Kumu pakub noorte laulu- ja tantsupeo ajal eriprogrammi

30.06.2011

Eesti Kunstimuuseum

PRESSITEADE

30. juuni 2011

Laupäeval, 2. juulil ootab Kumu kunstimuuseum kõiki laulu- ja tantsupeolisi osalema eriprogrammis “Maa ja ilm Kumus”. Lapsed saavad meisterdada laulupeo postkaarti, soodushinnaga saab tutvuda Kumu püsiekspositsiooni ja suve tippnäitustega. Kumu hoovis toimub performance “Sürr Shakespeare”.

“Soovime pakkuda selle suve ühel olulisemal kultuurisündmusel osalejatele ka omapoolse kunstielamuse,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme. “Lauluväljaku lähedal asuvas Kumu kunstimuuseumis on laulu- ja tantsupeo ajaks tehtud spetsiaalne programm, kuid külalisi ootavad kõik meie muuseumid.”

Laupäeval saab Kumus külastada selle suve tippnäitusi ja püsiekspositsiooni, mida aitab igal külalisel iseseisvalt avastada uudne pabergiid. Lastel on võimalus terve päev kaasa lüüa nonstop-ateljees, kus tehakse ja postitatakse laulupeo postkaarti. Kaardile saab lüüa ka spetsiaalse Kumu päevatempli.

Kumu sisehoovis toimub kell 15.00 performance “Sürr Shakespeare”, mida viivad läbi Vene Teatrikool Tallinnast, stuudioteater SPbGU Peterburist ja teatristuudio Mad Mix Potsdamist. Paralleelselt performance’iga loob kunstnik AnnA Egida Moskvast reaalajas graafilise teose.

Kumu tavasissepääsu soodushind on 2 eurot, koos iseseisvat ekskursiooni võimaldava pabergiidiga 3 eurot. Kumu on avatud T, N–P 11–18, K 11–20.

Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Adamson-Ericu muuseumi ja Niguliste muuseumi soodushinnad ning lisainfo on veebilehel www.ekm.ee.

1. juunist kuni 1. septembrini saavad noorte laulu- ja tantsupeo “Maa ja ilm” käepaela, pileti (piletikontsu) või rosetiga osalejad soodushinnaga külastada Kumu ja teisi Eesti Kunstimuuseumi muuseumeid.

XI noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm” toimub 1–3. juulini Tallinna Lauluväljakul. Laulupeo kunstiline juht on Veronika Portsmuth, tantsupeo kunstiline juht on Märt Agu ning programmijuht on Raul Talmar. Laulu- ja tantsupidu algab 1. juuli õhtul ühise avamisega, mis sujuvalt jätkub tantsupeo esimese etendusega. 2. juuli õhtul annavad tantsijad oma teise etenduse ning 3. juulil toimub laulupidu, mille järel leiab aset laulu- ja tantsupeo ühine lõpetamine. Tänavune laulu- ja tantsupidu on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi üks selle suve suursündmusi.

Tervitustega,

Anu Adra-Entsik