Kadrioru ja Kumu kunstimuuseum tähistavad aastavahetust eriekskursioonidega

Eesti Kunstimuuseum

Pressiteade nr 111
30.12.2013

Kumus ja Kadrioru kunstimuuseumis saab detsembri viimastel päevadel ning jaanuari esimesel nädalal osaleda eriekskursioonidel. Kumu kunstimuuseumis tutvustab kunstiteadlane Helena Risthein eesti kunsti ülevaatlikku püsinäitust ning Lepo Mikko ja Nikolai Kormašovi pärandit. Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad ringkäigud „Kadrioru loss ja selle kunagised isandad”. Osalemine muuseumipiletiga.

Pärast Eesti Kunstimuuseumi ja selle peahoone lühitutvustust siirdutakse Kumu 3. korrusele, et vaadelda originaalide põhjal eesti kunsti ajalugu 18. sajandist Teise maailmasõjani. Seejärel jätkatakse ringkäiku Kumu 4. korrusel. Sealne nõukogudeaegse kunsti väljapanek hõlmab eesti kunstnike ametlikku ühistööd, aga ka oma mina otsinguid ja salajastki väljendamist.
Ringkäigud toimuvad 31. detsembril, 3. ja 5. jaanuaril.

Nikolai Kormašovi ja Lepo Mikko isikunäitused Kumus annavad hea ülevaate ajastust, mida iseloomustavad tehnikavaimustus, esimesed kosmoselennud ja optimistlik tulevikunägemus, aga ka ainupartei sekkumine kunstiellu, tsensuur ja Praha kevade maha surumine.
Ringkäigud toimuvad 30. detsembril, 2. ja 4. jaanuaril.

Kell 12 algavad venekeelsed, kell 14 eestikeelsed ringkäigud. Täpsem info Kumu kodulehel.

Kadrioru kunstimuuseumis saavad kunstihuvilised osaleda Kadrioru lossi ja muuseumi püsiekspositsiooni tutvustaval ekskursioonil ning tutvuda rahvusvahelise näitusega „Kui kunstnik kohtus Kleioga. Ajaloopildid 19. sajandil”.
Ringkäigud toimuvad iga päev 2.–5. jaanuarini.

Kell 12 algavad eestikeelsed, kell 14 venekeelsed ringkäigud. Täpsem info Kadrioru kunstimuuseumi kodulehel.