Niguliste muuseum

“Surmatantsu” ekspositsioon nomineeriti arhitektuuripreemiale!
Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ja Eesti Sisearhitektide Liit nimetasid Niguliste uus püsiekspositsiooni “Surmatants” arhitektuuri aastapreemia nominendiks. Väljapaneku kujundasid sisearhitektid Liis Lindvere ja KOKO arhitektid.

Aasta teadusauhind 2016 ürituste kategoorias
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi projekt «Rode altar lähivaates» (2013–2016) keskendub Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabli (1478–1481) tehnilistele uuringutele ja konserveerimisele. Projektis on oluliseks pildindus- ja infotehnoloogiliste ning loodusteaduslike uuringute kaasamine, teose põhjalik dokumenteerimine ja info kaardistamine. Suurt tähelepanu pöörati teaduse populariseerimisele haridusprogrammide, töötubade ja uurimistulemusi kajastavate multimeedialahenduste kaudu (veebileht, blogi, interaktiivne multimeedia programm, teadusveeb jne).

Teaduse populariseerimise riiklik preemia projektile “Rode altar lähivaates”
2015. aastal anti projektile “Rode altar lähivaates” II preemia kategoorias „Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel“ projekti raames läbiviidud teaduse populariseerimise, humanitaar- ja reaalteaduste lõimimise ning pärandi laiema tutvustamise eest.

Aasta muinsuskaitsja muuseumist 2010
Aasta muinsuskaitsja muuseumist on tunnustusauhind, mida annab välja Muuseuminõukogu koostöös Kultuuriministeeriumiga.
2010. aastal pälvis aasta muinsuskaitsja tiitli Tarmo Saaret Niguliste muuseumist tähelepanuväärse panuse eest muuseumi ja muinsuskaitse lähendamisel.

Certificate of Excellence 2014
Niguliste muuseum pälvis maineka turismiinfo keskkonna TripAdvisori poolt tunnustuse, mis kajastab külastajate poolt antud positiivset tagasisidet.