Kolmapäeval saab Eesti Kunstimuuseumi viit muuseumit külastada ühe euroga

Kolmapäeval, 21. detsembril maksab Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ning Mikkeli, Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumi pilet üks euro. Eesti Kunstimuuseum soovib pakkuda külastajatele võimalust nautida oma muuseumites pidevalt vahetuvaid näitusi taskukohase hinnaga. Ühe-eurone muuseumipilet tagab sissepääsu kõigile vastavas muuseumis hetkel avatud näitustele ja sel päeval toimuvatele üritustele.

Kell 18.00 on Kumus pikkade kolmapäevade programmi raames ekskursioon näitusel “Vinum et panis. Veini ja leiva motiiv 16.–20. sajandi kunstis” teemal “Käärkambrikunst ja kirikutekstiilid”. Kuraator Tiina-Mall Kreem ja kultuuriajaloolane Marju Raabe tutvustavad luterlike kirikute laiemale üldsusele tundmatuks jäänud käärkambrikunsti ja tekstiile. Venekeelset ekskursiooni luterlike kirikute käärkambrikunsti ning kuld- ja hõbetikandite, rišeljöö- ja heegelpitside, siidi ja sameti, liturgiliste värvide ja kristlike sümbolite maailma juhib kunstiajaloolane Helena Risthein.

Niguliste muuseum esitleb sel päeval venekeelset Niguliste muuseumit tutvustavat muuseumijuhti. 100-leheküljeline raamat tutvustab Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis hoitava kesk- ja varauusaegse kunstikogu pärleid ning Niguliste kiriku ja muuseumi ajalugu. Muuseumijuhi on kirjutanud Merike Kurisoo ja kujundanud Liina Siib. Sel päeval on Niguliste venekeelne muuseumijuht müügil erihinnaga 5 eurot (tavahind 10 eurot).

Kell 17.00 toimub Niguliste muuseumis venekeelne ekskursioon.

Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum on seoses publikuprogrammiga “Pikad kolmapäevad Kadriorus” avatud kl 20-ni.

Kumus ja Kadrioru kunstimuuseumis on avatud kohvik!

Üritused toimuvad:

Iga kuu 1. kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis

Iga kuu 2. kolmapäeval Mikkeli muuseumis

Iga kuu 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum on 21.12.2011 avatud kl 18-ni.