Naisteklubi asutab kujutava kunsti, tarbekunsti ning disaini stipendiumi

LC Tallinn Hansa

Adamson-Ericu muuseum

PRESSITEADE

1. detsember 2011

Lions Club Tallinn Hansa naisteklubi asutab kunstnik Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi toetamaks kujutavat kunsti, tarbekunsti ja disaini. Stipendiumi eesmärk on juhtida tähelepanu silmapaistva kunstniku Adamson-Ericu maali- ja tarbekunsti loomingule, et väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti maali- ja tarbekunstis ning aidata kaasa kunstniku loomingu ning pärandi uurimisele.

Reedel, 2. detsembril kell 12.00 toimub stipendiumi pidulik väljakuulutamine Adamson-Ericu muuseumis, kus osalevad Lions Club Tallinn Hansa president Kersti Sõõrumaa, Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ja Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus.

“Olen stipendiumi loojatele tänulik, et tekkis võimalus asutada Eesti läbi aegade ühe mitmekülgsema loovisiku Adamson-Ericu nimeline stipendium,” ütles Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus. “Tänapäeval võib loominguline mitmekülgsus avalduda kujutava kunsti ja disaini valdkonnas üpris erinevalt. Stipendium on kindlasti suur väljakutse rahvusvahelise ampluaaga visuaalkultuuri õppurile oma unistuste paremaks teostamiseks, ning loodan südamest, et taotlejaid tuleb palju.”

3000 euro suurust stipendiumi võivad taotleda kõik Eesti kõrgkoolides või väljaspool Eestit kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb stipendiumikomisjonile esitada avaldus, elulookirjeldus koos isiku- ja kontaktandmetega, portfoolio ja stipendiumi kasutamise eesmärk. Loe lisaks www.ekm.ee/adamson.

Stipendiumi taotlemiseks vajalikud dokumendid tuleb saata 27. aprilliks 2012 e-posti aadressile adamson-eric@ekm.ee. Stipendium antakse välja Adamson-Ericu 110. sünniaastapäeval, 17. augustil 2012, kui avatakse näitus “Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”.

Adamson-Eric (1902–1968) oli silmapaistev kultuuritegelane ja loominguline isiksus eesti kunstis. Ta pühendus eelkõige maalimisele, aga tegeles peaaegu kõigi tarbekunstiharudega. Adamson-Ericu isikupärast maali- ja tarbekunstiloomingut iseloomustab elegants, peen värvivalik ja sageli ka vaimukus. Maalijana kujunes ta välja Pariisi vabaakadeemiates, ent samas oli ta sügavalt seotud koduse põhjamaise keskkonnaga ja eesti rahvusliku kunstitraditsiooniga. Adamson-Ericu loodud tarbekunstiesemed olid unikaalsed, art deco sugemetega, ent samal ajal funktsionaalsed. Tema loomingus peegeldub eesti kujutava ja tarbekunsti areng enam kui nelja aastakümne vältel.

Lions Club Tallinn Hansa on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonda kuuluv naisteklubi, mis asutati 19.04.2011. Hetkel kuulub klubisse 27 daami.

Lisainfo:

Kersti Sõõrumaa Ülle Kruus

President Direktor

LC Tallinn Hansa

Adamson-Ericu muuseum

Lühike jalg 3, 10130 Tallinn

Tel: 512 8257 Tel: 644 5838, 5343 9678

E-post: kersti.soorumaa@fin.ee E-post: ylle.kruus@ekm.ee

www.ekm.ee/adamson