Kumu residentkunstnike programm esitleb: Visible Solutions

27.05.2011

Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseum

Pressiteade

27. mai 2011

Neljapäeval, 26. mail asusid noored Eesti kunstnikud Karel Koplimets, Taaniel Raudsepp ja Sigrid Viir kolmeks kuuks Kumus ette valmistama uusi teoseid talviseks Tartu Kunstimajas toimuvaks näituseks. Kumu külastajatel on võimalus jälgida vahetult kunstnike uute teoste valmimist muuseumi aatriumis olevas multimeedia laboris.

“Soovime viia inimesteni teadmise, et mitte ainult kunst ei ela Kumus, vaid kunstnikud käivad siin oma igapäevast tööd tegemas, ja Kumu külastajatel on võimalus nendega ka kohtuda,” ütles Kumu direktor Anu Liivak.

Kumu esimene residentkunstnike programm on kutsutud ellu eesmärgiga integreerida värsket, elavat Eesti kunstielu muuseumi pikemaajaliste programmidega, tutvustada uusi Eesti kunstnikke laiemale publikule ja pakkuda projektipõhist koostöövõimalust loojatele, kellel Eesti tingimustes pole sageli pärast kõrgkooli lõpetamist stuudio kasutamise võimalust.

OÜ Visible Solutions on kunstiteos-ettevõte, mis tegutseb majandus- ja kunstivälja piiril, vaadeldes neid kui ideologiseeritud ruume ja keelekeskkondi, mille vahele asetumine võimaldab tegeleda nähtuste ja mõistete tõlkimisega ühest teise. Rühmitus tegeleb kaasaegse majandusruumi põhiprintsiipidega, kasutades analüüsimaterjalina ennekõike loomemajandust ning sellest tulenevaid protsesse. Rühmitus vaatleb kõikehõlmava neoliberaalse majandusloogika uusi globaalseid sümptomeid. Loomemajandus on neile sobivaks lähtematerjaliks, sest sisaldab samu vastuolusid ja pingeid nagu kunstiteos-ettevõte.

25. mail 2011 kirjutas Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak alla koostööprotokollile kunstnike rühmitusega Visible Solutions OÜ.

Lisainfo:

Maria-Kristiina Soomre

Kumu projektijuht

Tel: 5330 7719

E-post: maria-kristiina.soomre@ekm.ee