Jazz ja Repin Kadriorus – jazzihõnguline näituse finissage

Eesti Kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum

Pressiteade nr 79
23.07.2013

Laupäeval, 17. augustil pakub Kadrioru kunstimuuseum sumeda augustiõhtu sisustamiseks meeleolukat muuseumikülastust. Viimast korda on võimalik eksklusiivsel kuraatoriekskursioonil imetleda Ateneumi kunstimuuseumiga koostöös valminud näitust „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” ning nautida Kadrioru lossi elegantses peasaalis mahedakõlalist jazzmuusikat Joel Remmel trio esituses.

Trio koosseis: Joel-Rasmus Remmel – klaver, Heikko-Joseph Remmel – kontrabass, Aleksandra Kremenetski – löökpillid

„Kadrioru loss on esinemispaigana samaaegselt paeluv ja väljakutseid esitav. Äärmiselt kaunis saal, mis loob suurepärase õhustiku, on oma akustilise omapära poolest vägagi nõudlik,” ütles muusik Joel-Rasmus Remmel. „Selline balanseerimine, saades inspiratsiooni ümbritsevast ilust, olles aga samas muusikaliste nüansside tekitamise võimalustega arvestav, on eheda jazzmuusika kontserdi andmisel ja vastuvõtmisel äärmiselt positiivne ja liikumapanev.”

Trio debüütkontsert toimus samuti Kadrioru lossis 2011. aasta kevadel.

Kadrioru loss on suurepärane paik eri kunstiliike siduvate ürituste korraldamiseks ning mitmeplaanilise kunstikogemuse vahendamiseks. Eksklusiivsel kuraatoriekskursiooni ja kontserti ühendaval õhtupoolikul astuvad dialoogi ajalooline kujutav kunst ning kaasaegne ja kordumatu helimaailm. Kunstnik Ilja Repini hilisperioodi valgus- ja värvirikka maaliloominguga ning Kadrioru lossi peasaali elegantse atmosfääriga haakub hästi noorte muusikute looming, milles on samuti palju õhku, kergust ja elujõudu.

Piletid Piletilevist ja tund enne kohapeal (17.50 €).

Näitus „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” on Kadrioru kunstimuuseumis avatud 18. augustini 2013.

Lisainfo:
Kerttu Männiste
näituse kuraator
tel 5684 2804
e-post kerttu.manniste@ekm.ee
Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 37
Tallinn
kadriorumuuseum.ekm.ee