EKM uudised 9. mai – 16. mai: Kumus arutletakse raamatuloome üle

Uudiskiri 09.05.2017
Kolmapäev, 10. mai kell 11.00
“Tasapisi” väikelastehommik: MAAKUNST
Koos lapsevanema või saatjaga on 1-3-aastased lapsed oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad. Lapsi tutvustatakse seekord arhitekti ja kunstiuuendaja Jüri Okase loominguga.
Programmis osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €), väikelastele tasuta.Loe edasi…

Kolmapäev, 10. mai kell 18.00
Kunstiajaloo lühikursus „Muuseumiaabits”: Apostlite teod. Apokalüpsis
Apokalüpsis on teema, mis ei ole kunstnikke külmaks jätnud. Anu Allikvee räägib avatud kunstiajaloo loengusarjas, kuidas see teema on maalidel kajastunud. Loengud toetuvad Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud kunstiteostele ning neid täiendab rikkalik slaidiprogramm.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

Kolmapäev, 10. mai kell 18.00
Auditooriumis: Kumu Dokumentaal. Kus universum laulab: Lawren Harrise hingeline teekond
Lawren Harris, rahvusvahelise mainega kunstnik, oli Kanada radikaalse ja legendaarse rühmituse Group of Seven asutajaliige. Tema maalidel kujutatud põhjamaine metsik loodus, üksteisega põimunud erksad värvid ning järvevete, taeva ja mäekülgede ulatuslik sina on Kanada visuaalse identiteedi lahutamatud osad. Dokumentaal avab Harrise maailma looja ja inimesena. Kohal on režissöörid Peter Raymont ja Nancy Lang, nendega vestleb kunstiteadlane Jaak Kangilaski.
Tasuta

Neljapäev, 11. mai kell 17.00
Kitarritund

Kitarrimuusikaga esinevad Katrina Runce ja Thomas Bromme. Katrina õppis klassikalist kitarri Jāzepa Vītola nimelises Läti Muusikakadeemias. Thomas Bromme on õppinud bioloogia- ja muusikaõpetaja erialal Leipzigis Felix Mendelssohni muusikakõrgkoolis Saksamaal. Alates 2016. aasta septembrist õpivad nad Heiki Mätliku kitarriklassis. Kavas on erinevate ajastuste kitarrimuusika.
Osalemine muuseumipiletiga

Loe edasi…

Neljapäev, 11. mai kell 17.00
Noored Kumus
Iga kuu teisel neljapäeval algusega kell 17.00 kutsub Kumu noorteklubi muuseumisse. Avasta koos meiega näitusi ja loo uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga! Kohtumisi viivad läbi Kumu noorteklubi liikmed, seega on iga üritus eri nägu. Kui mitte praegu, siis millal veel? Kohtumispunkt Kumu infolaua juures. Pilet 3 €.
Noorteklubi tegemisi saab jälgida Facebookis ja Instagrammis.Loe edasi…

Neljapäev, 11. mai kell 18.00
Vestlusõhtu raamatuloomest näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“
Ülo Soosteri illustratsioonide ja Tõnis Vindi raamatukujunduste mõju tänapäevasele visuaalsele kujunduskeelele on raske üle hinnata. Nüüdisaegsest raamatuloomest tuleb näitusele „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“ rääkima graafiline disainer ja kirjastuse Lugemik üks asutajatest Indrek Sirkel.
Osalemine muuseumipiletiga
Loe edasi…

 

Laupäev, 13. mai kell 12.00
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Saksa muinasjutt (Saksa kevade raames)
Seekord jutustatakse Mikkeli muuseumis lastele Saksa muinasjuttu ning Saksa kevade raames saab õppida saab ka saksakeelseid sõnu. Lapsi tervitavad Meisseni portselanist lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond ning paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma loo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud figuurikese kohta.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu), pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €. Palume eelregistreeruda: kadriorg@ekm.eeLoe edasi…

Laupäev, 13. mai kell 15.00
ASENDATUD KURAATORITUURIGA!
Emadepäevaeelne floristika töötuba „Lillekimp kõige kallimale“
Viimast nädalat avatud näitusel „Küllus ja kaduvus. Natüürmort Soome ja Baltimaade kogudest“ toimub töötuba, kus osalejad saavad teada lillede tähendustest erinevatel aegadel, lillede kujutamise viisidest 17. sajandi maalikunstis ja küastada koos kuraatoriga näitust“. Praktiline osa sisaldab kevadise lillekimbu loomist floristikameistri juhendamisel.
Osalustasu 20€ sisaldab kõiki vahendeid. Vajalik eelregistreerimine kadriorg@ekm.ee
Laupäev, 13. mai kell 16.00
Materjalide taaskasutamine kui kontseptuaalne praktika
Anu Põder on üks huvitavamaid 20. sajandi eesti skulptoreid, kes paistis silma tavatu materjalivalikuga, mis tihtipeale tähendas ka näiteks kanga, plasti ja puidu taaskasutamist. Maikuus uuritakse näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus“ materjalide taaskasutamise võimalusi ja praktikaid. Kõigil huvilistel on pärast arutelu võimalus osaleda taaskasutuse töötoas, mis on inspireeritud Anu Põdra loometehnikatest.
Osalemine muuseumipiletigaLoe edasi…

Pühapäev, 14. mai kell 12.00
Kumu perehommik: MAAKUNST

Kutsume lapsi tutvuma Jüri Okase radikaalselt uuendusliku maakunstiga, mida võib näha Kumu suure saali näitusel. Hiljem avaneb lastel võimalus kogutud muljete põhjal ka ise üks meistriteos luua. Programmis osalemine muuseumipiletiga, kuni 8-aastased lastele (k.a) tasuta.Loe edasi…

Pühapäev, 14. mai kell 17.00
Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Eesti säravaim ja edukaim tippviiuldaja Anna-Liisa Bezrodny, keda ülistavad muusikakriitikud, Soome praeguse aja väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson ja meie loova ande ja eredaima väljenduslaadiga pianist Marko Martin pakuvad kava muusikast, mis kõlanud Peeter I ajal tema lossides Peterburis ja mujal. Tutvustatakse Ernst von Lipharti maali “Peterhofi loss”. Piletid 15€ Piletilevist.

Teisipäev, 16. mai kell 17.30
Teistmoodi teisipäev: Inga Heamägi akrüülmaali töötuba
Täiskasvanute kunstikursusel selle poolaasta viimases õpitoas treenime silma ja lihvime käeosavust akrüülmaale luues. Inspireerituna näituse „Pesupäev“ teostel kujutatud meeleolukatest argielustseenidest, püüame edasi anda valguse ja varju mängu ning tabada kunstnike koloristlikke saavutusi. Kunstnik Inga Heamägi juhendab, kuidas maalida keerulisi kangavolte kahemõõtmelisele lõuendile. Eelregistreerumine: liisi.selg@ekm.ee, osalustasu 12€