EKM uudised 7. – 14. veebruar: Vladimir Tarasovi näituse lõpetamine heliteraapia töötoaga!

Uudiskiri 07.02.2017
Laupäev, 16. veebruar kell 16.00

Loeng ja töötuba „Helide ja ülemhelide maagia“ 

Vladimir Tarasovi näitus on avatud veel ainult pühapäevani, laupäeval aga tuleb külla Tervedavate Helide Keskus, mis igapäevaselt tegeleb heliteraapia, meditatsiooni ja helimassaažiga. Osalejad saavad tutvuda erinevate pillide, nende omaduste ja taustalooga ning loengule järgnevas töötoas avaneb kõigil võimalus tervendavaid helisid ka ise luua. Heliteraapia töötoas mängitakse erinevaid pille ja luuakse saatvaid helisid nii muusikainstrumentide kui ka oma hääle abil.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Kolmapäev, 8. veebruar kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Jeesuse imeteod ja tähendamissõnad
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”, mis senini käsitles Vana testamendi lugusid, on jõudnud pöördepunktini. Me vaatame, kuidas on kunstnikud kujutanud sündmusi, millega algavad nii kaks evangeeliumi kui Uue testamendi keskse tegelase Jeesuse Kristuse elutee.
Loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm. Lektor: Anu Allikvee.
Osalemine muuseumipiletiga

Neljapäev, 9. veebruar kell 17.00
Kuraatori ringkäik näitusel “Pesupäev”
Ülle Kruus teeb ringkäigu Adamson-Ericu uuel näitusel “Pesupäev”.Üle poolesaja teosega esitletakse nii akadeemilisema kui ka hilisema nn prantsuse maalikooli taustaga modernistlike meistrite kunstilisi otsinguid argipäevasel teemal. Alateemadena on näitusele jõudnud sauna ja pesukööki vee tassimise stseenid, küdevad kolded, köögid ning pesu loputamine jõevees.
Osalemine muuseumipiletiga
Kolmapäev, 8. veebruar, kell 11.00

“Tasapisi” väikelastehommik: LÄHME REISILE!
Kumu väikelastehommikud on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Väikelastele tasuta, täiskasvanutele muuseumipiletiga.

Kolmapäev, 8. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. REFLECTIONS ON ARCHITECTURE
Arhitekti taustaga Iisraeli režissöör Amos Gitai otsib vastust küsimusele, millist dialoogi võiksid pakkuda kaks jõulist ja uhket distsipliini, arhitektuur ja film. Vestlusse on kaasatud Šveitsi arhitektuuribüroo Herzog & Meuron Architects, Jacques Herzog ja Pierre de Meuron (Tate Moderni arhitektid). Jutuajamine muutub arhitektuuri mõtestamisel filosoofiliseks arutluseks, mis kinnitab arhitektide professionaalset vabadust.
Filmi juhatab sisse Ingrid Ruudi.
Tasuta
Neljapäev, 9. veebruar kell 17.00
Noored Kumus!
Iga kuu teisel neljapäeval algusega kell 17.00 kutsub Kumu noorteklubi muuseumisse. Avasta koos meiega näitusi ja loo uusi tutvusi.Kohtumisi viivad läbi Kumu noorteklubi liikmed, seega on iga üritus eri nägu. Kohtumispunkt Kumu infolaua juures.
Kumu noorteklubi tegemisi jälgi Facebookis ja Instagramis!
Pilet 3€

Neljapäev, 9. veebruar kell 16.30
Koopiamaali kursus
Kumu kunstistuudio viieosalise kursuse käigus tutvutakse maali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega. Õlivärvidega maalitakse detail või tervikpilt, kasutades originaalile lähedast maalitehnikat. Lisaks püsiekspositsioonile on eripakkumiseks seekord kaks eripalgelist näitust:  „Värvide dirigendid“ Eesti kunstiklassikaga ja teiseks Belgia kunstniku Paul Delvaux´ müstilisi stseene ja kummastavaid ruumielamusi suure saali näitusel „Unest ärkaja“. Hind 92 €  (soodushind 85 €) sisaldab maalimistarbeid, v.a. lõuend. Juhendaja: Malle-Reet Heidelberg
Info ja registreerimine: tel. 602 6134, 53310318, piret.lindpere@ekm.ee
Pühapäev, 5. veebruar kell 12.00
Kumu perehommik: UNENÄOLISEL REISIL
Kumu kunstimuuseumi sarjas 4–8-aastastele lastele viiakse lapsed tutvuma Paul Delvaux‘ maagilise ja unenäolise maailmaga. Pärast ringkäiku näitusel saavad lapsed ka ise meisterdada.
Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta.

Loe edasi…

Pühapäev, 12. veebruar kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Publikut ootavad aariad, ansamblid ning koguni lavastatud stseenid 19. sajandi lõpu romantilisest ooperimuusikast: Rudolfo aaria, Mimi ja Rudolfo duett ooperist “Boheem”, “Nessun dorma” ooperist “Turandot”, katked ooperist “Õde Angelica”, aariad ja ansamblid Donizetti, Rossini, Verdi, Puccini, Saint-Saënsi ja Massenet’ ooperitest. Erinevates rollides Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio lauljad!
Muusikaga haakuvalt  tuleb juttu Mario Cortiello maalist „Piazza Principa di Napoli“. Piletid 15 € Piletilevist.
Tulemas! Teisipäev, 14. veebruar kell 18.00
Auditooriumis: USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. THE PRINCESS BRIDE
Ameerika film „The Princess Bride”, mis valmis 20th Century Fox stuudios, on segu romantikast, ulmest, seiklusest ja komöödiast. Olgugi et ajal, mil film esmakordselt linastus, ei olnud tegu kassahitiga, on see tänu huumorile, näitlejatööle ja vaatajasõbralikkusele saanud Hollywoodi klassikaks.
Tasuta

Tulemas! Kolmapäev, 15. veebruar kell 17.00
Kaheosaline keraamikakursus. Keraamiline sushi-nõude komplekt
Kursuse raames kujundame endale meelepärase ja unikaalse lauanõude komplekti, mis sobiks sushi serveerimiseks. Kes aga sushi-sõber ei ole, saab kujundada väikesed serveerimisalused või koogitaldrikute komplekti.
Kaheosalise kursuse osalustasu on 30 € / in. Juhendaja keraamik Jarõna Ilo. Vajalik on eelregistreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee