Eesti Kunstimuuseumi kollektsioon Valgas

Eesti Kunstimuuseum Valgas
Eesti Kunstimuuseum
Pressiteade
01.08.2019

 

Eesti Kunstimuuseumi kollektsioon Valgas

Teisipäeval, 6. augustil kell 16.00 avatakse Valga Muuseumi galeriis Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluv näitus „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“.

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Väljapanek pakub kaasahaarava sissevaate kunstižanrite ja -motiivide arengusse ajas ja ruumis, luues dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ning kaasates näiteid portreekunsti, maastiku- ja olustikumaali alalt. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust. Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga. Teiste hulgas on näitusel eksponeeritud Julius Kleveri, Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Oskar Hoffmanni, Aleksander Vardi, Jüri Palmi, Ludmilla Siimu, Kiwa, Marko Mäetamme ja Sigrid Viiri looming. Näitus meenutab valgalastele ka kunagist kaaslinlast, Valgast pärit kunstnikku Felix Randelit.


Felix Randel. Pühapäev. 1924. Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluva rändnäitusega tutvustab muuseum oma kogusid Haapsalus (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid) ja Valgas (Valga Muuseum). 5. juuli – 10. november 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“.

Esimene ekskursioon Valga Muuseumi galerii näitusel „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“ koos kuraator Eha Komissaroviga toimub juba 7. augustil kell 16.00. Samal päeval kell 17.00 toimub venekeelne ekskursioon kunstiteadlase Darja Andrejeva juhtimisel.

Näitus on avatud 31. augustini 2019.

Näituse pressialbumit näeb siit.

Kuraator: Eha Komissarov
Koordinaator: Tiiu Parbus
Kujundaja: Neeme Külm
Näituse graafilise tunnuskujunduse kontseptsioon: Asko Künnap
Graafiline disain: Tuuli Aule

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Briti Nõukogu, Tallinna Kaubamaja, Nordic Hotel Forum, Akzo Nobel

Lisainfo:

Tiiu Parbus
Näituste koordinaator
Kumu kunstimuuseum
Tel +372 5912 9805
tiiu.parbus@ekm.ee

Heleri Michalski
Kommunikatsioonispetsialist
Tel + 372 5559 7131
helerimichalski@gmail.com