EKM uudised 4. – 11. aprill: Kumus ja Mikkeli muuseumis avanevad uued näitused!

Uudiskiri 04.04.2017
Kumu avaneb reedest Jüri Okase loomingule pühendatud näitus


Jüri Okas kuulub nende kunstnike hulka, kes 1960. ja 1970. aastate vahetusel ning seitsmekümnendate alguses üritasid peapeale pöörata senised väärtused. Okas oli teedrajavaks kunstnikuks fotograafia, installatsiooni, video ja maakunsti vallas. Kogu tema kunstilooming lähtub arhitektuurist, selle erinevatest seisunditest, vormi ja vormituse, ratsionaalse ja irratsionaalse vahekorrast. Näitusetutvustus kunstiteadlase ja Kumu kunstimuuseumi kuraatori Ragne Soosaluga toimub 13. aprillil kell 18.00. Näitusega kaasneb ka raamat.
Näitus jääb avatuks kuni 27. augustini.

Loe edasi…
Jüri Okas. Rekonstruktsioon KKI. 1977. Eesti Kunstimuuseum

Alates laupäevast saab vaadata näitust „30 värvilist aastat. Sadolin kunstikogu“

Sadolini kunstikogu, millele pandi alus 1990. aastal, juba kolm aastat pärast värvifirma EKE Sadolin asutamist, on üks vanimaid ja tähelepanuväärsemaid ettevõttele kuuluvaid kollektsioone Eestis.Näitusel eksponeeritakse suuremat osa ligi 60 teost hõlmavast kollektsioonist. Lisaks kunsti omandamisele  toetab Sadolin kunstnikke kunstipreemiate näol.
Näitus on avatud kuni 7. maini 2017

Loe edasi…
Mall Nukke. Eesti aeg. 1996. Sadolini kogu

Kolmapäev, 5. aprill kell 18.00
Kunstnikuga näitusel
Puuviljad ja lilled Kamille Saabre maalidel tuletavad meelde ka inimese elukaare erinevaid etappe: kasvamist, elujõust ja –energiast pakatamist, küpsemist ja sellele paratamatult järgnevat hääbumist. Piisavalt suurendatuna ja tähelepanu alla võetuna võib iga pisidetail selles külluse ja kaduvuse moodustada terve omaette maailma. Viljadesse ja värvidesse kätketud maailmadest tulebki juttu kunstikõnelusel Kamille Saabrega näitusel “Küllus ja kaduvus”.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 5. aprill kell 18.00
Auditoorimis: Kumu Dokumentaal. Nädalalõpud
Alates 2003. aastast saab igal nädalavahetusel Seoulis kokku ainukene Lõuna-Koreas tegutsev gay-meestest koosnev laulukoor G-Voice.
Värvikate ja kirglike koorimeeste humoorikad arutelud gay’ks olemisest tänapäeva konservatiivses Lõuna-Koreas avavad meile intelligentsel moel ukse homofoobsesse Korea ühiskonda, mille vastu G-Voice’i laulurepertuaar on suuresti ka suunatud.
Tasuta

Loe edasi…

Neljapäev, 6. aprill kell 17.00
Kuraatori ringkäik näitusel
Näitust „Pesupäev“ tutvustab kunstiajaloolane Ülle Kruus. Väljapanek vaatleb esmalt ehk isegi üllatavana näiva fookusega kümnete tuntud kunstnike peegeldusi enda ja oma lähedaste toimingutest selles argielu valdkonnas. Väljapanekusse on kaasatud ka pisut privaatsemaid eluolu kujutusi Karin Lutsu ja Mart Orgi loomingust, mis omakorda annavad humoorikas võtmes edasi nende kunstnike minapilte.
Osalemine muuseumipiletiga.

Neljapäev, 30. märts kell 16.30
Tallinna Kunstikool Kumus! Urmas Orgusaare juhendatud monotüüpiastuudio

Joonistusstuudio on osa Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstikooli koostööst, mille raames toimuvad Kumu kunstimuuseumis töötoad, mida viivad läbi Tallinna Kunstikooli legendaarsed õpetajad. Monotüüpiastuudiot juhatav Urmas Orgusaare on Eesti nahakunstnik, kes on kunstiõpetajana Tallinna Kunstikoolis õpilasi innustanud juba 1975. aastast. Osalemine töötoas maksab 11 eurot (sisaldab muuseumipiletit). Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume eelregistreeruda.

Loe edasi…

Laupäev, 8. aprill, kell 16.00
Hull Teadlane näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“
Teadus ning teaduskirjandusega töötamine mõjutas suurel määral Ülo Soosteri ja Juri Sobolevi loomingut ja arengut. Laupäeval ühendatakse teadus kunstiga ka näitusel. Põnevaid teaduskatseid asub otse näitusesaalis tegema Hull Teadlane Tartu Ülikooli muuseumist. Üritusel tuleb katsete kõrval juttu ka teaduse populariseerimisest ning Tartu Ülikooli muuseumi tegemistest selles vallas.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Laupäev, 8. aprill kell 17.00
Kontserdisari “Kumu galeriides”
 Eesti Muusika Päevade ja Kumu koostöösarjas “Kumu galeriides” esinevad Leonora Palu (flööt) ja Indrek Palu (elektriviiul, elektroonika). Kontsert annab võimaluse nautida elus nüüdismuusika Kumu galeriides ja näitusesaalides – otse elusa nüüdiskunsti keskel. Piletid hinnaga 15 € müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletilevis ja Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal. Sarjapilet hinnaga 36 € müügil Estonia kontserdisaali kassas
Kontserdipiletiga saab samal päeval külastada ka Kumu kunstimuuseumi näitusi

Loe edasi…

Pühapäev, 9. aprill kell 12.00
Kumu perehommik: HAPRUS ON VAPRUS
Kumu sari 4–8-aastastele lastele. Seekordse näituse keskmes on üks omanäolisemaid ja huvitavamaid Eesti 20. sajandi naiskunstnikke – Anu Põder. Uurime tema skulptuure ja installatsioone lähemalt ning hakkame ka ise skulptoriteks! Ringkäigul tutvume ebatavaliste materjalidega, mida kaasaegses kunstis kasutatakse. Arutame, mida on kunstnik materjalide kaudu öelda tahtnud. Kuidas saab seebist skulptuure teha ja miks on üks vana kasukas ühtäkki kunst? Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta

Loe edasi…

Pühapäev, 9. aprill, kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Pühapäeval mängib Schuberti, Mülleri ja Mozarti muusikat hõrk ning paindlik Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia õppejõududest koosnev ansambel. Trio kõik liikmed on õppinud ja töötanud välismaal, nüüd naastes Eestimaale mängivad nad tähtsat rolli Eesti muusikamaastikul – viiuldaja Triin Ruubel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina, Henry-David Varema Rahvusooper Estonia tšellorühma kontsertmeistrina ja Johanna Vahermägi suurepärase kammermuusikuna. Juttu tuleb Diday maalist „Šveitsi motiiv järvega“. Piletid 15 € Piletilevist
Antoniuse kabel remondi tõttu suletud
Antoniuse kabel ning seal asuv maal “Surmatants” on 3.-9. aprillini suletud remonttööde tõttu.

Kumu aprillist ka teisipäeviti avatud
Alates aprillist on Kumu avatud teisipäevast pühapäevani kella 18-ni, neljapäeviti aga kuni kella 20-ni.