Autasustati 2011 Euroopa parimaid muuseume

26.05.2011

Laupäeval, 21. mail 2011 valis Euroopa Muuseumi Foorum (EMF) poolt moodustatud European Museum of the Year Award (EMYA) kohtunikekogu Euroopa selle aasta parimad muuseumid. Sel aastal osales Euroopa parimate muuseumite valimise töös esmaskordselt ka Eesti. EMYA kohtunikekogus osales Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

Sel aastal 34. korda välja antud Euroopa muuseumi aastaauhind aasta parimale muuseumile on kõige prestiizikam muuseumide auhind Euroopas, mis seisneb innovaatiivsusel, avaliku sektori kvaliteedil ja ametialasel pädevusel muuseumites, mis liidab kokku profesionaalse reputatsiooni ning avaliku huvi.

Sel aastal läks peaauhind Belgia muuseumile Gallo-Roman muuseumile Tongerenis. Muuseum pälvis kõrgeima autasu, kuna seal olev ajalooline materjali on vaatajani toodud professionaalsel viisil kasutades kaasaegsed võimalusi, mis on vaatajatele põnevalt eksponeeritud.

2012. aastaks on Euroopa muuseumi aastaauhinnale kandideerimiseks esitanud dokumendid kaks muuseumi Eestist – Eesti Nuku- ja noorsooteatri muuseum NUKU ja Tallinna Linnamuuseumi muuseum Miia-Milla-Manda.

2012. aastal toimub Euroopa Muuseumite Aasta Auhind (EMYA) konkursi lõppüritus Portugalis.

2008. aastal pälvis Euroopa muuseumi aastaauhinna aasta parima muuseumi tiitli Kumu kunstimuuseum.