Adamson-Ericu nimelise stipendiumi võitis Sylvia-Johanna Annus

LC Tallinn Hansa
Adamson-Ericu muuseum

Pressiteade nr 79
16.08.2012

Reedel, 17. augustil kuulutatakse Adamson-Ericu muuseumis välja kunstnik Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi võitja, kelleks stipendiumikomisjon valis Sylvia-Johanna Annuse. Konkursi lõppvooru pääsesid veel kunstirühmitus Urmas-Ott ja kunstnikud Kärt Ojavee ning Jaanus Samma. Võitja pälvib naisorganisatsiooni Lions Club Tallinn Hansa poolt välja pandud 3000 euro suuruse stipendiumi. Kõik nominendid saavad muuseumilt auhinnad ning LC Tallinn Hansa tunnistused.

“Komisjon töötas mitmes voorus ning valis neljast viimasesse vooru pääsenud noorkunstniku hulgast võitjaks Sylvia-Johanna Annuse,” ütles LC Tallinn Hansa president Ingrid Lepp. “Tema töid iseloomustab funktsionaalsus, ergonoomilisus ja taaskasutus. Stipendiaadi teosed on loominguliselt mitmekülgsed nagu ka kunstnik Adamson-Ericu looming.”

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi antakse välja igal aastal. Uus konkursivoor kuulutatakse välja selle aasta hilissügisel.

Stipendiumi eesmärk on juhtida tähelepanu silmapaistva kunstniku Adamson-Ericu maali- ja tarbekunstiloomingule, väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti maali- ja tarbekunstis ning aidata kaasa kunstniku loomingu ja pärandi uurimisele. Stipendiumi väljaandmisega tähistatakse 110 aasta möödumist kunstniku sünnist.

Lions Club Tallinn Hansa naisorganisatsiooni asutatud Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku 3000 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eesti kõrgkoolides või väljaspool Eestit kujutava kunsti, tarbekunsti või disaini erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid.

“Olen stipendiumi loojatele tänulik, et tekkis võimalus Eesti läbi aegade ühe mitmekülgsema loovisiku, Adamson-Ericu nimelise stipendiumi algatamiseks,” ütles Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus. “Kultuuri- ja kunstiinstitutsioonina aitab Adamson-Ericu muuseum kaasa noorte andekate kunstnike unistuste teostumisele ning tähistab stipendiumi väljaandmisega ühtlasi Adamson-Ericu sünniaastapäeva.”

Kunstniku, Sylvia-Johanna Annuse

Portfoolio

Stipendiumi eesmärk

Stipendiumikomisjoni kuuluvad LC Tallinn Hansa president Ingrid Lepp, Eesti Kunstiakadeemia esindaja kunstnik Liina Siib, Eesti Kunstnike Liidu esindaja kunstnik Mari Roosvalt, Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus ja Eesti Kunstimuuseumi arendusdirektor Kersti Tiik.

Lions Club Tallinn Hansa on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonda kuuluv naisteklubi, mis asutati 19.04.2011. Hetkel kuulub klubisse 27 daami.

Lisainfo:

Ingrid Lepp
president
LC Tallinn Hansa
tel 504 4698
e-post ingrid.lepp.001@mail.ee

Ülle Kruus
direktor
Adamson-Ericu muuseum
Lühike jalg 3, 10130
Tallinn
tel 644 5838, 5343 9678
e-post ylle.kruus@ekm.ee