EKM uudised 27. juuni – juuli: Suvi Eesti Kunstimuuseumis

Uudiskiri 27.06.2017
Laulupeonädal toob eriekskursioonid!


XII noorte laulu- ja tantsupeo auks peab ka Kumu kunstimuuseum laulupeo nädalat. Teisipäevast neljapäevani (27.-29. juunil) on publikul võimalik osaleda ekskursioonidel näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“. Ekskursioonid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles ning neil saab osaleda muuseumipiletiga, avatud on ka töötuba.  XII noorte laulu- ja tantsupeo pileti ettenäitamisel saab muuseumisse soodushinnaga. Laulu- ja tantsupeo esinejatele käepaela ettenäitamisel Kumu pilet vaid 3 eurot. 

Loe edasi…

Kumus avaneb 7. juulil näitus “Kunstielu kroonikad”

 
Näitus esitab valiku fotojäädvustusi Eesti kunsti- ja kultuurielust 1940.–1980. aastatel.1960. aastatel muutus fotograaf jäädvustajast eneseteadlikuks ja aktiivseks kaasaloojaks – Jaan Klõšeiko, Jüri Tensoni, Kalju Suure, Valdu Vahi jt fotod on samavõrra kunstilised kui see, mida nad kujutavad. Just 1960. aastatel toimus oluline muutus noorema põlvkonna kunstnike enesemääratluses. Näituse kuraator on Anu Allas.Loe edasi…
ETV telelavastuse „Armastus, armastus” võttel (Ene Rämmeld, Jaan Tooming). Foto: Jüri Tenson, 1969. Eesti Kunstimuuseumi arhiiv

Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid – veel on vabu kohti!
Sel suvel toimuvad mitmed sisukad kunstilaagrid lastele ja noortele.  28.08.–30.08 toimub Kumus laager “Rännakud, mustrid ja maastikud” sobib 8–11-aastastele ning pakub tegevust, rändamist ja maalimist Kumu ümbruses. Noortelaager “Kunst kõnetab!” 22.08.–24.08 on suunatud 15–21-aastastele noortele, kes soovivad end kunsti kaudu – performance’i, foto, video, graafika, installatsioonikunsti – kaudu väljendada.
Kõigi laagrite kohta info siin

Kunstikelder taas avatud, juulis kuraatorituurid klaasikunsti näitusel
Meisterdamishuvilised saavad taas proovida kätt Adamson-Ericu kunstikeldris, kus klaasinäituse „Omailm“ raames saab meisterdada kaleidoskoobi! Kõik töövahendid ja meisterdamisõpetus on kohapeal olemas. Valminud mänguasja võib endale mälestuseks koju kaasa võtta. Meisterdamine on muuseumipileti hinna sees.
5. ja 8. juulil toimuvad ka uuel klaasikunsti näitusel kuraatoriekskursioonid, mida viib läbi 25 aastat Eesti Kunstiakadeemias klaasi eriala arenguid juhtinud professor Mare Saare. Osalemine muuseumipiletiga.
Vaata lähemalt muuseumi kodulehelt.
Kumu juulikuu üritused
14. juulil toimub Kumu avaras sisehoovis erineva ja siira muusika üritus Manka Boutique Pop Festival. Muusika kõrval pakume kell 17.00 eesti, inglise ja vene keeles ka ringkäiku Kumus; sisehoovis saab mängida lauatennist ja orienteerumismängu. Sisehoovis toimuv on tasuta.
15. juulil kell 16.00 toimub üritus näitusel “Värvide dirigendid”, kus kunsti ja muusika üle arutavad spetsialistid erinevatelt elualadelt. Seekordse õhtu pealkiri on “Muusika ja melanhoolia”. Osalemine muuseumipiletiga.
30. juulil kell 15.00 kutsume kõiki inglisekeelseid kunstihuvilisi ekskursioonile “Art Walk”, kus tutvustatakse seekord Eesti kunsti kullavaramut püsiekspositsioonis. Osalemine muuseumipiletiga. 

Laupäev, 22. juuli kell 12.00–15.00
Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäev 299

Kadrioru suure juubelini on jäänud vaid üks aasta ning ka nüüd toimub mitmes muuseumis rõõmsat tegevust kogu perele. Kadrioru kunstimuuseumis saab mängida seiklusmängu “Egiptuse avastamine” ja kohtuda arheoloogi Tarvi Toomega, samuti toimuvad ekskursioonid näitustel. Pargis on mitmeid kontserte ning mänge ka teistes muuseumitest. Osalemine muuseumi sünnipäevapiletiga (igas muuseumis 1 €)
Vaata kogu kava siit