Välisgraafika kogu

Kadrioru kunstimuuseumi graafikakogus on ligi 3500 teost, millest enamik pärineb saksa ja vene autoritelt. Samas leidub ka väärtuslikke itaalia, inglise ja prantsuse graafika ja joonistuste näiteid.

Saksa autoritest on esindatud mitmed tuntud vanameistrid, näiteks Albrecht Dürer. Arvukamalt on kogus 20. sajandi saksa graafika suurnimesid. Esindatud on impressionism, juugendstiil ning ekspressionism, millega on seostatavad enam kui 70 lehte selle kõikidest peasuundadest. Kollektsioonis on rühmitusse Die Brücke kuulunud Erich Heckeli ja Emil Nolde ning rühmituse Der Blaue Reiter kuulunud Franz Marci, Heinrich Campendonki ja Paul Klee töid. Ekspressionistide uue põlvkonna kunsti esindavad George Groszi, Max Beckmanni ja Otto Dixi lehed.

Vene graafikast on kogus mitmeid huvitavaid näiteid nii 18. –19. sajandist kui 19.–20. sajandi vahetusest. Eriti väärtuslikud on Ilja Repini, Valentin Serovi, Mihhail Vrubeli, Mihhail Nesterovi jt joonistused. Arvukalt leidub kogus kõrgetasemelisi vene puulõikeid, peamiselt 20. sajandi esimesest poolest.

Omaette tähelepanu väärib Madalmaade graafika, mis võimaldab jälgida 16.–17. sajandi erinevaid Hollandi ja Flandria kunstikoolkondi. Teiste seas tõusevad esile kuulsa Antverpeni meistri Philip Galle ja ta töökoja piibliteemalised vaselõiked 16. saj lõpust. Kollektsiooni pärliks on aga Godfried Maesi elegantne joonistus Orpheusest ja menaadidest. (17. saj viimane kolmandik). Hinnalisi teoseid on ka järgnevatest ajastutest. Nii kuuluvad kogusse kaks ainulaadses segatehnikas lehte 18. sajandi kunstnikult Cornelis Ploos van Amstelilt ning Frans Masereeli jõulised puulõiked 1961. aastal ilmunud luulekogule.