Mikkeli muuseumis räägib Mati Kaal Tallinna Loomaaia asukate portreedest

Eesti Kunstimuuseum
Mikkeli muuseum

Pressiteade nr 93
30.09.2013

Kolmapäeval, 2. oktoobril kell 18 tutvustavad Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ja kunstiteadlane Tiina-Mall Kreem Mikkeli muuseumis animalistlikule kunstile pühendatud näitust „Lõvist leevikeseni. Animalistikat perekond Sterni kogust”. Osalemine muuseumipiletiga.

Kolmapäevasel näituse „Lõvist leevikeseni” tutvustusel kõneleb Tallinna Loomaaja direktor Mati Kaal oma hoolealuste portreedest, näiteks söejoonistusena jäädvustatud jääkaru Franzist ja pronksiskulptuurina kujutatud hüään Katast.

Samal õhtul annavad Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi noored Mati Kaalule üle ka imelise kingituse – kunstikonkursil „Loom, lind ja inimene” preemia saanud pabermassist skulptuuri, mis kujutab loomaaia direktorit leopardiga.

Loomade teema on kõnetanud inimesi läbi aegade, kuid viimasel ajal paistab see iseäranis teravalt silma. Nii on loomade kujutamise kunstis võtnud luubi alla näiteks Soomes Sinebrychoffi muuseum ning Luxembourgi kunstimuuseum. Euroopa, Eesti, Vene ja Kaug-Ida animalistika pärle tutvustav näitus Mikkeli muuseumis on selle moetrendi suurepärase sisu ja erakordse haardega Eesti näide.

Perekond Sterni kollektsiooni näitusel on esindatud sellised maailmanimed nagu August Gaul, Antoine Louis Barye ja Wilhelm Kuhnert. Vene kunstnikest näeb näitusel Vassili Vatagini, Konstantin Flerovi ja Valentin Serovi, eesti autoritest Jaan Koorti, Paul ja Karl Burmani, Eduard Wiiralti, Leili Muuga jpt animalistlikke töid. Oluline koht kollektsioonis kuulub kaasaegsele vene skulptorile Vitali Novikovile – paljude Tallinna ja Moskva loomaaia asukate portretistile.

Kell 19.00 toimub sama ekskursioon vene keeles.

Näitus „Lõvist leevikeseni. Animalistikat perekond Sterni kogust” on Mikkeli muuseumis avatud veel vaid 13. oktoobrini 2013.

Ekskursioon toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames, mis kestab Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumides 2014. aasta aprillini, kui Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

Üritused toimuvad:
iga kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis
iga kuu 2. kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis
iga kuu 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Lisainfo:
Tiina-Mall Kreem
näituse kuraator
tel 5683 0890, e-post tiina-mall.kreem@ekm.ee
Mikkeli muuseum
Weizenbergi 28, Tallinn
mikkelimuuseum.ekm.ee