EKM uudised 31. jaanuar – 7. veebruar: Eesti muuseumide aastaauhinna 2016 teadusürituste kategoorias pälvis projekt „Rode altari lähivaates“

Uudiskiri 31.01.2017
Eesti muuseumide aastaauhinna 2016 teadusürituste kategoorias pälvis projekt „Rode altari lähivaates“!

Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi projekt «Rode altar lähivaates» (2013–2016) keskendub Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabli (1478–1481) tehnilistele uuringutele ja konserveerimisele. Projektis on oluliseks pildindus- ja infotehnoloogiliste ning loodusteaduslike uuringute kaasamine, teose põhjalik dokumenteerimine ja info kaardistamine.
2015. aastal anti Rode projektile  II preemia kategoorias „Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel“ projekti raames läbiviidud teaduse populariseerimise, humanitaar- ja reaalteaduste lõimimise ning pärandi laiema tutvustamise eest.
Kolmapäev, 1. veebruar, kell 18.00

Kunstiteos lähivaates „Domestic Nature Morte“
Soome video- ja installatsioonikunstnik Saara Ekström räägib uuel näitusel “Küllus ja kaduvus” oma loomingust ja natüürmortidest. Saara Ekström  tegeleb oma loomingus peamiselt tugeva sümboolse tähendusega looduslike ja kunstlike materjalide või esemetega. Üritus toimub koostöös Soome Instituudiga.
Osalemine muuseumipiletiga

Kolmapäev, 1. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. EERO SAARINEN. ARHITEKT, KES AIMAS TULEVIKKU
Eestiga on Eero Saarinen (1910–1961) seotud oma isa, Eliel Saarineni kaudu, keda tunneme eelkõige Tallinna 1913. aasta generaalplaani, aga ka Pärnu maanteel nö Saarineni maja, Lutheri vabriku rahvamaja ja Tartu Pauluse kiriku järgi. Filmis otsib Eero poeg Eric üles oma isa loomingu pärlid. Uusimat droonitehnoloogiat kasutades filmitud võtted näitavad arhitekti ajatu loomingu paremikku esimest korda.
Tasuta
Laupäev, 4. veebruar kell 16.00
Loeng sürrealismist Eesti joonisfilmides animafilmirežissööri Priit Tenderiga
Priit Tender on eesti animafilmirežissöör, kes on töötanud erinevates animatsiooni valdkondades ning on oma teadmisi ja kogemusi teistelegi jaganud nii Viljandi Kultuuriakadeemias, Balti Filmi- ja Meediakoolis, Eesti Kunstiakadeemias kui ka erinevates maailma animatsioonikoolides. Tema sürrealistlikud ja musta huumoriga vürtsitatud autorifilmid on võitnud hulgaliselt auhindu erinevatel rahvusvahelistel anima- ja lühifilmifestivalidel. Laupäeval räägib Priit Tender sürrealismist Paul Delvaux’ näitusel.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 5. veebruar kell 12.00
Kumu perehommik: UNENÄOLISEL REISIL
Kumu kunstimuuseumi sarjas 4–8-aastastele lastele viiakse lapsed tutvuma Paul Delvaux’ maagilise ja unenäolise maailmaga. Pärast ringkäiku näitusel saavad lapsed ka ise meisterdada.
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta.
Pühapäev, 5. veebruar kell 17.00
Lossimuusika: Pidulik kontsert „Soome Vabariik 100“
Pidulikul aastapäevakontserdil esinevad Emmanuel Tjeknavorian, viiul (Austria), Réka Szilvay, viiul (Soome), Atte Kilpeläinen, vioola (Soome), Annariina Jokela, vioola (Soome), Lauri Kankkunen, tšello (Soome), Heike Schuch, (Austria). Pilet 10 € (sel kontserdil soodustusi ei ole)
Seoses Klassikaraadio otseülekandega palume kohal olla 16.45, hilinejaid saali ei lubata!

Teisipäev, 7. veebruar kell 16.00
Haridusprogrammide infotund õpetajatele
Adamson-Ericu muuseumi tutuvustab õpetajatele kevadisi muuseumiprogramme ning pakub tervituskohvi. Osalemine tasuta!