EKM uudised 19. juuli – august: Kadriorg tähistab sünnipäeva!

Uudiskiri 19.07.2017
Laupäev, 22. juuli
Kadriorg 299!


22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 299. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse meeleoluka programmiga. Juba kella 12-st hommikul ootavad külalisi Kadrioru park, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla. Ootamas on seiklusrännakud, aardejaht, loengud, töötoad. Alates kella 15. saab kontserdiväljakul nautida muusikat, millele järgnevad armastatud pargiekskursioonid ning päeva lõpetuseks toimub pidulik sünnipäevakontsert Kadrioru lossi peasaalis.
„Kadriorg 299“ programmis osalevatesse muuseumidesse on sünnipäeval sissepääs 1 euro. 

Loe edasi…

Laupäev, 22. juuli kell 16.00
Lühiekskursioon Jüri Okase näitusel
Jüri Okas kuulub nende kunstnike hulka, kes 1960. ja 1970. aastate vahetusel ning seitsmekümnendate alguses veel tollases Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppides üritasid senised väärtused – modernistlikust esteetikast ammutatava kunstiloome põhitõed – peapeale pöörata, pakkudes asemele kas tulevikuvisioonidest täidetud popkultuuri või kontseptuaalse kunsti ebaisikulist dokumentaalsust. Laupäevast lühiekskursioone viivad läbi Kumu hariduskeskuse töötajad ja muuseumi külastusjuhid. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Pühapäev, 30. juuli ja 27. august kell 15.00
Inglisekeelsed ekskursioonid Art Walk
Kõiki inglisekeelseid kunstihuvilisi kutsume ekskursioonide sarjale  “Art Walk”, kus juulis tutvustatakse Eesti kunsti kullavaramut püsiekspositsioonis ning augustis Eesti kunsti nõukogude perioodil.
Osalemine muuseumipiletiga.
Suvel saab hea ilma korral teisipäevast pühapäevani külastada ka katuseterrassi! Sisehoovis saab mängida lauatennist ja orienteerumismängu, lähemalt vaata siit.

Loe edasi…

Laupäev, 5. august kell 16.00
Vestlusring Anu Põdra pere ja sõpradega
Graafik Anu Kalm, skulptor Jüri Ojaver ja Anu Põdra tütred arhitekt Maarja Kask, prokurör Saskia Kask ja maalikunstnik Alice Kask vestlevad näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus“. Publikuga jagatakse kunstnik Anu Põdra elu ja loominguga seotud mälestusi ja lugusid ning arutletakse kunstniku pärandi üle. Vestlusringiga paneme kauneid meenutusi täis punkti Anu Põdra loomingule pühendatud näitusele Kumu kunstimuuseumi 5. korrusel. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe edasi…

Kolmapäev, 16. august kell 18.00
Kuraatoriekskursioon näitusel „Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon”

Anu Allikvee ringkäik näitusel pöörab tähelepanu noore baltisaksa orientalisti ja ränduri O. Fr. von Richteri teekonnal külastatud piirkondade arhitektuuripärandile Egiptuses, Nuubias ja Lähis-Idas. Seetõttu võetakse lähema vaatluse alla 18. sajandi lõpus Euroopat tabanud Egiptuse-vaimustusest mõjutatud graafikasarjad. Kuigi need sarjad on loonud teaduslikul eesmärgil uurimisretkedel viibinud teadlased ja kunstnikud, vaheldub neis asjalik täpsus vahetu elamuslikkusega.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 23. august kell 18.00 
Jüri Kuuskemaa ekskursioon Mikkeli muuseumis
Tuntud muinsuskaitse eestkõneleja ja kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa räägib Johannes Mikkeli kunstikogumisest ja kunstikogumise võimalusest Nõukogude Liidu ajal seoses Mikkeli muuseumi 20. aastapäevaga. Esinejaga vestleb kuraator Greta Koppel.
Osalemine muuseumipiletiga.

Reede, 25. august kell 17.00
Loeng „Arhitektuur, ruum, keskkond Jüri Okase loomingus”
Eelkõige võimeka arhitektina tuntud Jüri Okas kuulub 1970. aastate avangardkunstnike põlvkonda. Tema distantseerunud hoiak tollase ametliku kunsti suhtes tõi reaalsuse kujutamise asemel eesti kunsti minimalismi, maakunsti ja neokontseptualismi.
Osalemine üritusel muuseumipiletiga.
Laupäev, 26. august kell 16.00
Värvide dirigendid. Džässiajastu ebakõla
Teemaürituste ja muusika sari näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ keskendub iga kord ühele näitusel puudutatud teemale. Ainest tutvustavad oma ala spetsialistid ning muusikateemalisele näitusele kohaselt on oma osa ka muusikalistel etteastetel.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 30. august kell 18.00
Richteri Egiptuse reisid ja kogu. Näitusel „Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon“
Kristiina Tiideberg Tartu Ülikooli kunstimuuseumist räägib lähemalt  baltisaksa orientalist ja rändur O. Fr. von Richterist, kes oli esimesi hommikumaade kultuurivaramu uurijaid. Suurem osa tema kogutud ja Tartu Ülikoolile üle antud Egiptuse muististest asuvad tänapäeval Venemaal Voronežis, kuhu need evakueeriti Esimese maailmasõja eest. Küll asuvad Eestis tema rikkalike joonistustega illustreeritud reisipäevikud ja retkelt kaasa toodud islami käsikirjad.