Eesti Kunstimuuseumi laagrid

Talvise koolivaheaja sündmused lastele ja noortele

ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Koolivaheaja kunstistuudio „Kunstniku mängud“

4.–5. jaanuar 2018 kell 11.00–15.00

Kunstistuudio „Kunstniku mängud“

Kahepäevases laste kunstistuudios uuritakse erinevaid mõtte-, kunsti- ja kujundimänge, mis on inspireeritud kunstnik Adamson-Ericu (1902–1968) teostest. Tegevused toimuvad muuseumi püsinäitusel ja väljapanekul „Adamson-Eric 115. Modernistlikud mängud“. Stuudio raames leiavad aset erinevad loovtööd, külastatakse ka professionaalseid tarbekunstnikke Katariina Gildis ning tutvutakse nende töövõtete ja tegemistega. Lisaks saavad lapsed osaleda värskelt valminud nutitelefoni seikluses „Päikese tagasitoomine“.

Oodatud on lapsed vanuses 8–12 eluaastat, kellele meeldib oma kätega luua, mängida ja sisukalt uut aastat alustada. Osalejaid juhendavad muuseumi haridustöö kuraator Liisi Selg ja Liis Kibuspuu.

Kunstistuudios osalemise tasu on 35 € ühe lapse kohta (sisaldab sooja lõunat, juhendamist ja kõiki materjale).

Lisainformatsioon ja kava SIIN.

Registreerumine ja lisainfo:
Liisi Selg (haridustöö kuraator)
Tel 644 5838
liisi.selg@ekm.ee

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM

Laste kunstipäev Kadrioru kunstimuuseumis

4. jaanuar 2018 kell 10.00–17.00 vene keeles
5. jaanuar 2018  kell 10.00–17.00 eesti keeles

5. jaanuaril kutsub Kadrioru kunstimuuseum 7–11-aastasi lapsi kunstipäevale, kus uuritakse maale ja skulptuure, millel on kujutatud erinevaid linde. Räägitakse sellest, mida linnud on kunstis sümboliseerinud ning leitakse teostelt põnevaid lugusid. Kohtutakse ka muinasjutuvestjaga, kes viib lapsed oma lugudega rändama Taani Kuningriiki ja meenutab lugu pardipojast, keda kõik teised inetuks pidasid. Muinasjutu kaudu räägitakse armastusest, truudusest ja abivalmidusest ning nauditakse pühadeaja rahulikku meeleolu.

Kohtade arv on piiratud! Registreerimine: https://goo.gl/forms/Qy5EbzdSvJwSm6kH2

Piletiinfo: Kunstipäeval osalemise tasu 19 € ühe lapse kohta. Lõunasöök, kerge eine ja loovtöö jaoks materjalid on hinna sees.

Vaata kunstipäeva kava SIIT.

Lisainfo:
Andra Persidski (assistent)
Tel 606 6400
kadriorg@ekm.ee

KUMU KUNSTIMUUSEUM

Koolivaheajal Kumusse – metsikud ekspressionistid

3. jaanuar 2018

kell 13.00–14.30 4–8-aastased* (eesti keeles)

kell 15.00–16.30 9–12-aastased (eesti keeles)

kell 14.00‒15.30 9–12-aastased (vene keeles)

kell 16.00‒17.30 4–8-aastased* (vene keeles programm „Loomade jõulud“)

* Kuni 8-aastaseid lapsi (k.a) ootame osalema koos vanemaga.

Kumu kunstimuuseum ootab talvisel koolivaheajal endale külla, et koos tunnijuhiga avastada suure saali näitust „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“.

Näitusel näeb Saksa kunsti kuulsate meistrite värvikaid töid. Naljaga võib öelda, et rohelised ja sinised tegelaskujud olid olemas juba siis, kui polnud multifilme. Ent 20. sajandi alguses ei kujutatud muinasjutukangelasi, multifilmitegelasi ega tulnukaid, vaid ebaloomulikud värvid aitasid jõuliselt väljendada oma tundeid ja ühiskonnas toimuvat. Ajalugu teadmata võib metsikutest teostest omamoodi aru saada, kuid appi tulevad lood, mis aitavad mõista teostel kujutatud tundeid ja sealt peegelduvaid omadussõnu. Teoste rahulikumaks muutmiseks katsetatakse mitmesuguseid viise – nii uusi värve, atmosfääri kui ka kehahoiakuid. Ringkäigu lõpetab loovtöö ateljees.

Lisainfo:
Bok Eum Kim
Tel  5343 9230
kumu@ekm.ee

Osalemine: 4.50 €/osaleja. Kohtumispunkt Kumu infolaua juures.

TEISI PÕNEVAID TEGEVUSI VAHEAJAKS

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.

Kunstimeemide konkurss Kadrioru kunstimuuseumis

Kestab kuni 28. veebruarini 2018 Kadrioru kunstimuuseumis

KUNSTI JA HUUMORIT! Aasta pimedaimal ajal on Kadrioru kunstimuuseumis erakordne võimalus näha näitust „Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist“. Et näituseelamust veelgi vürtsitada, kuulutame välja kunstimeemide konkursi.

KUIDAS OSALEDA?

1)        Vaata näitust ja vali välja teos, millest tahaksid meemi teha.

2)        Tee teosest oma nutitelefoniga pilt. Lisa pildile tekst.

3)        Valmis kunstimeem saada Kadrioru kunstimuuseumi Facebooki lehele sõnumina või postita meem teemaviitega #kadriorukunstimuuseum Facebookis või Instagramis.

4)        Kadrioru kunstimuuseum jagab antud ürituse lehel kunstimeeme, mis osalevad meemikonkursil. Konkursi võidab meem, mis on saanud ürituse lehel kõige rohkem meeldimisi.

Kadrioru kunstimuuseumil on õigus kõiki esitatud meeme konkursile mitte lubada.

Konkursi võitja kuulutatakse välja ja auhinnatakse pärast näituse sulgemist 2018. aasta veebruaris.

Vaata täpsemalt ürituse Facebooki lehelt.

 

„Noored Kumus“ töötuba: ekspressiivne sügavtrükk

28. detsember 2017 kell 17.00–18.30 Kumu kunstimuuseumis

Iga kuu viimasel neljapäeval algusega kell 17.00 toimuvad töötoad annavad noortele võimaluse avastada Kumu näitusi, katsetada põnevaid kunstitehnikaid ja saada uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga!

Selle aasta viimasel kohtumisel külastatakse näitust „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“ ja uuritakse seal eksponeeritud graafikatöid, pöörates erilist tähelepanu Eduard Wiiralti grotesksetele tegelastele. Seejärel katsetatakse ka ise graafikat luues sügavtrükitehnikas veidraid olendeid.

Vaata lähemalt ürituse Facebokki lehelt.

Osalemine: 4.50 €/osaleja. Hind sisaldab muuseumipiletit, juhendamistasu ja töövahendeid. Kohtumispunkt Kumu infolaua juures.