EKM uudised 11. – 18. aprill: Kolmapäeval Anu Allikvee loeng Kristuse elutee kajastamisest kunstis

Uudiskiri 11.04.2017
Kolmapäev, 12. aprill kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Ülestõusmisest nelipühadeni

Kuigi Jeesus suri nagu inimene, ärkas ta Jumala pojana kolmandal päeval uuesti ellu. Kunstis on nii Jeesuse ülestõusmine kui ka elu ja surm olnud väga olulised motiivid läbi aegade, mis võimaldavad näidata inimlikke emotsioone alates üllatusest ja rõõmust kuni religioosse ekstaasini. Avatud kunstiajaloo loengusari “Muuseumiaabits” toetub Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab slaidiprogramm. Lektor: Anu Allikvee.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…
Oswald Heinrich von Sass. Kristuse taevaminek. 1898. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Teisipäev, 11. aprill kell 18.00
Auditooriumis: USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid: The Producers
Embassy Pictures ja Mel Brooksi koostöös valminud satiiriline komöödia oli 1970. aastate ühe edukaima USA režissööri esimene film, mis on paljuski Brooksi lemmikžanrimusternäidis. Film räägib loo produtsendist ja raamatupidajast, kes plaanivad koos lavastada Broadway muusikali, mille eesmärgiks oleks täielik läbikukkumine. Meeste plaan saab aga tõsise tagasilöögi, sest muusikali tabab Broadwayl ootamatu edu.
Tasuta

Loe edasi…

Kolmapäev, 12. aprill kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik: KEERUKUJU
Iga kuu teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Programmis osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €), väikelastele tasuta

Loe edasi…

Kolmapäev, 12. aprill kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal: Eva Hesse
Filmilinastus kaasneb näitusega „Anu Põder. Haprus on vaprus“.
Eva Hesse pikaajalise uurija Marcie Begleiteri filmidebüüt on rännak erakordse naiskunstniku võrdselt põneva elu ja loomingu radadel. Film annab ülevaate nii kunstniku noorusest 1930. aastate Saksamaal kui tänaseks märgiliseks kujunenud New Yorgi 1960. aastate eksperimentaalsest kunstiringkonnast, millel oli muuhulgas oluline roll feministliku liikumise sünni juures. Anu Põdra ja Eva Hesse loomingut ühendab efemeersete materjalide kasutamine oma loomingus ning kunstnikuloogika, mis keskendub eelkõige teose valmimise kontekstile ning vähem igavesele säilimisele.
Tasuta

Neljapäev, 13. aprill kell 17.00
Noored Kumus

Iga kuu teisel neljapäeval algusega kell 17.00 kutsub Kumu noorteklubi muuseumisse. Avasta koos meiega näitusi ja loo uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga! Oma arvamuse avaldamiseks ja arutlemiseks pole oluline, kas omad põhjalikke eelteadmisi kunstist. Garanteerime, et koos meiega avastad iga kord midagi uut, kui oled ise väljakutseks avatud.Kohtumisi viivad läbi Kumu noorteklubi liikmed, seega on iga üritus eri nägu. Kohtumispunkt Kumu infolaua juures. Pilet 3 €. Kumu noorteklubi tegemisi jälgi Facebookis ja Instagramis!

Loe edasi…

Neljapäev, 13. aprill, kell 18.00
Lossimuusika
Pühade tõttu toimub Lossimuusika sel nädalal neljapäeval ning kohal on kaks nimekat esinejat USAst – Elmira Darvarova (viiul), kes on töötanud Metropolitani ooperi sümfooniaorkestri kontsertmeistrina ning Howard Wall (metsasarv) New York Philharmonic’i liige. Kontserdil esinevad ka Arvo Leibur (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello). Piletid   10/7 € Piletilevist ja muuseumi kassast.

Loe edasi…

Neljapäev, 13. aprill kell 18.00
Näitusetutvustus kunstiteadlase ja näituse „Jüri Okas“ koordinaatoriga Ragne Soosaluga
Jüri Okas on võimekas kunstnik ja arhitekt, kelle loomingut iseloomustab mitmekesisus. Okas on olnud oma loometegevuses kitsasfilmidest maakunsti ja happening’ideni paljuski avangardkunsti eesvedajaks, kes reaalsuse kujutamise asemel on eesti kunsti toonud minimalismi, maakunsti ja neokontseptualismi. Ringkäik Jüri Okase näitusel annab osalejatele võimaluse tutvuda legendaarse arhitekti loomingu, elukäigu ja mõttemaailmaga kunstiteadlase Ragne Soosalu juhtimisel.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Neljapäev, 13. aprill kell 18.00
Kaheosaline keraamikakursus: keraamiline vaagen
Kursus toimub 13. aprillil ja ja 20. aprillil kell 18.00-20.00. Igal osalejal valmib kujundirikas keraamiline alus, mille mustrilahendus on tekitatud saviribadest või lintidest erikujuliste elementide ühendamisel. Praktilist kasutust leiab valminud ese puuviljavaagna või serveerimisalusena. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, kursuse osalustasu 30 €. Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga. Palume eelregistreeruda: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee
NB! Keraamikakursust grupile on võimalik tellida ka Teile sobival ajal!

Loe edasi…

Laupäev, 15. aprill, kell 12.00
Perehommik: Naerata ometi!
Septembrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos vanemaga, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Lossis leidub sadu naeratusi, mis on malbed, viisakad, kerged või kaunid, kuid ühelgi maalil pole näha säravaid hambaid. Miks on kaunite vürstinnade naeratused peidetud ja keisril varjatud muie? Räägime, kuidas hoolitseti vanasti oma hammaste tervise eest ja võrdleme seda tänapäeva laste teadmistega suuhügieenist. Muuseumitund valmis koostöös Suukooliga. Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda perehommikule: kadriorg@ekm.ee
Tulemas! Teisipäev, 18. aprill kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio: Anne Linde viltimise töötuba
Kunstnik Anne Linde juhendab viltimise töötuba, kus luuakse maaliline vildist pind, mida võib hiljem kasutada oma kodu kaunistamiseks – kas diivanipatja aplitseerides või hoopis raamitud kujul kunstiteosena seinale riputades. Eelnev kunstitegemise kogemus ei ole vajalik. Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume aegsasti registreeruda: liisi.selg@ekm.ee, tel 644 5838. Osalustasu 12 €

Loe edasi…

Lahtiolekuajad pühade ajal
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on 14. ja 16. aprillil suletud, ootame teid aga muuseumi laupäeval, 15. aprillil.