Kumu hoovis toimub tuulekannelde kontsert

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum

Pressiteade nr 77
08.07.2013

Teisipäeval, 9. juulil kell 18.00 avatakse Kumu kunstimuuseumi hoovis avakontserdiga Ekke Västriku heliinstallatsioon „Tuulekandled”. Projekt on osa näituse „Aedade järelelu” eksperimentaalsest aiaprojektist „Ananass või Artišokk?”, mille esimene osa valmis maikuus Kumu hoovis Eesti Kunstiakadeemia avatud workshop’i raames. Kontsert on tasuta.

Avakontserdil mängib tuulekanneldel ja muudel valdavalt ise loodud instrumentidel vaba improvisatsiooni kollektiiv Trans Germanium Express.

„Idee oli luua akustilised pillid, mis oleksid tundlikud aias toimuvatele muutustele. Kuna pillide väljatöötamine ei ole lihtne, siis otsustasin kasutada vaid ühte loodusjõudu – tuult,” ütles muusik Ekke Västrik. „Nii peaksidki tuulekandled olema kooskõlas väliskeskkonnas toimuvaga, suurema tuule puhul on kontsert valjem ja intensiivsem, vaiksema tuule puhul tagasihoidlikum ja tuulevaikuses sootuks vaikne. Minu tuulekandled ongi väga lihtsa põhimõttega pillid. Pilli kereks ja kõlakojaks on tünn, millele on pingutatud üks keel, mille paneb helisema poogna laadne varras, mille omakorda tõmbab liikuma tuul.”

Ekke Västrik õpib Eesti Muusikaakadeemias kompositsiooni erialal ja tegutseb lisaks Teatrirühmituses Frank. Pillide valmimisele aitas kaasa Kalju Karl Kivi (Teatrirühmitus Frank).

Installatsiooni valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Kumu kunstimuuseum.

Tuulekannelde installatsioon jääb avatuks kuni 14. juulini.

Lisainfo:
Ragne Nukk