Eesti Kunstimuuseumi laagrid

NIGULISTE MUUSEUM

Öölaager „Öö muumiaga“
Niguliste muuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ühine öölaager

19. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones
29. august 2018 eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones

8–12aastastele lastele

Niguliste muuseumi öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike, Suurgildi hoone varjatud kambreid ja teisi vanalinna varjatud saladusi. Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel. Pisut hirmus on ka, sest öölaager lüüakse üles Niguliste hauakambris. Ent kõik ju teavad, et ööle järgneb alati hommik.

Laagri hind on 42 € (sisaldab muuseumipileteid, programmi, õhtu- ja hommikusööki)

Lisainfo ja registreerimine: Angela Paulus, Niguliste muuseumi assistent, angela.paulus@ekm.ee või 5343 1052
Vaata rohkem infot Niguliste kodulehelt

ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Laste kunstilaager „Koolivaheajaks Austraaliasse!“

6.–8. august 2018, eesti keeles
13.–15. august 2018, eesti keeles

8–12aastastele lastele

Suvine kunstilaager viib meid mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Luuakse oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärasest Austraalia loomadest  ning aborigeenide kunstist. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagub kolme päeva, millest üks veedetakse Kalamaja mosaiigistuudios.

Muuseumis on samal ajal avatud näitus „Lõunaristi all. Gunnar Neeme – Eesti kunstnik Austraalias“, mis esitleb Eestis esmakordselt kunstnik Gunnar Neeme (1918–2005) loomepärandit.

Laagri tasu on 75 € (sisaldab lõunat ja materjale)

Lisainfo ja registreerimine: adamson-eric@ekm.ee, 644 5838
Vaata rohkem infot Adamson-Ericu muuseumi kodulehelt

KUMU KUNSTIMUUSEUM

Kumu linnalaager: Kunstiteoste salaradadel – Michel Sittowi eri

Eestikeelsed linnalaagrid
18.06.2018–20.06.2018
28.08.2018–30.08.2018

Venekeelsed linnalaagrid
19.06.2018–21.06.2018
21.08.2018–23.08.2018

Kumu kunstimuuseumis ja Niguliste muuseumis
Sobib 8–12-aastastele

Kumu kunstimuuseumi ja Niguliste muuseumi linnalaager keskendub juunis avatavale suurejoonelisele Michel Sittowi näitusele ja tema põnevale elule 500 aastat tagasi. Oma ala ekspertide abil saame aimu, milline detektiivitöö kaasneb vanade maalide uurimise ja korda tegemisega. Kristi Kongi värviline maailm aitab meil siduda vana aja tänapäevaga, mille tulemuseks võib olla midagi kummalist ja sürrealistlikku. Teeme miniatuurseid pilte, mille tegemiseks on tarvis lausa suurendusklaasi ja mida saab hoiustada imepisikeses ajakapslis. Ning vastupidiselt sellele muudame väikesemõõtmelised teosed nii suureks, et nende nägemiseks tuleb minna kaugemale. Vallutame Kumu erinevate ilmetega ning paneme teosed rääkima. Loovust laseme ergutada vahetult enne laagrit ilmunud Michel Sittowist jutustaval lasteraamatul. Laagri lõpetab juba traditsiooniks saanud piknik uute ja vanade laagrisõprade ning kunsti keskel.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala). Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist.

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laps SIIN
Vaata rohkem infot
Kumu kodulehelt

 

Kumu noortelaager: Kunstirännakud

21.08.2018–23.08.2018, eesti keeles (julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida)

noortele vanuses 13+

Kumu noortelaager on mõeldud noortele, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel 500 aastat vana kunsti ja kaasaegsete kunstnike tegevusvälja. Koos võetakse ette rännak ajas, et avastada maailmakuulsa renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi šedöövreid. Saame teada milliseid oskusi oli toona tarvis, et üldse meistriks saada, sealjuures ise erinevaid vahendeid ja tehnikaid läbi katsetades! Kuidas mõtestab vana kunsti aga tänane publik? Palju on kunst ajaga muutunud?

Maalikunst pole kaasajal kuhugi kadunud, aga see-eest võtnud uusi rolle ja murdnud raamidest välja. Nii möödub üks laagripäevadest kaasaegse maalikunsti lainel, Kumu sisehoovis kunstnike Kristi Kongi ja Kasper Bosmans loodud Imedemaal. Lisaks püütakse leida vastust küsimusele, kas ka videokunst võib olla maaliline.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetades.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala). Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist.

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laagrisse SIIN
Vaata rohkem infot
Kumu kodulehelt

 

TEISI PÕNEVAID TEGEVUSI VAHEAJAKS

„Meistri õpituba“ lastetegevused Michel Sittowi näitusel Kumus
Igal pühapäeval kell 13.00–15.00, 10. juuni kuni 16. september, eesti ja vene keeles

Terve suve ootab Kumu kunstimuuseumi igal pühapäeva lapsi Michel Sittowi näitusega tutvuma. Et näituse ja selle renessansiajastu Euroopas kõrgelt hinnatud maalikunstniku töödega paremini tutvuda toimuvad „Meistri õpitoa“ raames erinevad põnevad loomingulised tegevused.

Osalemine muuseumipiletiga

 

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.