EKM uudised 23. mai – 30. mai: Maalilaupäev Kadriorus!

Uudiskiri 23.05.2017
Laupäev, 27. mai kell 13.00–17.00

Suur maalilaupäev

Kadrioru traditsiooniline maalilaupäev kutsub nii väikeseid kui suuri kunstnikke vabas õhus maalima! Maalida saab tasuta ning muuseumi külastus on maalijatele 1€. Lastele toimub elamusprogramm “Pargi keel”, täiskasvanutele aga ekskursioonid laupäeval avanevatele näitustele „Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri reisid ja kollektsioon“ ja „Meissen. Maailm portselanis“ (osalemine muuseumipiletiga). Maalimistarbeid saab laenutada kohapealt!Päevakava siin
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid

 
Sel suvel toimuvad Kadriorus mitmed sisukad kunstilaagrid lastele ja noortele. Kumus toimub 26.06.–30.06. vähemalt 10-aastastele lastele sobiv laager “Suvi graafikaga”, kus katsetatakse erinevaid graafikatehnikaid ja kujundatakse endale T-särk. 28.08.–30.08 toimub laager “Rännakud, mustrid ja maastikud” sobib 8–11-aastastele ning pakub tegevust, rändamist ja maalimist Kumu ümbruses. Noortelaager “Kunst kõnetab!” 22.08.–24.08 on suunatud 15–21-aastastele noortele, kes soovivad end kunsti kaudu – performance’i, foto, video, graafika, installatsioonikunsi – kaudu väljendada. Kadrioru kunstimuuseumis 05.06.–16.06 loovad osalejad ise kunstinäituse, õppides maalikunstnik Maie Matsari juhendamisel nii natüürmordi, portree, maastikumaali kui interjöörimaali eripärasid.
Kõigi laagrite kohta info siin
20. mai –20. juuni
’’PULSS’’ Kumu tunnelis
Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis on avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus „PULSS“, mis valmis moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel.  Moetudengite loomingu tuumaks on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Eksponaatide lähtematerjaliks on moeshow’delt ja -galadelt tuttav punane vaip.Loe edasi…

Kolmapäev, 24. mai kell 17.00
Kohtumine Julia Maria Künnapiga
Kolmapäeval saab kohtuda Eesti ehtekunstniku Julia Maria Künnapiga, kelle näitus “Elu ja surma küsimus”  Niguliste muuseumis jääb avatuks 28. maini. Näitusega paralleelselt ilmunud raamat “Julia Maria Künnap. Elu ja surma küsimus” on müügil Niguliste muuseumi poes.
Sissepääs muuseumipiletiga
Loe edasi…
Kolmapäev, 24. mai kell 18.00
Ringkäik Kadrioru pargis Aleksandra Murrega
Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre teeb ekskursiooni, mis keskendub Kadrioru ajaloole. Siin on elanud ja valitsenud mitmed isikud ning neist kõigist on midagi ka tänaseni mälestuseks jäänud.
Osalemine muuseumipiletiga

Kolmapäev, 24. mai kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin.

Kell 17.00 eelneb filmile Feministeeriumi kuraatorituur Rebeka Põldsamiga näitusel “Anu Põder. Haprus on vaprus” Kumu kaasaegse kunsti galeriis 5. korrusel!
2008. aasta dokumentaalfilm Louise Bourgeois’st räägib 1911. aasta esimesel jõulupühal sündinud geniaalsest kunstnikust, kes avab meile säravate, ülivaimukate formuleeringute ning mõttekildudega kunstist ja elust oma vaheda mõistuse ja geniaalsuse.

Loe edasi…

Neljapäev, 25. mai kell 17.30
Tallinna Kunstikool Kumus! Aino Saani juhendatud keraamikastuudio
Mais on Kumus keraamikakuu! Kõigil kunstisõpradel avaneb ainulaadne võimalus osaleda Tallinna Kunstikooli hinnatud õpetaja ja keraamiku Aino Saani juhitud keraamika töötubades! Keraamik Aino Saan on Eesti Kunstnike Liidu liige, ta on tegelenud nii unikaalse kui ka tööstusliku keraamikaga ning õpetab Tallinna Kunstikoolis. Kuna stuudiotes on osalejate arv piiratud, siis palume eelregistreeruda.
Osalustasu 11€Loe edasi…

Neljapäev, 25. mai kell 18.00
Teaduse ja tehnoloogia võidukäik – ESTCube näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“
ESTCube’i meeskonna liige Iaroslav Iakubivskyi, kelle koostööpanus viis Eesti esimese satelliidi ESTCube-1  Maa-lähedasele päikesesünkroonsele orbiidile, on neljapäeval Kumus ning räägib nii ESTCube-1st kui ESTCube-2st. Juttu tuleb Eesti satelliitide olulisusest, tehnoloogia mõjust meie igapäevaelule ning kunsti ja teaduse vastastikust mõjust.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

 

Neljapäev, 25. mai kell 18.00
Keraamikakursus: Haprus on vaprus. Keraamiline vabavorm
Ammutades inspiratsiooni skulptor Anu Põdra loomingust, läheneme sel kursusel savimaterjalile vabamas võtmes. Kasutades keraamikale tavapäraseid vahendeid ja võtteid, proovime lisada Anu Põdra teostes kasutusel olnud erinevate materjalide jälgi. Valmib savivorm, mis loomulikult võib ka praktilist kasutust leida. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo, kursuse osalustasu 18 €. Vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.eeLoe edasi…

Pühapäev, 21. mai kell 17.00
Ekskursioon ja töötuba 60+: Jüri Okas
Ekskursioon 60+ läheb seekord Kumu suurde saali Jüri Okase näitusele. Arhitektuurist, minimalismist ja maakunstist mõjutatuna sünnib maikuu sarja „60+“ töötoas kollaaž. Kasutusse tulevad erinevad urbanistlikud vaated, fotod, lõiked Burdadest ja jäädvustused maastikest. Valmib isikupärane töö kollaažitehnikas, mis sobib katsetamiseks ka neile, kes enda joonistamisoskust proovile panna ei soovi.
Osalemine nii ekskursioonil kui töötoas muuseumipiletiga
Laupäev, 27. mai kell 16.00
Värvide dirigendid. Vaikuse helid
Maikuu üritusel „Vaikuse helid“ tuleb juttu looduses leiduvatest helidest, häältest ja nende kandumisest kunstiteostesse. Loodusmaalide keskel räägib loodushäältest Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Lennart Lennuk. Ürituse lõpetab noore džässlaulja ja laulukirjutaja Kristiina Pässi esinemine.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 28. mai kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Inglise muinasjutt
Südamlik ja tark muinasjutuvestja ootab külla 5–9-aastasi lapsi koos vanemaga muinasjuttu kuulama. See lugu viib salapärasesse inglise parki, kus muinasjutuvestjaga mööda maagilisi teid jalutades võib kohata haldjaid ja päkapikke, aga ka kiirustavat valget küülikut, kes kella vaatab.Selleks et pargis ajaveetmine veelgi mõnusam oleks, võetakse kaasa loovtööna valminud aksessuaar – lehvik. Kõiketeadev muinasjutuvestja õpetab lastele lehvikukeele põhireegleid.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume etteregistreeruda perehommikule: kadriorg@ekm.ee
Pühapäev, 28. mai kell 15.00
Inglisekeelne ekskursioon Art Walk
Kumu pakub võimalust kõigile inglise keeles kõnelejatele veeta pühapäeva pärastlõuna kunstirikkas õhkkonnas ning elada paremini sisse Eesti kultuuriruumi. Sel korral minnakse suurde saali Jüri Okase näitusele.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 28. mai kell 17.00
Lossimuusika hooaja lõppkontsert: HEINO ELLER 130
Tallinna Keelpillikvartett esitab pühapäeval W. Mozarti, E. Mägi ja H. Elleri muusikat. Piletid 10/7€ Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina