Tule praktikale Eesti Kunstimuuseumi

Eesti Kunstimuuseumi (EKM) muuseumides on võimalik praktikat sooritada üliõpilastel, kes omandavad kõrgkoolis muuseumi tegevusega seotud eriala.
Praktikakoha taotlemiseks ootame taotluskirja koolilt ja üliõpilase CV-d.
Arvestades muuseumi vajadusi ja võimalusi valitakse välja kandidaadid, kellega võetakse ühendust kuu aja jooksul.
Praktika muuseumis on tasustamata.

Suvine praktika Kumu kunstimuuseumis

Oled üliõpilane, tunned huvi kunsti vastu ja otsid võimalust muuseumipraktikaks? Tule suveks Kumusse külastusjuhiks!

Suvine praktika Kumu kunstimuuseumis koosneb kahest osast: koolitus ja praktiline töötamine külastusjuhina. Koolituse käigus tutvustavad oma ala spetsialistid Kumu näituste programmi, haridustegevust ja publikuüritusi. Lisaks antakse põhjalik ülevaade majast endast, logistikast ja teenindusest. Parema üldpildi saamiseks külastatakse ka teisi Eesti Kunstimuuseumi filiaale: Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi. Kui koolitus on edukalt läbitud, siis saavad parimad juulis ja augustis õpitut rakendada külastusjuhi rollis. Kumu külastusjuhi põhiülesanneteks on näitusekülastajate suunamine, juhendamine ja muuseumi võimaluste tutvustamine; turismigruppide vastuvõtmisel ja teenindamisel abistamine; suviste programmide ja ürituste läbiviimisele kaasaaitamine. Suvine praktika on hea võimalus arendada oma teadmisi ja suhtlemisoskust kunsti keskel!

Koolitus toimub eesti keeles.
Julgustame kandideerima ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida!

NB! Kohtade arv on piiratud. Kandideerimiseks tuleb saata oma CV ja lühike motivatsioonikiri hiljemalt 1. juuniks 2017 aadressile mari.kangur@ekm.ee

Koolitus: 30 h (tunnid jagunevad järgmiste kuupäevade vahel: 13.06–16.06; 20.06–21.06; 28.06)
Tasustatud praktiline töö: min 40 h (juuli ja august)

Vene keeles

Assistendipraktika

Konserveerimispraktika

Muuseumipedagoogiline praktika