EKM uudised 13. juuni – 20. juuni: Laulupeonädala eriekskursioonid ja soodustused Kumus

Uudiskiri 13.06.2017
Laulupeonädal toob eriekskursioonid 27.-29. juunini


XII noorte laulu- ja tantsupeo auks peab ka Kumu kunstimuuseum laulupeo nädalat. Teisipäevast neljapäevani on publikul võimalik osaleda ekskursioonidel näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“. Ekskursioonid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles ning neil saab osaleda muuseumipiletiga, avatud on ka töötuba.  XII noorte laulu- ja tantsupeo pileti ettenäitamisel saab muuseumisse soodushinnaga. Laulu- ja tantsupeo esinejatele käepaela ettenäitamisel Kumu pilet vaid 3 eurot.Loe edasi…
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid – veel on vabu kohti!

 
Sel suvel toimuvad mitmed sisukad kunstilaagrid lastele ja noortele. Kumus toimub 26.06.–30.06. vähemalt 10-aastastele lastele sobiv laager “Suvi graafikaga”, kus katsetatakse erinevaid graafikatehnikaid ja kujundatakse endale T-särk. 28.08.–30.08 toimub laager “Rännakud, mustrid ja maastikud” sobib 8–11-aastastele ning pakub tegevust, rändamist ja maalimist Kumu ümbruses. Noortelaager “Kunst kõnetab!” 22.08.–24.08 on suunatud 15–21-aastastele noortele, kes soovivad end kunsti kaudu – performance’i, foto, video, graafika, installatsioonikunsi – kaudu väljendada. Veel saab liituda ka Kadrioru kunstimuuseumi linnalaagriga, mis kestab 16. juunini ning kus osalejad loovad ise kunstinäituse, õppides maalikunstnik Maie Matsari juhendamisel nii natüürmordi, portree, maastikumaali kui interjöörimaali eripärasid.
Lastelaager “Kaheksa ühe hoobiga” pakub aga 1.-3. klassi lastele 13.06.–16.06. võimalust tegutseda koguni kaheksas vanalinna muuseumis.
Kõigi laagrite kohta info siin
Neljapäev, 15. juuni kell 18.00
Dr Sirje Helme loeng Jüri Okasest ja tema loomingust
Jüri Okase näitusel peab loengu Eesti avangardi spetsialist ja Eesti Kunstimuuseumi juht dr Sirje Helme! Jüri Okast võib pidada üheks Eesti tähtsaimaks avangardkunstnikuks, kes pööras segi modernistlikust esteetikast tuleneva kunstiloome põhitõed. Kuidas alustas kõnealune kunstirevolutsionäär aga oma loometeed ning mis teda mõjutas?
Loengul saab osaleda muuseumipiletigaLoe edasi…

Laupäev, 17. juuni kell 16.00
Värvide dirigendid. Ürgsed helid
Laupäeval on näitusel “Värvide dirigendid” kunstist, muusikast ja nüüdismuusika loomisest rääkimas tunnustatud noor helilooja ja dirigent Pärt Uusberg, kes pälvis eelmisel aastal noore kultuuritegelase preemia. Kuna selle aasta suvel toimub ka XII noorte laulu- ja tantsupidu, siis tuleb loomulikult juttu ka koorilaulu tähtsusest Eestis.Ürituse lõpetab ETV Kontsertkoori esinemine näitusesaalis.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…
Pühapäev, 18. juuni kell 15.00
Inglisekeelne ekskursioon “Art Walk”
Kord kuus pakub Kumu võimalust kõikidele inglisekeelsetele huvilistele tulla tutvuma Eesti kunsti ja kultuuriga. Sel korral minnakse ekskursioonile näitusele “Värvide dirigendid”, kus saab ülevaate nii kunstist kui muusikast.
Osalemine muuseumipiletiga

Katuseterrass avatud!

Suvel – juunist kuni augusti lõpuni – saavad muuseumikülastajad minna vaatama kunstimuuseumi katuseterrassi ja nautida suurepärast vaadet Tallinnale. Külastused toimuvad hea ilma korral teisipäevast pühapäevani kell 15.00, kogunemine infoleti juures.
Üksikkülastajatele osalemine muuseumipiletiga, gruppidele katuseterrassi külastus ainult ettetellimisel. Korraga saab katuseterrassile minna 10-35 inimest. Vaata lähemalt
Tutvuda tasub kindlasti ka Kumu sisehooviga, kus peituvad kunstiteosed aitab üles leida vastav kaart. Suveperioodil on Kumu sisehoovi paigaldatud ka lauatenniselauad! Vaata lähemalt siit.