„Crystallized” – Philip Levine kui elav kunstiteos

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum

Pressiteade nr. 89
18.09.2013

Neljapäeval, 19. septembril kell 11 eksponeerib Briti kunstnik Philip Levine Kumu kunstimuuseumi aatriumis end elava kunstiteosena “Crystallized”, kandes 1000 Swarowski kristalliga peaehet ning suheldes publikuga. Osalemine tasuta

Philip Levine kasutab oma paljast pealage nagu lõuendit alates aastast 2006, kui ilmnesid esimesed kiilanemise märgid. Kunstnik on saanud inspiratsiooni paljudelt meestelt, naistelt ja lastelt, kes on oma elus läbi elanud midagi negatiivset, kuid otsustanud probleemi mitte varjata, vaid väljendada seda läbi kunsti ja loomingulisuse kuidagi positiivselt. Levine’i esimene näitus “Headism”, mida toetas Gillette, näitas peadisaine, mis praeguseks on saanud tuntuks üle maailma.

Levine’i loominguline lähenemine on toonud talle koha mitmetes ajakirjade edetabelites nagu Time Out’i 100 kultuurisündmust ja The Observer’i tulevikuvisonääride nimekiri Future 500. Üks tema töödest oli eksponeeritud koos Damien Hirsti, Gabriel Dawe’i ja Hugo Daltoniga Londoni suures kunsti- ja kultuurikeskuses Somerset House, kus Levine on üles astunud ka elava kunstiteosena. Kunstnik ei olegi huvitatud üksnes oma tööde näitamisest galerii-installatsioonidena, vaid just vahetust suhtlusest publikuga, olles eksponeerinud end ka sellistes kohtades nagu Victoria & Alberti Muuseum ja legendaarses teatri- ja tegevuskunstikeskuses TheRoundHouse. Levine’i loengud performance‘i-kunsti muutumisest oma põlvkonna pilgu läbi on olnud väga populaarsed nii Tate Moderni kui ka The University of Arts London kuulajaskonna hulgas.