Suve- ja sügislaagrid Eesti Kunstimuuseumi filiaalides

Lastele ja noortele

Kumu kunstimuuseum

Sõna saab kunstnik!

21.–23. augustil kell 10–16
8–12aastastele, eesti keeles

21.–23. augustil kell 10–16
8–12aastastele, vene keeles

Hind 75 €

Kumu kunstimuuseumi linnalaager keskendub juulis avatavale näitusele „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Linnalaagri fookuses on muuseumi kollektsioon, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Mängulisse kunstivihikusse jäädvustub kõikide laagritegevuste loominguline protsess. Esimesel päeval valmib ebaharilikke tehnikaid ja töövahendeid kasutades ruumiinstallatsioon Kumu ümbrusesse. Teisel päeval saadakse sõna otseses mõttes osaks kunstimuuseumi arhitektuurist, uuritakse erinevate materjalide struktuuri ja kasutusvõimalusi ning tutvutakse kompositsiooni ülesehitamise põhimõtetega. Töötoas valmivad kõrgtrükitehnikas T-särgid. Viimasel päeval suundutakse vabaõhumaali retkele ning laagri lõpetab ühise söödava installatsiooni kokkupanemine ja „hävitamine“. Laagritegevusteks ammutatakse inspiratsiooni näitustelt: „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“.

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-linnalaager-sona-saab-kunstnik/

Noortelaager: Sõna saab kunstnik!

13.–15. augustil kell 11–17
noortele alates 13. eluaastast, eesti keeles
Hind 75 €

Noortelaager seob omavahel Eesti Kunstimuuseumi kollektsioonid, kaasaegsete kunstnike tegevusvälja ja uuendusliku mõtlemise. Ka noortelaagris jäädvustub kõikide laagritegevuste loominguline protsess kunstivihikusse. Esimesel päeval valmib ebaharilikke tehnikaid ja töövahendeid kasutades ruumiinstallatsioon Kumu ümbrusesse. Teisel päeval kohtutakse improteatri juhendajaga, kes jagab oma tarkusi ja kogemusi loovalt vaimu ja keha kasutamisest – kunst on aegade ning tihti ka distsipliinide ülene hõivates nii meeled kui kehad. Uuritakse erinevate materjalide struktuuri ja kasutusvõimalusi ning tutvutakse kompositsiooni ülesehitamise põhimõtetega. Loovtööna valmivad siiditrükitehnikas T-särgid. Kolmandal päeval katsetatakse kaasaegseid joonistustehnikaid. Loodud visandite põhjal sünnivad põnevad skulptuurid. Laagri lõpetab teoste pop-up näitus ning ühine piknik. Laagritegevusteks ammutatakse inspiratsiooni näitustelt: „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“.

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-noortelaager-sona-saab-kunstnik/

Sügisvaheaeg graafikaga

22.–25. oktoobril kell 13–17
noortele alates 10. eluaastast, eesti keeles
Hind 75 €

Neljapäevane linnalaager sobib hästi erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse ka Kumu näituste ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega.

Eksperimenteerime erinevate kõrg-, sügav- ja lametrükitehnikatega nagu linoollõige, kuivnõel, ofort, siiditrükk ja materjalitrükk. Trükime erinevatele pabermaterjalidele ja ka särkidele. Inspiratsiooni graafiliste lehtede sisu ja visuaalide tarvis kogume Kumu näitustelt.

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-linnalaager-sugisvaheaeg-graafikaga/

Adamson-Ericu muuseum

Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst!

26.–28. augustil ja 24.–25. oktoobril kell 11–15
8–12aastastele, eesti keeles
Hind 75 € / 50 €

Kunstilaager toob kokku parima osa suvest: looduse, lapsed ja loomisrõõmu. Laagri tegevused on inspireeritud Soome kunsti kuldaja klassikute näitusest „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt“. Lastelaagris vaatleme Järvenpää Kunstimuuseumi kogudest pärit helgeid maastikke, looduslüürikat, kunstnike sõpruskonna ja laste portreid ning argielu kompositsioone. Treenime kätt ja silma joonistades-maalides. Uurime erinevate meelte kaudu põhjamaistel maastikel kujutatud ilmanähtusi, valgust ja värve. Võtame oma „sõpruskonnaga“ ette ka  loodusmatka, et otsida vabaõhumaaliks sobivaid vaateid. Loovtööde ja mängude käigus valmivad: pastellmaal, enda kujundatud T-särk, külmikumagnet, unistuse suvekodu.

Täpsem info ja kava https://adamson-eric.ekm.ee/kunstilaagrid/

Niguliste muuseum

Vana Tallinna saladused. Grupp on täitunud! 
Niguliste muuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis ja muuseum-teatris Tallinna Legendid

21.–22. augustil kell 10–16
8–12aastastele, vene keeles
Hind 42 €

Niguliste muuseum kutsub 1.–5. klassi õpilasi kaasahaaravale kahepäevasele rännakule. Laagris avaneb lastel võimalus külastada Pika Hermanni torni ja Kadrioru kunstimuuseumi, tunnetada vana Tallinna olemust teater-muuseumis Tallinna Legendid, avastada keskaegse arhitektuuri saladusi Niguliste muuseumis, läbida üks põnev orienteerumine ja osaleda vahvas otsingumängus „Kummituste jaht“.

Täpsem info ja kava https://nigulistemuuseum.ekm.ee/ru/syndmus/letnij-lager-tajny-starogo-tallinna/

Teisi põnevaid tegevusi vaheajaks

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

Muuseumi lahtiolekuajad

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.