EKM uudised 14. – 21. veebruar: Kumu tähistab sünnipäeva eriprogrammi ja soodsa piletihinnaga!

Uudiskiri 14.02.2017
13.–19. veebruar

Kumu sünnipäevanädalal mitmed soodustused ja üritused

Reedel, 17. veebruaril on Kumu 11. sünnipäev ning pilet sel päeval 1€! Sünnipäeva puhul vaadatakse üle ka Kumu püsiekspositsioon – kell 16.00 teevad näitusel “Varamu” ekskursiooni Kumu direktor Kadi Polli ja kuraator Liis Pählapuu, kell 17.00 aga juhib kuraator Anu Allas ringkäiku eelmisel aastal avatud püsinäitusel “Konfliktid ja kohanemised”.
Kogu sünnipäevanädala jooksul on Kumu aastapilet erihinnaga 25 €, poes on aga valik trükiseid ja meeneid 40% soodsamad! Kumu Reval Café pakub sünnipäevakooki samuti soodushinnaga.
Ootame teid külla!Kogu nädala kava siin…

Laupäev, 18. veebruar kell 14–17

Kaasaegne tants näituse “Arhiivi ja arhitektuuri vahel” lõpuüritusel 

Neeme Külma, Krista Mölderi ja Taavi Talve näitus Kumu 5. korrusel on avatud viimast nädalat ning laupäeval toimub selle tantsuline finissage. Professionaalne tantsija ja tantsutreener Tatjana Romanova (tantsuteater Fine5) tutvustab loenguga (kell 14.00 vene keeles ja kell 16.00 eesti keeles) tantsuajalugu ja kaasaegse tantsu põhimõtteid, ideid ning suhet ruumiga. Tantsuetendusel kell 15.00 tõlgendab Romanova näituseruumi ja arhitektuuri kaasaegse tantsu kaudu ning juhendab avatud töötuba tantsust.
Osalemine muuseumipiletigaLoe edasi…

Teisipäev, 14. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. THE PRINCESS BRIDE
Ameerika film „The Princess Bride”, mis valmis 20th Century Fox stuudios, on segu romantikast, ulmest, seiklusest ja komöödiast. Olgugi et ajal, mil film esmakordselt linastus, ei olnud tegu kassahitiga, on see tänu huumorile, näitlejatööle ja vaatajasõbralikkusele saanud Hollywoodi klassikaks.
TasutaLoe edasi…

Kolmapäev, 15. veebruar kell 17.00
Kaheosaline keraamikakursus. Keraamiline sushi-nõude komplekt 
Kursuse raames kujundame endale meelepärase ja unikaalse lauanõude komplekti, mis sobiks sushi serveerimiseks. Kes aga sushi-sõber ei ole, saab kujundada väikesed serveerimisalused või koogitaldrikute komplekti.
Kaheosalise kursuse osalustasu on 30 € / in. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee
Loe edasi…

Kolmapäev, 15. veebruar, kell 18.00

Peeter Lauritsa kunstnikuekskursioon
Peeter Laurits teeb kunstnikuekskursioon näitusel „Küllus ja kaduvus. Natüürmort Soome ja Baltimaade kogudest“, mis kõrvutab Madalmaade, Itaalia ja Prantsuse 17. ja 18. sajandi meistrite natüürmorte kaasaegsete kunstnike natüürmordižanriga suhestuvate teostega Soome ja Baltimaade nüüdiskunstnikelt.
Osalemine muuseumipiletiga

Kolmapäev, 15. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. VERSUS: KEN LOACHI FILMID JA ELU
Režissöör Louise Osmondi film näitab legendaarset briti filmilavastajat Ken Loachi („Kes”, „Riff-Raff”, „Lenda, lenda lepatriinu”, „Minu nimi on Joe”, „Inglite osa”, “Mina, Daniel Blake” jpt.) üllatuslikult humoorikast vaatepunktist. Paljude Loachi sõprade, kolleegide ja austajate intervjuude kaudu paljastatakse meile legendaarse filmiautori unikaalse ja senini pisut peidus olnud loomeprotsessi saladused.
Filmi juhatab sisse Tõnu Karjatse.
Tasuta
Neljapäev, 16. veebruar kell 18.00
Delvaux & Draw. Akti joonistamise sessioon Paul Delvaux’ näitusel 

Populaarne sari Drink&Draw organiseerib joonistamissessioone kõikvõimalikes paikades, seekord aga joonistatakse modelli taas Paul Delvaux’ näitusel. Iga sessioon võtab detailsema vaatluse alla kindlad teosed näituselt ning enne sessiooni toimub ka lühike teemat ja teoseid tutvustav sissejuhatus. Ühe ürituse kestuseks on 2 tundi ning modelli abil taaselustatakse Delvaux’ maagilisi teoseid. Kohapeal võimalik osta joonistusvahendid 3 €
Osalemine muuseumipiletiga 

Reede, 17. veebruar kell 11.30
Ekskursioon 60+ Paul Delvaux’ näitusel ja söejoonistuste töötuba
20. sajandi kunsti oluliselt mõjutanud Belgia sürrealisti unenäolise atmosfääriga töödes seguneb reaalsus ja illusoorsus, mängitakse sügavalt isiklike motiivide koosluste ja tsitaatidega kunstiajaloost. Pärast ringkäiku on on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast, kus katsetatakse söejoonistustega.
Kumu sünnipäeva puhul pilet 1€!
Laupäev, 18. veebruar kell 12.00
Perehommik: Kunstikoguja salamaailm
Septembrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos vanemaga, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Sel korral tutvume Johannes Mikkeli kunstikoguga, mis kannab omamoodi lugu ja väärtust. Uurime, kuidas teosed kollektsionääri juurde jõudsid. Võimalus on katsetada, kui väärtuslikuks ja oluliseks suudame ühe kunstiteose rääkida. Palume eelregistreeruda: kadriorg@ekm.ee
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.Loe edasi…

Pühapäev, 19. veebruar kell 17.00
Lossimuusika
Bachi, Vivaldi ja Händeli muusikat esitavad pühapäeval kontratenor Nikos Spanatis (Kreeka) ja Ansambel Floridante. Piletid 10/7€ Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina
Tulemas! Teisipäev, 21. veebruar kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio: Pille Kivihalli nahakunsti töötuba
Adamson-Ericu muuseumis jätkub populaarne kunstikursus täiskasvanutele, kus valitud teisipäevaõhtel saab erinevate kunstnike juhendamisel uusi kunstitehnikaid ja –võtteid õppida. Isikupärase ja leidliku konstruktsiooniga võtmehoidja valmistamiseks kasutame kunstnik Pille Kivihalli juhendamisel iidsetest aegadest tarvitusel olnud materjali – nahka. Iga osaleja võib soovitud kuju ja suurusega võtme kaasa võtta. Palume eelregistreeruda: liisi.selg@ekm.ee, osalemistasu 12 €. Info kogu kevadhooaja töötubade kohta siin.


Tulemas! Avatud on registreerumine kevadvaheaja lastelaagritesse!
Adamson-Ericu muuseum kutsub 7–12-aastasi lapsi 20.–21. märtsil kunstistuudiosse „Mõtle, mängi ja meisterda!“ Ühiselt uuritakse näitusel “Pesupäev” piltidesse „kinni jäänud“ lugusid ning 20. sajandi alguse maa- ja linnaelu erinevusi. Stuudios saab meisterdada koduõuemaketti, teha rätinukku, etendada pantomiimi, proovida materjalitrükki, puhuda seebimulle jm. Osalemistasu 30€.
Niguliste muuseum osaleb aga kaheksa teise vanalinna muuseumiga lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”, kus 21.-24. märtsil kutsutakse 1.–3. klasside lapsi osa saama põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Osalustasu 60 €.