Kevadine koolivaheaeg Eesti Kunstimuuseumis

22.04–28.04.2019

Sündmused lastele ja noortele

Kumu kunstimuuseum

Koolivaheajal Kumusse – disainitud sõnumid
näitusel „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast
23. aprill 2019

13.00–14.30 6–8-aastased, eesti keeles
14.00–15.30
 9–12-aastased, vene keeles
15.00–16.30
 9–12-aastased, eesti keeles
*Kuni 8-aastaseid lapsi (k.a) ootame osalema koos vanemaga.

Koolivaheajal ootame lapsi uurima, kust saavad tänapäeva moekunstnikud inspiratsiooni. Kas lapsepõlvest, ajaloost, multikatest, kosmosest või lilleaasalt? Vaatame, millist kujundikeelt kasutatakse riiete märgistamiseks ja mõtleme, kas teame alati, mida tähendavad pildid ja märgid meie rõivastel. Loovtööna disainime paberist mannekeenide rõivastele mustreid ja pilte.

Programmis osalemine lastele 6 €, täiskasvanule muuseumipiletiga.
Kohtumispaik Kumu infolaua juures

Info kodulehel

Kadrioru kunstimuuseum

Perehommik „Muusika lossis: akordion“
27. aprill kell 12.00–13.30
5–9aastastele lastele

Iga kuu ühel laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja muusikaalne hommik kunstimuuseumis. Sel korral tutvutakse perehommikul akordioniga. Uuritakse, millistest osadest pill koosneb, kuidas ta „hingab“ ning miks on nõnda, et ühe klahvi all on „peidus“ mitu heli. Jutustame akordioniga seotud lugusid ning kujutame ette, mis tunne oleks akordionimuusika saatel patseerida Pärnu või miks mitte ka Pariisi Seine’i jõe äärsel laadal.

Sellel hooajal keskendume igal kohtumisel kindlale muusikariistale, mis aitab kunstiteoseid uuest küljest avada. Peale temaatilist jalutuskäiku kunsti keskel, tutvustavad noored muusikud oma muusikainstrumente. Teada saab, millest pill on tehtud ja kuidas heli temast välja võluda. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama enda valmistatud kunstiteos.

Perehommik kestab kuni 90 min
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Info kodulehel

Mikkeli muuseum

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Saksa muinasjutt
28. aprill kell 13.00
5–9aastastele lastele

Meisseni portselani vaadeldes minnakse külla mitmele muinasjutule. Lapsi tervitavad lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond, tugev mooramees kimliga, elegantsed lilleneiu ja noor aednik ning paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma loo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud figuurikese kohta. Laseme fantaasial lennata!

Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma.

Perehommik kestab kuni 90 min
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Info kodulehel

Adamson-Ericu muuseum

Kunstikelder Adamson-Ericu muuseumi uuel näitusel „Laval ja lõuendil
Muuseumi lahtiolekuajad

Kunstikeldris saab katsetada loovaid teatriteemalisi tegevusi näituse „Laval ja lõuendil“ raames. Tule avasta, kuidas näeb välja üks lavamakett seestpoolt, loo oma tegelaskujusid teatrisse või kujunda ümber kunstikeldrisse püsti pandud lastelava geomeetriline kujundus.

Teisi põnevaid tegevusi vaheajaks

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

Muuseumi lahtiolekuajad

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.