EKM uudised 21. – 28. veebruar: Kadrioru kunstimuuseumis ekskursioon “Päts ja kotkad”!

Uudiskiri 21.02.2017
Kolmapäev, 22. veebruar kell 18.00

Tiina-Mall Kreem räägib Kadriorust presidendilossi rollis

Teemal “Päts ja kotkad. Vene keisri suvelossist presidendi residentsiks” saab vabariigi aastapäevaga seoses kuulda lossis toimuval ringkäigul. Kadrioru loss on üks Tallinna hinnatumaid vaatamisväärtusi. Peeter I rajatud loss oli pikalt vene valitsejate residentsiks, 1930. aastatel aga Eesti Vabariigi riigipea ametikohaks. Nende etappide jälgedel teebki ekskursiooni kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem.
Osalemine muuseumipiletigaLoe edasi…

Teisipäev, 21. veebruar kell 17.30
Teistmoodi teisipäev. Täiskasvanute kunstistuudio: Pille Kivihalli nahakunsti töötuba
Isikupärase ja leidliku konstruktsiooniga võtmehoidja valmistamiseks kasutame iidsetest aegadest tarvitusel olnud materjali – nahka. Iga osaleja võib soovitud kuju ja suurusega võtme kaasa võtta, et tulemus oleks veelgi täpsem ja isiklikum. Palume töötuppa eelregistreeruda: liisi.selg@ekm.ee, tel 644 5838
Osalemistasu 12€Loe edasi…

Teisipäev, 21. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: Tiit Pääsuke ja tembitud värvid
Režissöör  Peeter Urbla dokumentaalportree Eesti kunsti ühest prominentsemast maalijast Tiit Pääsukesest. Pilet 5/3€
Loe edasi…
Kolmapäev, 22. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. PELGALT HINGETÕMME


Dobrin Sicrea peres on üks lastest elukoha mürgise õhu tõttu ratastoolis. Pere loeb igapäevaselt palveid, et jõuda paremale järjele ja aidata tütrel taas jalule tõusta. Film pälvis 2016. aastal Sarajevo filmifestivali parima dokumentaalfilmi peapreemia. Filmi juhatab sisse Filipp Kruusvall
Tasuta
Loe edasi…

Pühapäev, 26. veebruar, kell 12.00

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Saksa muinasjutt
Muinasjutuhommikule on oodatud 5–9-aastased lapsed koos vanemaga, et Meisseni portselani vaadeldes külla minna mitmele muinasjutule. Lapsi tervitavad lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond ja paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma loo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud figuurikese kohta.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda perehommikule: kadriorg@ekm.ee

Pühapäev, 26. veebruar kell 15.00
Ekskursioon “Art Walk” (inglise keeles)
Kord kuus toimuvad Kumus inglisekeelsed ekskursioonid mõnel näitusel. Sel pühapäeval minnakse Paul Delvaux` unenäolisesse maailma. Kohtmine kassa juures, ekskursiooni pikkus on 45 minutit.
Osalemine muuseumipiletiga
Pühapäev, 26. veebruar kell 17.00
Lossimuusika: Gerhard Reichenbach 

J.S.Bachi, Dyensi, Manjoni, Scarlatti ja Tšaikovski muusikat mängib klassikalisel kitarril Gerhard Reichenbach Saksamaalt. Pileti 10/7€ muuseumi kassas ja Piletilevis. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina 


Lahtiolekuajad sel nädalal
Sel neljapäeval, 23. veebruaril suletakse EKMi filiaalid 3 tundi varem: Kumu on avatud 10–17, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ning Niguliste muuseum 10–14, Adamson-Ericu muuseum 11–15.
24. veebruaril on kõik filiaalid suletud.
Soovime rõõmsat vabariigi aastapäeva!
Reede, 3. märts kell 10–18
Tulemas! Rahvusvaheline seminar: SÜRREALISMI PROBLEMAATIKAST
Seoses Kumu kunstimuuseumi näitusega „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel” korraldavad Kumu ja Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut koostöös seminari, mis on pühendatud sürrealismi ja abstraktse kunsti mõjudele 1950.–1970. aastate nõukogude mitteametlikus kunstis.
Seminari koostajad: Andres Kurg (EKA) ja Anna Romanova
Koordinaatorid: Elnara Taidre (EKM) ja Karin Nugis (EKA)Loe edasi…

Pühapäev, 19. veebruar kell 17.00
Tulemas! Kaasav prantsuskeelne muuseumitund: Sürrealism ja Paul Delvaux 
Interaktiivses muuseumitunnis osalejad saavad teada, millest sürrealistid oma loomingus lähtusid, mis seisnes nende manifestis ja millised puutepunktid on sürrealismiga Belgia 20. sajandi kunstnikul Paul Delvaux’l. Ringkäik näitusesaalis avab läbi Delvaux’ isiklike mälestuste kunstniku loomingu tagamaid ning 20. sajandi ajastuhõngu. Prantusekeelset tundi viib läbi Kadriann Soosaar,Tallinna Kunstikooli õpetaja ja prantsuskeelne giid.
Palume eelregistreeruda
Osalemine 10,50 €