22.–24. oktoobril 2015 toimub Kumu kunstimuuseumi viies rahvusvaheline sügiskonverents „Jagatud praktikad: kunstiliikide põimumised sotsialistliku Ida-Euroopa kultuuris“.

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum
Pressiteade
20.10.2015

Konverents keskendub eri kunstiliikide suhetele ja põimumistele II maailmasõja järgses sotsialistliku Ida-Euroopa kultuuris. Kõneldakse nii ametliku nõukogude ideoloogia poolt suunatud ja soodustatud protsessidest kui ka sellest ideoloogiast eemaldunud ja sellele vastandunud liikumistest. Vaatluse alla võetakse kunstide sünteesi idee taassünd 1960. aastate Nõukogude Liidus, aga ka mitmed samal ajal tekkinud uuelaadsed kunstipraktikad, mis ühendasid eri kunstiliikide tausta ja kogemusi. Käsitletakse erinevaid kontseptuaalse ja tegevuskunsti vorme, eksperimentaalfilmi, disaini- ja arhitektuuriprojekte, visuaalset poeesiat jm. Konverentsi eesmärk on analüüsida, milline oli 20. sajandi teisel poolel kogu maailmas toimunud kunstiliikide piiride avardumise eripära sotsialismimaades.

Konverentsil esinevad kunsti- ja arhitektuuriajaloolased Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Ungarist, Serbiast, Inglismaalt, Šotimaalt ja Ameerika Ühendriikidest. Ettekannete keskmes on erinevad sotsialistliku Ida-Euroopa kultuurid alates Baltimaadest ja Venemaast kuni Rumeenia ja Albaaniani.

Konverentsi avab professor Romy Golani (New Yorgi Linnaülikool) ettekanne, mis käsitleb 19. sajandist pärineva kunstide sünteesi idee ümbermõtestamist II maailmasõja järgses Euroopas.

Ettekannete kokkuvõtted ja esinejate biograafiad leiate siit.

Kumu sügiskonverents on korraldatud koostöös Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudiga.

Konverents toimub Kumu kunstimuuseumi auditooriumis. Sissepääs tasuta.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Konverentsi kolleegium: Anu Allas (Kumu kunstimuuseum), Andres Kurg (Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituut), Lolita Jablonskienė (Vilniuse Rahvusgalerii), Klara Kemp-Welch (Courtauld Institute of Art, London).

Konverentsi toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Anu Allas
anu.allas@ekm.ee
tel + 372 602 6056; + 372 5340 3356

Kumu kunstimuuseum
Weizenbergi 34 / Valge 1
10127 Tallinn