EKM uudised 7. – 14. märts: Paul Delvaux’ näitus on Kumus avatud viimast nädalat!

Uudiskiri 07.03.2017
Paul Delvaux’ näitusel räägib laupäeval kunstiteadlane Heie Treier ning hiljem toimub joonistussessioon


Sürreralismi maailmanime Paul Delvaux‘ maagilist ilma saab Kumus vaadata veel kuni pühapäevani, 12. märtsini. Laupäeval, 11. märtsil kell 15.00 peab näitusel loengu sürrealismi kujunemisest ja arengutes kunstiteadlane Heie Treier.
Samal päeval kell 16.00 toimub aga viimane joonistussessioon menukast sarjast Delvaux&Draw. Joonistusvahendeid on võimalik osta kohapealt.

Loe edasi…
Paul Delvaux.Terrass. 1979. Erakogu, deponeeritud Musée d’Ixelles’i, Brüssel

Kolmapäev, 8. märts kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik: MUSTRITE MAAGIA
Sel kolmapäeval toimub väikelastehommik sarjast “Tasapisi”, mis mõeldud neile kõige pisematele kunstisõpradele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste.
Programmis osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €), väikelastele tasuta. Kohtumispunkt Kumu kassade juures, mille läheduses asub ka kunstnik Marko Mäetamme toredate tegelastega värvimisnurk, kus saab aega parajaks teha.
Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda  Kumu aastapileti soetamist.

Loe edasi…

Kolmapäev, 8. märts kell 18.00
Kumu Dokumentaal. IBEROFEST ESITLEB: POKSIDES VABADUSE EEST
Hispaania dokumentalistide Juan Antonio Moreno ja Silvia Venegase „Poksides vabaduse eest” on lugu noorest afgaanlannast Sadaf Rahimist, kes on oma riigi parim naispoksija, kuid mitte ainult. Temast on kujunenud omamoodi sümbol tervele põlvkonnale afgaani naistele. Sadafi teekond ei ole olnud lihtne, sest ta on pidanud vastu astuma nii iganenud traditsioonidele, ühiskonnas valitsevatele hirmudele kui ettemääratusele, et panna maksma oma õigus olla vaba naine. Linastus leiab aset Ibero-Ameerika riikide kultuuri festivali Iberofesti raames
Tasuta

Loe edasi…

Kolmapäev, 8. märts, kell 18.00

Kunstiteos lähivaates: Kaunid daamid Kadrioru lossi ajaloos ja ekspositsioonis
Naistepäevale pühendatud temaatiline ringkäik Kadrioru lossis annab ülevaate kuulsate ja kaunite naiste rollist Eesti ainsa barokklossi loomises ja kujunemises. Peeter I abikaasa Katariina auks nimetatud loss on üks paljudest kunstiteostest, mis jäädvustab selle daami haruldast, lausa muinasjutulist saatust. Ka teised 18. sajandi Vene naisvalitsejad viibisid Kadrioru lossis, magasid merepoolse tiiva nurgatoas, jalutasid ja pidutsesid Lilleaias. Kõikidest nendest ja paljudest teistest lugudest räägib tuntud ajaloolane ja kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa.
Tasuta

Neljapäev, 9. märts kell 17.00
Noored Kumus
Iga kuu teisel neljapäeval algusega kell 17.00 kutsub Kumu noorteklubi muuseumisse. Avasta koos meiega näitusi ja loo uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga! Kohtumisi viivad läbi Kumu noorteklubi liikmed, seega on iga üritus eri nägu. Pane kuupäevad kalendrisse kirja ja tule lihtsalt kohale. Kui mitte praegu, siis millal veel?
Kohtumispunkt Kumu infolaua juures. Pilet 3 €.
Kumu noorteklubi tegemisi saab jälgida  Facebookis ja Instagramis!
Neljapäev, 9. märts kell 18.00
Kuraatorituur näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“ koos kunstiteadlaste Eha Komissarovi ja Elnara Taidrega

Uut näitust „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ tutvustavad kuraator Eha Komissarov ja kunstiteadlane Elnara Taidre. Juttu tuleb Tallinn-Moskva sillast, teaduse mõjust kunstile, Ülo Soosteri sõpruskonnast ja Moskva underground-kunsti arengust.
Osalemine muuseumipiletiga

Pühapäev, 12. märts kell 12.00
Kumu perehommik: SÜMMEETRILISED MAAILMAD
Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval kell 12.00–13.30 ootab Kumu tunnijuht lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Kas tunneksid ära kuulsa kunstniku Picasso teose? Mis eristab teda teistest kunstnikest? Seda kõike uurime seekordsel perehommikul, kus juttu tuleb visuaalkultuurist laiemalt. Loomulikult ei puudu kohtumiselt ka loovosa, kuna lastele on tarvis rohkem eksperimenteerimisvabadust!
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta

Loe edasi…

Pühepäev, 12. märts kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Juttu tuleb tundmatu kunstniku maailst “Doodžide palee Veneetsias”, Itaalia 18. sajandi muusikat esitavad aga kolm vanamuusika asjatundjat – Pirjo Jonas (sopran, Vanemuise teater), Raivo Tarum (zink), Imbi Tarum (klavessiin).
Piletid 15/10 €  Piletilevist

Neljapäev, 16. märts kell 18.00
Tulemas! Kaheosaline keraamikakursus: ribatehnika
Kursus sisaldab esimeses tunnis tööd materjalis ja teises tunnis eseme glasuurimist, valmib ribatehnikas ülesehitatud vorm. Rebitud või lõigatud saviribasid kasutades moodustub meelepärane vorm: pudel, silinder või vaas. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo
Kursuse osalustasu 30 € / in
Vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee

Kaks põnevat lastelaagrit koolivaheajaks!
Kutsume lapsi vaheajal laagrisse!
Koolivaheaja kunstistuudio „Mõtle, mängi ja meisterda!“ toimub Adamson-Ericu muuseumis 20.–21. märtsil 7-12-aastastele lastele. Käesoleva aasta märtsikuus on tegevused inspireeritud maalilisest näitusest „Pesupäev“. Ühiselt uuritakse armastatud eesti kunstnike kavatsusi lehviva pesu maalimisel, piltidesse „kinni jäänud“ lugusid ning 20. sajandi alguse maa- ja linnaelu erinevusi. Hind 30 €, palume eelregistreeruda adamson-eric@ekm.ee või 644 5838
Niguliste muuseum osaleb koos mitme teise vanalinna muuseumiga laagris “Kaheksa ühe hoobiga”, mis ootab 21.-24.märtsil 1.-3. klassi lapsi osa saama põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Hind 60 €, palume eelregistreeruda

Teisipäev, 14. märts kell 18.00
Tulemas! USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. REMEMBER THE TITANS
Tõestisündinud lool põhinev spordidraama jutustab vaatajale loo mustanahalisest ameerika jalgpallitreenerist, kes alustab oma etniliselt mitmekesise jalgpallimeeskonnaga uut hooaega. Olgugi, et filmis kasutatakse palju Disney popmuusikat, puudutab linateos ka tõsiseid probleeme nagu rassism ja diskrimineerimine spordis ning ühiskonnas laiemalt. Film on pärjatud mitme auhinnaga, nagu näiteks BET Award parima näitlejatöö eest ja Political Film Society Award inimõiguste kategoorias.
Tasuta

Loe edasi…