EKM uudised 17.–24. jaanuar: Laupäevast avaneb Kadrioru kunstimuuseumis näitus “Küllus ja kaduvus. Natüürmort Soome ja Baltimaade kogudest“!

Uudiskiri 17.01.2017
Natüürmort ei ole surnud!

21. jaanuarist avanev näitus “Küllus ja kaduvus”  toob kokku 17. ja 18. sajandi Lääne-Euroopa meistrite vaikelud ja nüüdiskunstnike teosed. Ajaloolise vaikelu meistritest on näitusel esindatud Willem Claesz. Heda, Pieter Claesz, Hans van Essen, kelle loominguga astuvad dialoogi Eesti nüüdiskunstnikest näiteks Lauri Sillaku, Aarne Maasiku, Tõnis Saadoja ja teiste teosed. Näitusega kaasneb rikkalikult illustreeritud raamat, milles artikleid rahvusvaheliselt autoriteringilt. Esimene kuraatoriekskursioon Kerttu Männistega toimub 25. jaanuaril kell 18.00, Näitus jääb avatuks 14. maini 2017.

Näituseinfo…

Teisipäev, 17. jaanuar kell 17.30
Algab kuueosaline kursus: Joonistamine – alateadvuse väljund 

Kumus alustab joonistuskursus, mis püüab kontakti saada alateadvusega. Joonistamise hetkel on teadlik kontroll käe tegevuselt eemaldatud ehk teadvus tegeleb millegi muuga. Teadvuse tsensuurist vabana saab väljundi väga omapärane kujundimaailm, mille rikkus üllatab isegi ennast. Kursus toimub kuuel järjestikusel teisipäeval Kumu graafikaateljees, juhendaja on graafik Lembe Ruben. Osalustasu 70 €. Palume eelregistreeruda: piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 6026134

Loe edasi…

Kolmapäev, 18. jaanuar kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel “Vägi ja valu”
Tuntud meestearsti Margus Punabi kunstikollektsioon suhestub lähedalt tema elukutsega ning mahub mõistete „mees”, „seksuaalsus” ja „kunst” vahelisse kolmnurka. Käesolev näitus pöörab tähelepanu kunstiga seotud nurgale. Kolmapäeval teeb näitusel ringkäigu Aleksandra Murre.
Osalemine muuseumipiletiga
Kolmapäev, 18. jaanuar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. XXX Pärnu Filmifestivali auhinnatud filmid
Esitlusele tulevad lühifilmid “Lendamise kunst” Jan van Ijkeni film kuldnokaparve lennust, “Kaamelimees Goran” professionaalse rännumehe elust ning “Pulmafilm” Iraani pulmatavadest. Filmid juhatavad sisse Mark Soosaar ja Vaiko Edur.
Tasuta

Neljapäev, 19. jaanuar kell 16.30
Natüürmordi kursus
Seekordse kursuse fookuses on  näitus „Värvide dirigendid“, millest on inspireeritud ka ateljees üles seatud kompositsioonid. Malle-Reet Heidelbergi juhendatud kursusel arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi ning tutvustatakse lühidalt õlivärvidega maalimise põhialuseid. Hind 60 € sisaldab kõiki vahendeid. Edasi…

Esmaspäev, 23. jaanuar kell 17.30
Joonistuskursus: Kompositsioon. Portree. Figuur.
Kursusel joonistatakse modelli, natüürmorti ja interjööri. Vaadatakse üle ka joonistamise algtõed: proportsioonide mõõtmine, kompositsioon, perspektiiv, anatoomia. Juhendab graafik Lembe Ruben, kursusetasu 120 €. Edasi…
Palume eelregistreeruda: 
piret.lindpere@ekm.ee; tel 5331 0318, 6026134

Neljapäev, 19. jaanuar kell 18.00
Delvaux & Draw. Akti joonistamise sessioon Kumu kunstimuuseumis näitusel „Paul Delvaux. Unest ärkaja“
Üritustesari Drink & Draw toimub igal kuul erinevates kohtades ning nüüd on see kujul “Delvaux & Draw.” jõudnud ka Kumusse! Joonistamissessioonil elustatakse modelli abil Delvaux’ maagilised teosed ning enne sessiooni toimub ka lühike teemat ja teoseid tutvustav sissejuhatus. Kohapeal võimalik osta joonistusvahendid 3 € eest.
Osalemine muuseumipiletiga

Laupäev, 21. jaanuar kell 12.00
Perehommik: Muuseumijooga
Lossidaamid ootavad külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta koos tore hommik Kadriorus.Jooga muuseumis võib esialgu kõlada pööraselt, aga tegelikult leiab mitu tasakaalukat punkti, kuidas jooga ja muuseum omavahel ühe terviku moodustavad. Muuseumijooga eesmärk on kunsti keskel leida hetk iseendale, keskenduda kunstiteostele ja vaadata maailma kõige ilusama teose sisse. Soovitame selga panna mugavad riided!
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.
Palume eelregistreeruda: kadriorg@ekm.ee
Laupäev, 21. jaanuar kell 18.00
Kontserdisari “Kumu galeriides”
Sari “Kumu galeriides” võimaldab ühtaegu nautida nii kunsti kui muusikat. Laupäeval esinevad Robert Jürjendal (puutekitarr, kitarrorel, live-elektroonika) ja Madis Metsamart (löökpillid), esitusele tuleb Robert Jürjendali looming. Piletid hinnaga 15 € müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletilevis ja Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal
Sarjapilet hinnaga 36 € müügil Estonia kontserdisaali kassas
Kontserdipiletiga saab samal päeval külastada ka Kumu kunstimuuseumi näitusi.

Pühapäev, 22. jaanuar kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Inspireerituna Venemaal tegutsenud saksa päritolu kunstniku Ivan Weltzi (1866–1926) maalist “Talvine mets” esitab Tartu Ülikooli kammerkoor dirigent Lodewijk van der Ree (Holland) juhtimisel talvega seotud kooriteoseid 19. saj lõpu – 20. saj alguse Venemaalt ja Saksamaalt. Piletid Piletilevist.

Loe edasi…