Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal EKA magistrant kunstnik Juss Heinsalu.

Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal kunstnik Juss Heinsalu.

Juss Heinsalu on 2015. aastast magistrantuuris Nova Scotia Collage of Art and Design Ülikoolis Kanadas

Võitja kuulutati välja 4. augustil. „Juba viiendat aastat on augustikuus rõõm teatada avalikkusele andeka noore inimese või rühmituse nimi, kes on aprilli lõpuks esitatud materjalide põhjal valitud kunstnik Adamson-Ericu stipendiumi laureaadiks. Seekordse laureaadi Juss Heinsalu tugevuseks oli professionaalne mitmekesisus ja avar tegevusväli. Hetkel on ta pühendunud materjaliuuringutele ja erinevate tehnoloogiate praktiseerimisele keraamika valdkonnas, tehes seda käesoleval aastal paralleelselt nii kodumaal kui ka ookeani taga Kanadas. Usun, et see stipendium võimaldab tal veelgi laiemalt oma plaane teostada ning saadud kogemusi tulevikus Eestis jagada,“ sõnas Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus.

Lions Club Tallinn Hansa asepresident Ilme Oti sõnul on 2011. aastal asutatud stipendiumist saanud traditsioon: „Seekordne stipendium on juba viies! Stipendiumi laureaat on adamson-ericlikult mitmekülgne, andekas, südi, teotahteline ja töökas. LC Tallinn Hansa asutas stipendiumi kunstivaldkonna tulevikutegijate toetamiseks ja Juss Heinsalu seda kindlasti on.“

Lions Club Tallinn Hansa asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales 10 noort mitmest Eesti ja välisriigi kõrgkoolist.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014) ja noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015).

Stipendiumi uus konkursivoor järgmiseks, 2017. aastaks kuulutatakse välja 2. detsembril 2016.