Kadrioru kunstimuuseumi Lossikoolis algab uus õppeaasta!

11.09.2006

Tuhanded lapsed juba teavad, et Kadrioru pargi iidsete puude vahel seisab vana loss, kus ilu ja kaunite kunstide maailma teenivad lossidaamid. Nii nagu kasvavad Lossilapsed – Lossikooli õpilased, kasvab ka Lossikool. Aastast-aastasse luuakse uusi muuseumitunde, võimaldades tulla muuseumisse korduvalt. Just nii, samm-sammult, avanebki värav kaunite kunstide põnevasse maailma. Kaunite kunstide ja ajaloo ilu maailm avaneb Kadrioru kunstimuuseumi Lossikoolis mängude, dialoogide ja loominguliste ülesannete kaudu.

Oktoobris avab Lossikool taas värava oma uutele ja vanadele sõpradele. Nii eesti kui ka vene õppekeelega muuseumitundidesse, Lastehommikutele, kunstiringi tundidesse saab registreerida lapsi alates viiendast eluaastast.

Kadrioru kunstimuuseumi Lossikoolis õppis 2005.–2006. õppeaastal üle 1000 lapse, kes iga kuu, üksi, koos ema-isaga, kooliklassi või lasteaiarühmaga külastasid temaatilisi muuseumitunde, kunstiringitundide ja Lastehommikuid. Sajad lapsed on programmist osa võtnud aastaid, osaledes kokku kuni 24 muuseumitunnis. Neile mõeldes alustab Lossikool oma kuuendat hooaega uue programmiga põhikoolile ja Lossikooli III, IV ja V klassile, mis 2006-2007 aastal on inspireeritud näitusest “Vene valitsejad”, see Vene keisrite ja keisrinnade portreede näitus on avatud 21. oktoobrist 2006 kuni 27. maini 2007.

2006.-2007. õppeaasta programmis räägitakse noorimatele kunstisõpradele (5–11-aastastele) lugusid keisrilossist ja kuulsatest valitsejatest, pannakse kõnelema vanad kellad, mängitakse skulptuuriks kehastumise, portreeks muutumise ja teisi mänge, meisterdatakse töötoas grupitööna Noa laev, joonistatakse portreedepaarikuid ja tehakse palju muud põnevat.

Info ja registreerimine tööpäeviti 10.00-17.00 telefonil 606 6400

Lisainfo programmide kohta kodulehelt