Kumu kutsub kohtumisele kunstnik Paul Ellimaniga

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum

Pressiteade nr 80
29.07.2013

Neljapäeval, 1. augustil kell 18.00 leiab Kumu kunstimuuseumis aset kunstnik Paul Ellimani artist talk ja tema uue helitöö esitlus. Üritus toimub Margit Säde Lehni kureeritud näituse „Kõndides mööda salateid” raames, mis on omakorda osa Kumu kunstimuuseumi näitusest „Aedade järelelu”. Üritus toimub inglise keeles, osalemine tasuta.

Imiteerides oma töödes mitmesuguseid linnaruumi signaale, nagu hädaabi sireenid või ühistranspordi teadaanded, koondab Paul Ellimani looming endas huvi tüpograafia ja inimhääle erinevate sotsiaalsete ja tehnoloogiliste väljundite vastu.

Spetsiaalselt Kumu näitusele valminud helitöös „Laula rääkides, ümise rännates” kaasab kunstnik trammijuhtide hääli ja torupillimängu ning jätkab sellega avalikus ruumis edasiantavate helide ja sõnumite toimemehhanismide uurimist.

Paul Elliman (1961) on Londonis elav kunstnik ja disainer. Ta on osalenud paljudel näitustel sellistes muuseumites nagu New Museum, MoMA New Yorgis, Institute of Contemporary Arts, Tate Modern Londonis ja Kunsthalle Baselis. Elliman õpetab Yale’i Ülikoolis New Havenis ja Werkplaats Typografies Arnhemis, Hollandis.

Torupillimängijad: Sandra Sillamaa ja Merike Paberits
Üritust toetab Briti Nõukogu ja Asteriski suvekool.

Olete kõik oodatud!

Projektis „Kõndides mööda salateid” osalevad: Caroline Bergvall (Suurbritannia), Paul Elliman (Suurbritannia), Kenneth Goldsmith (Ameerika Ühendriigid), Kadri Klementi (Eesti), Lucie Kolb (Šveits), Louise Lawler (Ameerika Ühendriigid), Erkki Luuk & c: (Eesti), Tine Melzer (Šveits), Adrian Piper (Ameerika Ühendriigid), Cia Rinne (Soome/Saksamaa), Raul Meel (Eesti), Triin Tamm (Eesti), Martijn in’t Veld (Holland).

Näitus „Aedade järelelu” jääb Kumu kunstimuuseumis avatuks 8. septembrini 2013.

Lisainfo:
Margit Säde Lehni
projekti kuraator
tel 5628 5680
e-post margitsade@gmail.com

Ragne Nukk
näituse koordinaator
tel 542 0681
e-post ragne.nukk@ekm.ee
Kumu kunstimuuseum
Weizenbergi 34 / Valge 1
Tallinn
kumu.ekm.ee