Talvine koolivaheaeg Eesti Kunstimuuseumis

Sündmused lastele ja noortele

ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Kunstilaager „Ehtemaagia“
26.02 ja 27.02.2019 kell 11.00–15.00
8–12aastastele
Lapsed saavad fantaasia tööle panna vaheaja kunstilaagris. Koos avastatakse mustrite, materjalide ja maagia mõjujõudu näitusel „Eesti ehted läbi aastatuhandete“. Mängitakse, vesteldakse ja meisterdatakse. Proovile saab panna oma loovuse ja meisterdamisoskuse – osalejatel valmivad enda loodud kaunid ning tähendusrikkad ehted, aksessuaarid.

Osalustasu: 35 €
Eelregistreerumine: liisi.selg@ekm.ee, tel 644 5838
Päevakava ja lisainfo

NIGULISTE MUUSEUM

Linnalaager „Kaheksa ühe hoobiga“
26.02 – 01.03.2019 kell 10.00–16.00
1.–3. klassi õpilased
Linnalaagris „Kaheksa ühe hoobiga“ osalevad 1.–3. klassi lapsed nelja päeva jooksul kaheksa Tallinna vanalinna muuseumi ja keskuse vahvates tegemistes.
Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum; Eesti Lastekirjanduse Keskus; Eesti Loodusmuuseum; NUKU teater ja muuseum; Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum; Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum; Eesti Tervishoiu Muuseum; Niguliste muuseum.

Osalustasu: 70 € (4 päeva), soodushind ühe pere lastele 65 €/laps.

Tegevused muuseumides ja lisainfo
Registreerimine laagrisse
Kontakt: maria@tervishoiumuuseum.ee, tel 641 1730

KUMU KUNSTIMUUSEUM

Koolivaheajal Kumusse – Meele ja kehaga ruumis
27.02.2019 näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Kaastegev Anu Vahtra
13.00–14.30 4–8-aastased*, eesti keeles
14.00–15.30 9–12-aastased, vene keeles
15.00–16.30 9–12-aastased, eesti keeles
* Kuni 8-aastaseid lapsi (k.a) ootame osalema koos vanemaga.

Koolivaheajal on lapsed oodatud Gordon Matta-Clarki ja Anu Vahtra arhitektuuri käsitlevale näitusele. Vaadatakse, kuidas kunstnikud on muutnud ja sekkunud näituse keskkonda ning ruumi. Arhitektuuri mõistmisele lähenetakse tavapäratult (uuel moel) kasutades oma meelt ja keha. Loovtöö osas proovitakse arhitekti ametit.
Programm on valminud koostöös Arhitektuurikooliga.
Programmis osalemine lastele 6 €, täiskasvanule muuseumipiletiga.
Kohtumispunkt Kumu infolaua juures

Info kodulehel

Kumu perehommik: Ruumi mängud
03.03.2019  kell 12.00–13.00
4–8-aastastele lastele
näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Kaastegev Anu Vahtra

Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval kell 12.00–13.30 ootab Kumu tunnijuht lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Igas kalendrikuus tehakse põgusalt tutvust ühe uue näitusega Kumus ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed). Kahe saatva täiskasvanu puhul soovitame osta perepileti.
Info kodulehel

MIKKELI MUUSEUM

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Itaalia muinasjutt
03.03.2019  12.00–13.30, vene keeles
5–9aastastele
Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)
Kahe saatva täiskasvanu puhul soovitame osta perepileti.
Info kodulehel

TEISI PÕNEVAID TEGEVUSI VAHEAJAKS

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.