Suve- ja sügislaagrid Eesti Kunstimuuseumi filiaalides

Lastele ja noortele

Kumu kunstimuuseum

Sõna saab kunstnik!

21.–23. augustil kell 10–16
8–12aastastele, eesti keeles

21.–23. augustil kell 10–16
8–12aastastele, vene keeles

Hind 75 €

Kumu kunstimuuseumi linnalaager keskendub juulis avatavale näitusele „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näitusel saab lähemalt uurida muuseumi kollektsiooni, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Samal ajal jälgitakse, kuidas sellesse sekkub kaasaegne kunstnik, kes pakub mingist ajajärgust, tööst või liikumisest oma versiooni. Gustav Klucise fotomontaažid aitavad meil siduda uuenduslikud ideed põnevate tehniliste lahendustega, sest läbi aegade on kunstniku töös olnud idee ja vorm võrdväärsed. Katsetame enda peal kaasaegse kunstniku rolli, kes mõtestab lahti möödunud sajanditel elanud kolleegide elu ja loomingut. Leiame vormi ideedele ja lugudele, nagu seda teevad kunstnikud.

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-linnalaager-sona-saab-kunstnik/

Noortelaager: Sõna saab kunstnik!

13.–15. augustil kell 11–17
noortele alates 13. eluaastast, eesti keeles
Hind 75 €

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel Eesti kunstimuuseumi kollektsioonid, kaasaegsete kunstnike tegevusvälja ja uuendusliku mõtlemise. Kuidas mõtestab vanemat kunsti tänane publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitab kunstnik? Näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ vaadeldakse koos teoseid, mis kuuluvad muuseumi kollektsiooni ning sarnaselt kaasaegsetele kunstnikule proovitakse luua oma versioon või lugu vaadeldavale teosele. Kuidas mõtestavad vanemat kunsti tänapäeva kunstnik ja publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitavad kunstnik ja publik?

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-noortelaager-sona-saab-kunstnik/

Sügisvaheaeg graafikaga

22.–25. oktoobril kell 13–17
noortele alates 10. eluaastast, eesti keeles
Hind 75 €

Neljapäevane linnalaager sobib hästi erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse ka Kumu näituste ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega.

Eksperimenteerime erinevate kõrg-, sügav- ja lametrükitehnikatega nagu linoollõige, kuivnõel, ofort, siiditrükk ja materjalitrükk. Trükime erinevatele pabermaterjalidele ja ka särkidele. Inspiratsiooni graafiliste lehtede sisu ja visuaalide tarvis kogume Kumu näitustelt.

Täpsem info ja kava https://kumu.ekm.ee/syndmus/kumu-linnalaager-sugisvaheaeg-graafikaga/

Adamson-Ericu muuseum

Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst!

26.–28. augustil ja 24.–25. oktoobril kell 11–15
8–12aastastele, eesti keeles
Hind 75 € / 50 €

Kunstilaager toob kokku parima osa suvest: looduse, lapsed ja loomisrõõmu. Laagri tegevused on inspireeritud Soome kunsti kuldaja klassikute näitusest „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt“. Lastelaagris vaatleme Järvenpää Kunstimuuseumi kogudest pärit helgeid maastikke, looduslüürikat, kunstnike sõpruskonna ja laste portreid ning argielu kompositsioone. Treenime kätt ja silma joonistades-maalides. Uurime erinevate meelte kaudu põhjamaistel maastikel kujutatud ilmanähtusi, valgust ja värve. Võtame oma „sõpruskonnaga“ ette ka  loodusmatka, et otsida vabaõhumaaliks sobivaid vaateid.

Täpsem info ja kava https://adamson-eric.ekm.ee/kunstilaagrid/

Niguliste muuseum

Vana Tallinna saladused
Niguliste muuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis ja muuseum-teatris Tallinna Legendid

21.–22. augustil kell 10–16
8–12aastastele, vene keeles
Hind 42 €

Niguliste muuseum kutsub 1.–5. klassi õpilasi kaasahaaravale kahepäevasele rännakule. Laagris avaneb lastel võimalus külastada Pika Hermanni torni ja Kadrioru kunstimuuseumi, tunnetada vana Tallinna olemust teater-muuseumis Tallinna Legendid, avastada keskaegse arhitektuuri saladusi Niguliste muuseumis, läbida üks põnev orienteerumine ja osaleda vahvas otsingumängus „Kummituste jaht“.

Täpsem info ja kava https://nigulistemuuseum.ekm.ee/ru/syndmus/letnij-lager-tajny-starogo-tallinna/

Teisi põnevaid tegevusi vaheajaks

Adamson-Ericu muuseumi NUMU nutimängud

Muuseumi lahtiolekuajad

NUMU on äpp, mis nutiseadme vahendusel kogetava liitreaalsuse, video ja teiste pildi elavdamiseks kasutatavate võtete abil muudab muuseumikülastuse kaasavamaks ja avab muuseumi väljapanekut uue ja kaasaegse nurga alt.

NUMU nutirakenduses on leitavad kaks Adamson-Ericu muuseumi nutimängu – üks neist lastele, teine noortele ja täiskasvanutele. Äpi vahendusel juhendab mängijaid kunstnik Adamson-Ericu alter ego Hugo, kes ühtlasi tutvustab ka kunstniku elu ja loomingut.

Kogupere ja lastemängus „Päikese tagasitoomine” tuleb salapärasest Öökapist valla päästa luku taha jäänud kullakera. Selleks on vajalik paljude Adamson-Ericu teoste põhjalik vaatlemine ja seejuures erinevate ülesannete täitmine. Mäng annab lastele võimaluse teha lähemalt tutvust kunstniku mitme teosega, arendab tähelepanuvõimet, ülesannetest ja tekstist arusaamist ning nõuab mängijailt keskendumisvõimet.

Gümnaasiuminoortele ja täiskasvanutele mõeldud ringkäigul „Rõõm poliitika kiuste” saab ülevaate sellest, kuidas mõjutasid 20. sajandi esimese poole poliitilised olud Adamson-Ericu elukäiku. Nutirakenduses ärkavad ellu kunstniku teosed ja neist inspireerituna tutvustab Hugo seiku kolme riigikorra ajal – Vene tsaaririigis, Eesti Vabariigis ja Nõukogude Liidus – elanud ja töötanud kunstnikust.