EKM uudised 24.–31. jaanuar: Adamson-Ericu muuseumis avaneb näitus “Pesupäev”

Uudiskiri 24.01.2017
Reedest avaneb näitus “Pesupäev”

Väljapanek „Pesupäev“ vaatleb esmalt ehk isegi üllatavana näiva fookusega kümnete tuntud kunstnike peegeldusi enda ja oma lähedaste toimingutest argielu valdkonnas. Adamson-Ericu kõrval on töid sellistelt legendaarsetelt kunstnikelt nagu August Jannsen, Andrus Johani, Lydia Mei, Karin Luts, Karl Pärsimägi, kaksikvennad Kristjan ja Paul Raud, Ülo Sooster, Olev Subbi. Näitus on avatud 28. maini, 9. veebruaril teeb näitusel ekskursiooni kuraator Ülle Kruus.

Loe edasi…

Kolmapäev, 25. jaanuar kell 18.00

Kuraatoriekskursioon vastavatud näitusel “Küllus ja kaduvus”
Kadrioru kunstimuuseumi uus näitus tõestab, et natüürmort ei ole surnud! Kõrvuti vanema maalikunstiga leiavad käesoleval näitusel eksponeerimist natüürmordižanriga tehniliselt ja temaatiliselt suhestuvad teosed Soome ja Baltimaade nüüdiskunstnikelt. Ajaloolise vaikelu meistritest on esindatud Willem Claesz. Heda, Pieter Claesz, Hans van Esseni looming. Eesti kaasaegsetest kunstnikest eksponeeritakse näitusel Lauri Sillaku, Aarne Maasiku, Tõnis Saadoja ja Toomas Kalve teoseid. Kolmapäeval teeb näitusel ekskursiooni kuraator Kerttu Männiste.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Teisipäev, 24. jaanuar, kell 18.00

Auditooriumis: Ameerika Ühendriikide Suursaatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. WAR GAMES
John Badhami 1981. aasta filmi puhul on tegu külma sõja aegse USA teadusulmega. 1980. aastatel valminud filmi võib osaliselt pidada üheks president Ronald Reagani küberkaitsedirektiivi ajendiks. Häkker murrab tahtmatult sisse USA sõjaväe superarvutisse, mis suudab ennustada võimaliku tuumasõja erinevaid tagajärgi. Arvates, et tegu on arvutimänguga, paneb häkker tööle tuumasõja simulaatori. Olles ühenduses tuumaarsenali kontrollmehhanismiga ei suuda arvuti peagi teha vahet simulatsioonil ja reaalsusel ning üritab alustada III maailmasõda. Film nomineeriti kolmele Academy Awards auhinnale. Tasuta

Kolmapäev, 25. jaanuar kell 17.00
Kaheosaline keraamikakursus: keraamiline kellaplaat
Kursus sisaldab kahte erinevat etappi: esimesel tunnil töötatakse materjalis ja järgmisel glasuuritakse. Kursuse raames valmib lahtirullitud savilehest keraamiline reljeefne kellaplaat. Kellaplaat dekoreeritakse templitehnikas või pealekleebitud reljeefidega.
Kaheosalise kursuse osalustasu on 30 € / in
Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Palume eelregistreeruda: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee
Kolmapäev, 25. jaanuar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. Ameerika Ühendriikide Suursaatkond ja American Film Showcase esitlevad: KEEP ON KEEPIN’ ON
Viie aasta jooksul jäädvustatud südantsoojendav lugu noore pimeda pianisti Justin Kauflini ja tema pea 90aastase mentori, Ameerika svingi ja bebop-trompetisti, muusikalegend Clark Terry (1920–2015) sõprusest. Just siis kui Justin kutsutakse osalema suurel jazzpianistide konkursil, halveneb Terry tervis. Mõlemad mehed seisavad vastakuti elu suurimate väljakutsetega. Filmi juhatab sisse USA saatkonna diplomaat David Wacker. Tasuta

Neljapäev, 26. jaanuar kell 18.00
Unenõustaja Krista Peedi loeng unenägemisest ja alateadvusest Paul Delvaux’ näitusel
Unenägudega seotud küsimustele on vastuseid leidmas Unimed Unekeskuse psühholoog ja unenõustaja Krista Peet. Unenäod on miski, mis on meid köitnud läbi aja. Alates iidsetest sumeritest kuni tänapäeva teadlasteni on inimesed proovinud leida vastuseid unenägudega seoses tekkivatele küsimustele. Kuidas unenäod  tekivad? Miks me neid näeme? Mida nad tähendavad?
Osalemine muuseumipiletiga
Reede, 27. jaanuar kell 11.30
Ekskursioon 60+ ja töötuba: Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov
Kunstisari „60+“ külastab Vladimir Tarasovi, Leedus elava muusiku ja helikunstniku näitust, kus eksponeeritakse tema installatiivse loomingu tähtteoseid , mh „Veemuusikat”. Pärast ekskursiooni toimub ka vesigraafika töötuba.  Vesigraafika lubab lihtsalt ja kiirelt valmistada abstraktseid värvide mänge paberil, mis sobib hiljem kunstitööna nii raami panna kui ka postkaardina sõbrale saata. Töötoas osalemine ja ekskursioon muuseumipileti hinna sees.

Pühapäev, 29. jaanuar kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Taani muinasjutt
Septembrist maini kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga muuseumi. Muinasjutud aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada, avastada enda jaoks palju inspireerivaid vanade meistrite kunstiteoseid ja saada põnevaid elamusi. Ühe tuntuma muinasjutuvestja, kirjanik Hans Christian Anderseni lugu „Inetu pardipoeg“ viib lapsed koos vanematega linnuõuele.Kohtumise lõpus valmib igaühel vitraažitehnikas paberist võlusulg. Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu).
Pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda perehommikule: kadriorg@ekm.ee
Pühapäev, 29. jaanuar kell 17.00
MustonenFest. Christian Altenburger (viiul, Austria)
Pea igal aastal on MustonenFesti kavas olnud Bachi muusika soolokontsert. Soolo-Bachi mängimine on muutunud maailmas järjest haruldasemaks, kuna see nõuab nii interpreedilt kui kuulajatelt suurt pühendumist. Bachi interpreteerimine on aastatega muutunud üha mitmekesisemaks. Sel pühapäeval esineb viiulisolist Christian Altenburger (Austria), kes järgib Isaac Sterni, David Oistrahhi ja Henryk Szeryngi viiulimängu traditsiooni. Piletid Piletilevist.


Kumu koolitab giide!
13. veebruarist 3. märtsini 2017 korraldab Kumu kunstimuuseum taas giidide baaskoolituse. Koolitus on mõeldud giiditöö huvilistele, kes sooviksid viia läbi ekskursioone kunsti keskel ning kellel puudub hetkel Kumu litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada. Baaskoolituse käigus tutvustakse Kumu kunstimuuseumi, selle positsiooni ja ülesandeid nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontekstis. Baaskoolituse maksumus on 20 eurot, mis sisaldab elektroonilisel teel saadetavaid koolitusmaterjale ning loengutel-ringkäikudel osalemist.

Loe edasi…