EKM uudised 2. mai – 9. mai: Perepäev näitusel “Pesupäev” kutsub suuri ja väikesi mängima!

Uudiskiri 02.05.2017
Laupäev, 6. mai kell 13-16
Perepäev: eriprogramm „Suur pesupäev“

Lõbusas kogupereprogrammis saavad kõik osaleda rahvalikes mängudes ning lastele on avatud meisterdamistöötuba. Näha saab ka ehtsat pesunaist 100 aasta tagusest ajast! Üritus toimub koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga. Osalemine muuseumipiletiga, perepilet 10€

Loe edasi…
Lydia Mei. Agulivaade. 1935. Eesti Kunstimuuseum

Kolmapäev, 3. mai kell 18.00
Kunstiteos lähivaates Kerttu Männistega
Kadrioru kunstimuuseumi sari “Kunstiteos lähivaates” keskendub ühele kindlale teemale kunstis. Sel kolmapäeval räägib Kerttu Männiste impressionistlikust vene kunstist pealkirja “Rohkem helget!” raames.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 3. mai kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal: Läänetuul. Tom Thomsoni nägemus
Tom Thomson oli Kanada armastatumaid kunstnikke, kelle ekspressiivsed ning värvikad põhja maastike tõlgendused on saanud Kanada sümboliteks. Tema loomingus võib märgata tunnetuslikke ja maalilaadilisi sarnasusi Konrad Mägi ja Nikolai Triigi töödega. Thomsoni looming oli just saavutanud õitsengu, kui ta 1917. aasta suvel kanuuga Canoe järvel sõites kadus. Filmi juhatab sisse kunstiteadlane Jaak Kangilaski.
Tasuta

Loe edasi…

Neljapäev, 4. mai kell 17.00
Noorte nähtavus avalikus ruumis
Näitusel „Üksi/koos” toimuvas Kumu noorteklubi vestlusringis arutletakse, kuidas kasutada ja elustada avalikku ruumi. Noored on oma ümbrusest üha teadlikumad ja hakanud sel teemal ka aktiivselt kaasa rääkima. Millised on noortele silma jäänud head näited avaliku ruumi hõivamisest ja omaseks muutmisest objektide, loosungite ja tehnoloogia abil?
Tasuta

Neljapäev, 4. mai kell 16.30
Natüürmordi kursus

4., 11. ja 25. mail toimuva kursuse märksõnaks on kevad. Inspiratsiooniallikaiks on kevadlillede teemaline kompositsioon, vaba ja loominguline maalistuudio muuseumikeskkonnas ja kunst ümberringi. Maalimise käigus arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi. Kursuse alguses tutvustatakse lühidalt õlivärvidega maalimise põhialuseid. Juhendaja Malle-Reet Heidelberg. Hind 60 € sisaldab kõiki vahendeid. Palume eelregistreeruda: 602 6134, 53310318, piret.lindpere@ekm.ee

Loe edasi…

Laupäev, 6. mai kell 14.00
Orienteerumismäng Kumu sisehoovis
Õues ringiliikumine ja ümbritseva uudistamine tekitab hea enesetunde ja on kasulik ka tervisele. Kumu sisehoovis leidub mitmesuguseid kohti ja teoseid, mis esmapilgul varjule võivad jääda, orienteerumismängus leitakse need aga kõik üles. Orienteerumismäng on kõigile tasuta. Juhiseid jagatakse nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Loe edasi…

Laupäev, 6. mai kell 14.00
Tallinna Kunstikool Kumus! Aino Saani juhendatud keraamikastuudio
Mais on Kumus keraamikakuu! Kõigil kunstisõpradel avaneb ainulaadne võimalus osaleda Tallinna Kunstikooli hinnatud õpetaja ja keraamiku Aino Saani juhitud keraamika töötubades Kumu kunstimuuseumi stuudiotes! Stuudiod toimuvad Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstikooli koostöös. Palume eelregistreeruda siin. Osalemine töötoas maksab 11 € (sisaldab muuseumipiletit).

Loe edasi…

Pühapäev, 7. mai kell 12.00
Kumu perehommik: MAAKUNST
Kutsume lapsi tutvuma Jüri Okase radikaalselt uuendusliku maakunstiga, mida võib näha Kumu suure saali näitusel. Hiljem avaneb lastel võimalus kogutud muljete põhjal ka ise üks meistriteos luua. Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta.

Loe edasi…

Sadolini kunstikogu esitlev näitus on avatud nädala lõpuni 
Sadolini kunstikogu, millele pandi alus 1990. aastal, on üks vanimaid ja tähelepanuväärsemaid ettevõttele kuuluvaid kollektsioone Eestis. Siia on koondunud paljude viimastel aastakümnetel eesti maalikunsti palet kujundanud loojate teosed. Pühapäevani avatud näitusel eksponeeritakse suuremat osa ligi 60 teost hõlmavast kollektsioonist.
Pühapäev, 7. mai kell 17.00
Lossimuusika
Assia Cunego Itaaliast mängib pühapäevases Kadriorus Bachi, Händeli, Boieldieu’, Glière’, Glassi ja Mengozzi muusikat harfil. Piletid 10/7€ Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis

Loe edasi…

Teisipäev, 9. mai kell 12.00
Töötuba „Minu esimene mänguasi“

Liisi Selg õpetab lapsevanemaid koos kõige pisemate (alates pooleaastaste) pereliikmetega ise tegema rätinukku. Pehme, tuttav tekstiil ja  Osalemine muuseumipiletiga 5/4 €, perepilet 10 €, eelkooliealised lapsed tasuta.

Loe edasi…