„Armas luiskaja“ Kadrioru lossis

Kadrioru kunstimuuseum
Teade
24.04.2019

 

„Armas luiskaja“ Kadrioru lossis

Kirjanik George Bernard Shaw ja näitlejanna Patrick Stella Campbelli kirjavahetuse põhjal loodud Jerome Kilty näidend kirjades „Armas luiskaja“ on kingitus igale näitlejale: tunnete lai diapasoon, peen mänglev huumor, karakterite värvikas loomus ja rikkalik kultuurilugu. Rohkem kui viiskümmend aastat tagasi sündis sellest lavastusest legend. Nüüd jõuab „Armas luiskaja“ taas Kadrioru lossi.


Helena Merzin-Tamm ja Raivo E. Tamm lavastuses „Armas luiskaja“

Lavastaja Ingo Normetit ning osatäitjaid Raivo E. Tamme ja Helena Merzin-Tamme huvitas inimeste ja nende kirjade fenomen. „See kirjavahetus algas üsna juhuslikult 1899. aastal ja kestis 1939. aastani. Armastuskirjad, asjalikud kirjad, õnnelikud, kurvad, lootusrikkad, meeleheitlikud kirjad – terve eluaja kirjad. Kuidas võis üks kirjavahetus nii kaua kesta? Kas see oli ainult kirjade vahetus? Nad mõlemad olid ju abielus, kuid ikka ja jälle leidsid ennast teisele kirjutamas. See suhe on huvitanud näidendi „Armas luiskaja“ autorit, huvitas ja innustas meid seda näidendit lavale tooma ja loodetavasti paelub ka publikut,“ kommenteerib lavastuse meeskond.

Kadrioru lossi jaoks on lavastus „Armas luiskaja“ samuti omamoodi teetähis. „Voldemar Panso 1966. aasta lavastusest Linda Rummo ja Ants Eskolaga osades kujunes legend – see püsis mängukavas kokku kaheksa aastat ning mälestus sellest on kollektiivses teatrimälus jõuliselt edasi elanud. Alates sellest teatrisündmusest on Kadrioru loss oma ainukordse arhitektuuri ja miljööga saanud inspiratsiooniallikaks ning lavaks erinevatele etenduskunstidele sõnateatrist ooperi ja balletini ning publiku teadvuses kohaks, kus lisaks Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonile on võimalik osa saada ka teistest kunstivormidest,“ kommenteerib lavastuse tähtsust Kadrioru lossile ja Kadrioru kunstimuuseumile kuraator Kerttu Männiste.

Autor: Jerome Kilty
Lavastaja: Ingo Normet
Kunstnik: Liina Unt
Graafiline disain: Katre Rohumaa

Osades: Helena Merzin-Tamm ja Raivo E. Tamm

Esietendus: 2. mai 2019
Mängukoht: Kadrioru lossi peasaal

Etendused: 2. (esietendus), 3., 4., 9., 10., 11., 16., 17., 19. mai 2019
Etenduste algus kell 19.00.
Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 20 minutit.

Piletid piletilevi müügipunktides ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.

Etenduse pilet kehtib samal päeval ka muuseumi pääsmena muuseumi lahtioleku ajal.

Lisainfo:

Kerttu Männiste
Kuraator-koguhoidja
Tel 5684 2804
kerttu.manniste@ekm.ee
Kadrioru kunstimuuseum

Liia Rebane, PhD
Kommunikatsioonijuht
Tel 5681 6706
liia.rebane@ekm.ee
Eesti Kunstimuuseum
Weizenbergi 34 / Valge 1, 10127 Tallinn
kunstimuuseum.ekm.ee