Eesti Kunstimuuseumi laagrid

Kevadise koolivaheaja sündmused lastele ja noortele

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM

Perehommik. Elukutse: Laevakapten
21. aprill 2018 kell 12.00 ja kell 13.00, eesti keeles

5–9aastastastele lastele

Perehommik toimub näitusel „Aivazovski. Ideaali otsinguil“.  Justkui kapten laevatekil soovis Peeter I nautida oma Kadrioru lossi magamistoa aknast avanevat vaadet Tallinna lahele. Ta armastas merd üle kõige, nagu ka sajand hiljem elanud kuulus Vene meremaalija Ivan Aivazovski, kellele on pühendatud suursugune näitus Kadrioru kunstimuuseumis. Perehommikul ootab lapsi ja nende vanemaid unustamatu reis kaugele maale – üle Läänemere, edasi Itaalia Vahemere rannikule ja siis läbi Bosporuse väina kuni kunstniku koduni – Krimmis Musta mere ääres asuvasse Feodossijasse.

NB! Pileteid saab üritusele osta ainult Piletilevist

Info kodulehel

Mereteemaline kunstipäev Aili Vindiga
23. aprill 2018 kell 10.00–17.00

Noortele ja täiskasvanud kunstihuvilistele

Noored (alates 12. aastast) ja täiskasvanud kunstihuvilised saavad mereteemalisel kunstipäeval õppida merd tundma kunstnik Aili Vindi juhendamisel. Koos vaadatakse kuulsa meremaalija Ivan Aivazovski imelisi kunstiteoseid, maalitakse lossi avaras banketisaalis ja selgitatakse välja sel suvel 300 aasta juubelit tähistava Kadrioru lossi seosed merega.

Hind 21 eurot.
Registreerumine lõpeb 20.04 kell 17.00. Registreeri SIIN.

Päevaplaan:
10.00 kohtumine Kadrioru lossis, ajaloolise hoone tutvustus.
11.00 jalutuskäik mere äärde
12.30-13.30 lõuna Kumu Reval kohvikus
13.45 külastame Aivazovski näitust
15.00 maalimine banketisaalis
17.00 tööde ülespanek

Päevaplaanis võib toimuda muudatusi.
Kunstipäeval valminud tööd on muuseumis eksponeeritud kuni nädala lõpuni.

Lisainfo: Aljona Tubaleva, haridustöö kuraator
Tel +372 606 6415, aljona.tubaleva@ekm.ee

Mereteemaline kunstilaager
24. aprill 2018 kell 10.00–16.30, eesti ja vene keeles

7–12aastastele lastele

Kevadvaheajal kutsub Kadrioru kunstimuuseum kõiki 7–12aastaseid lapsi mereteemalisele laagripäevale. Õpitakse merd tundma, laineid jälgima ja imetletakse meremaalide värve ja sügavust. Laagripäeval vaadatakse lähemalt kuulsa meremaalija Ivan Aivazovski ja skulptor Amandus Adamsoni kauneid kunstiteosed. Loomingulises osas maalitakse ja voolitakse merelaineid. Erinevad sinised toonid püütakse paberile ja õues katsetatakse veemaalingute tegemist.

Kohtade arv on piiratud. Gruppi mahub kuni 15 osalejat.
Osalustasu: 21 eurot

Registreerumine toimub kuni 19. aprillini. Registreeri SIIN.

Kava ja täpsem info kodulehel

Lisainfo: Aljona Tubaleva, haridustöö kuraator
Tel +372 606 6415, aljona.tubaleva@ekm.ee

Muinasjutud muuseumis: Prantsuse muinasjutt 
29. aprill 2018 kell 12.00, eesti keeles

5–9aastastele lastele

Selleks et kujutada ennast ehtsas Prantsuse kuningriigis, tuleb mõelda eelkõige uhkele pidusöögile. Tavaliselt kaunistati laudu ilusate vaasidega, samuti võis neil sageli näha kuninglikus Sevres’i portselanimanufaktuuris valminud esemeid. Rikkaliku kullatisega ja säravate maalingutega kaetud nõud olid tõelised kunstiteosed, mis kaunistasid kuningate ja aadlike paleesid. Selleks et ka oma kodus pidusöögile suursugusust lisada, valmivad loovtööna rikkalike mustritega kunstitööd, mida igaüks saab koju kaasa võtta. Selle tunni muinasjutt aga räägib sellest, kas meil on ikka vaja suurt rikkust, kui ka tunded on jahedast väärismetallist.

Pileteid saab osta muuseumi kassast ja Piletilevist

Info kodulehel

KUMU KUNSTIMUUSEUM

Koolivaheajal Kumusse – Kui sa vaid näeksid … 
25. aprill 2018, erinevatel kellaaegadel, eesti ja vene keeles

Kell 13.00–14.30 4–8-aastased, eesti keeles
Kell 14.00–15.30 9–12-aastased, vene keeles
Kell 15.00–16.30 9–12-aastased, eesti keeles

Koolivaheajal rännatakse Katja Novitskova näitusel ulmelisse tulevikumaailma, kus vaadatakse ohtu sattunud loomaliike ja nende elukeskkonda. Kunstniku loodud kaasaegsed fotoskulptuurid ja robotmasinad annavad vihjeid inimese ja tehnika mõjust loodusele ning panevad arutlema keskkonnahoiu võimaluste üle.

Programmis osalemine lastele 6 €, täiskasvanule muuseumipiletiga.
Kohtumispunkt Kumu infolaua juures

Info kodulehel

Noored Kumus: robootika töötuba
28. aprill kell 14.00, vanusele 13+, eesti ja vene keeles

Töötubade sari „Noored Kumus“ pakub hea võimaluse uudistada lähemalt näitusi, katsetada põnevaid kunstitehnikaid ja saada uusi tutvusi. Mektory Tehnoloogiakooli poolt läbiviidavas töötoas katsetatakse LEGO Mindstorms robotitega ja nende programmeerimisega. Võimalik on lahendada erinevaid ülesandeid, mis kõik on seotud missiooniga Marsile. Robootika töötoa idee on seotud Kumus avatud Katja Novitskova isikunäitusega „Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste“, kus kunstnik on loonud ulmelise näitusekeskkonna, milles segunenud looduskeskkond, tänapäeva visuaalkultuur ja digitaaltehnoloogilised lahendused.

Pilet: 6 €

Info kodulehel

TEISI PÕNEVAID TEGEVUSI VAHEAJAKS

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.