Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal Anna Kaarma

Eesti Kunstimuuseum
Adamson-Ericu muuseum
Lions Club Tallinn Hansa
Pressiteade
18.08.2017

Võitja kuulutati välja täna, 18. augustil, Adamson-Ericu 115. sünniaastapäeval.

„On oluline, et jätkuvalt on taotlejate hulgas noori, kes on oma loomingulised sihid seadnud kõrgele. Käesoleva aasta laureaat Anna Kaarma on kinnistunud juba oma loominguga Eesti Rahva Muuseumi kaudu Eesti avalikku ruumi vaibaga Hurda Saalis“ kinnitas sündmuse väärikust muuseumi direktor Ülle Kruus ning lisas „Konkursi lõppvooru pääsesid veel Kateriin Rikken ja Hedi Jaansoo, keda kui stipendiumi nominente tunnustame hõbemärgiga“.

Lions Club Tallinn Hansa on rõõmus, et annab välja kuuenda Adamson-Ericu nimelise stipendiumi. LC Tallinn Hansa president Ilme Ott lisas: „Stipendiumiga toetame noori eesti kunstnikke magistri- või doktoriõppes. Need tuleviku lootused kujundavad juba täna meie elukeskkonda, lisavad igapäevarutiini emotsionaalseid hetki ja värve. Nii stipendiaat kui ka nominendid on väärt, et neile saab osaks lionsite heategev tähelepanu

Lions Club Tallinn Hansa asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti ja disaini erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales ligi paarkümmend noort mitmetest kõrgkoolidest Eestist ja välisriikidest. Oluliseks kriteeriumiks valikul oli kandideerija loominguline tase ja mitmekülgsus.

Anna Kaarma portfoolio on leitav Adamson-Ericu muuseumi kodulehelt.

Varasemalt on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015) ja Juss Heinsalu (2016).

Stipendiumi uus konkursivoor järgmiseks, 2018. aastaks kuulutatakse välja 2.detsembril 2017.

Lisainfo:

Ülle Kruus
Adamson-Ericu muuseumi direktor
644 5838, + 372 5343 9678
ylle.kruus@ekm.ee
www.adamson-eric.ekm.ee

Ilme Ott
Lions Club Tallinn Hansa president
+ 372 5183484
ilmeevald@hotmail.com