rahvusvahelistel festivalidel Venemaal, Ukrainas, Leedus, Saksamaal, Šveitsis, Taanis, USAs.
Piletid 10/7 € Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Teisipäev, 17. jaanuar kell 17.30
Algab kuueosaline kursus: Joonistamine – alateadvuse väljund
Kumus alustab joonistuskursus, mis püüab kontakti saada alateadvusega. Joonistamise hetkel on teadlik kontroll käe tegevuselt eemaldatud ehk teadvus tegeleb millegi muuga. Teadvuse tsensuurist vabana saab väljundi väga omapärane kujundimaailm, mille rikkus üllatab isegi ennast. Kursus toimub kuuel järjestikusel teisipäeval Kumu graafikaateljees, juhendaja on graafik Lembe Ruben. Osalustasu 70 €. Palume eelregistreeruda: piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 6026134


Kumu on uuest aastast kolmapäeva asemel neljapäeviti 20-ni avatud
Vastu tulles publiku soovile on Kumu alates 2017. aastast neljapäeviti pikemalt lahti. Nii on neljapäevaõhtustel publikuprogrammidel osalejatel võimalik pärast üritust ka näitusi vaadata. Kumu Dokumentaal toimub aga endiselt kolmapäeva õhtuti. Kumus toimuvaga kursis olemiseks saab liituda uudiskirjaga SIIN.
Kadrioru ja Mikkeli muuseumid on endiselt pikemalt lahti kolmapäeviti, kell 10-20.