Dresdeni Riiklike Kunstikogude peadirektori loeng

02.11.2009

Muuseumiaasta raames tutvustab Kumu kunstimuuseum Euroopa kuulsamate kunstimuuseumide kogusid.

Esmaspäeval, 2. novembril kell 17.00 toimub Kumu auditooriumis Dresdeni Riiklike Kunstikogude peadirektori prof dr Martin Roth’i avalik loeng “Dresdeni riiklike kunstikogude ajalugu, tänapäev ja tulevikuperspektiivid”. Loeng on tasuta, sünkroontõlkega eesti keelde.

Dresdeni Riiklikud Kunstikogud on üks olulisemaid kunstiinstitutsioone maailmas, koondades enda alla üksteist harumuuseumit. Kogusid iseloomustab maailmas ainulaadne temaatiline mitmekülgsus. Lisaks vanade meistrite pildigaleriile (meistritööd 16.–18. sajandist) on maailmakuulsad muuseumi skulptuuri-, graafika- ja portselanikollektsioonid. Muuseumi valduses on Euroopa suurim aardekamber. Eraldi muuseumides võib tutvuda relvade, aumärkide, kostüümide, ajalooliste teadusinstrumentide, kohaliku rahvakunsti ja saksi õukonnaelu väljapanekutega. Uute meistrite galeriis on väljas suurepärased taiesed 19.–21. sajandist.

Tuntuim on muuseumi Dresdenis asuv vanade meistrite pildigalerii, kus esitletakse 16.–18. sajandi kunstišedöövreid, nende hulgas Itaalia renessansimeistrite (Raffael, Giorgione, Tizian) ja barokk-kunstnike taiesed. Muuseumi omanduses on esinduslik 17. sajandi Madalmaade maalikogu (Rembrandt, Vermeer, Ruysdael, Rubens, Jordaens, Van Dyck) ning varase saksa maalikunsti kogu (Jan van Eyck, Dürer, Cranach, Holbein). Hispaania ja Prantsuse 17. sajandi maalikunstnikest on esindatud Ribera, Murillo, Poussin, Lorrain.

Vaata ka muuseumi kodulehekülge: http://www.skd-dresden.de

Toetab Goethe Instituut