Eesti Kunstimuuseum saab kingituseks Põldroosi maali

Eesti Kunstimuuseum

Pressiteade nr 106
15.11.2013

Täna, 15. novembril kingib Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts Eesti Kunstimuuseumile 94. sünnipäeva puhul Enn Põldroosi maali „Keksumäng” (2009, õli, lõuend, 110 x 81 cm), mida muuseum on oma kollektsiooni soovinud.

„Enn Põldroosi loomingus on alati sisu sõnum olnud väga oluline. Praeguseks on ta jõudnud tasemele, kus elu- ja kunstikogemus annavad õiguse vaadata nii elule kui ka kunstile filosoofi pilguga. Põldroosi maal „Keksumäng” võtab kokku inimliku pürgimuse võimalikkuse, selle kirglikkuse ja piiratuse,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

„Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi eesmärk on pakkuda kunstimuuseumile tuge oma eesmärkide täitmisel ja kuna vanameister Enn Põldroosi hilisloomingu maal „Keksumäng” oli pälvinud muuseumi tähelepanu, siis ajendaski see meid maali muuseumile sünnipäevaks kinkima,” ütles seltsi juhatuse esimees Enn Kunila.

Enn Põldroosi maali „Keksumäng” saab näha Eesti Kunstimuuseumi digikogus.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi annetustena on seni Eesti Kunstimuuseumi kogudesse jõudnud Eerik Haameri „Merepõhi” (1964), Michael Ludwig Clausi „Peter August Friedrich von Koskulli portree” (1770) ja Märt Laarmani „Laud” (1928).