Näitus „gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur” esitleb: võrgustunud mood

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum

PRESSITEADE
3. juuni 2011

Laupäeval, 11. juunil kl 15.00 räägitakse Kumu auditooriumis võrgustunud moest. Rahvusvahelised moeeksperdid vaatlevad erinevates ettekannetes, kuidas uued võrgutehnoloogiad kujundavad ja mõjutavad praegust ja tuleviku moodi ning kultuuripraktikaid. Sissepääs üritusele on tasuta.

“Tehnoloogiliste elementide kasutamist moes demonstreerivad kõige ehedamalt popstaarid nagu näiteks Lady Gaga oma imelise kineetilise nn elava kleidiga ja Katy Perry LED-lambikeste valgusmängu esitava kostüümiga,” ütles ürituse projektijuht Mare Tralla. “Samuti ei saa spordirõivaste disainerid uute mudelite loomisel enam hakkama ilma funktsionaalsete ja kõrgtasemeliste materjalide ja lahendusteta.”

Ürituse peaesineja dr Sabine Seymouri ettekanne räägib, kuidas tipptehnoloogia areng on seotud moega ja moetööstusega ning materjalidega erinevates kasutusvaldkondades. Austerlanna Sabine Seymour on New Yorgi Parsons’i uue disaini kooli (The New School for Design) moodsa tehnoloogia laboratooriumi juhataja ja dotsent, kelle sulest on ilmunud kaks põhjalikku raamatut disainist, moest ja tehnoloogiast – “Fashionable Technology – The Intersection of Design, Fashion, Science, and Technology” ja “Functional Aesthetics – Visions in Fashionable Technology”.

Hollandi kunstnik ja arhitekt Daan Roosegaarde uurib oma ettekandes arhitektuuri, inimese ja tehnoloogia vahelisi suhteid. Berliini grupp Trikoton esitleb oma häälel kootud kollektsiooni ja tarkvara, mis muudab heli binaarseteks koodideks, millel põhineb kudumismustrite genereerimine nende kollektsiooni loomisel.

Eesti disainer Kärt Ojavee tarkade tekstiilide projektid uurivad, mida võimaldavad hübriidsed materjalid ja nende kasutusvõimalused erinevates keskkondades. Tiago Martins koostöös Ricardo O’Nascimentoga demonstreerib Rambleri spordijalanõusid, milles käies annavad need edasi infot sotsiaalvõrgustikku, postitades iga astutud sammu Twitteri säutsudena.

Euroopa selle aasta üks suurem meediakunsti näitus “gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur” toimub tihedas koostöös Goethe Instituudiga, olles Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ametliku programmi üks tähtsündmusi. Näitust toetavad EMT, Briti Nõukogu, Saksamaa Välisministeerium ja Hispaania Saatkond.

Näituse kuraator on Sabine Himmelsbach Saksamaalt.

Meediakunsti näitust “gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur” saab vaadata 13.05.–25.09.2011 Kumu kunstimuuseumis.

Lisainfo:

Mare Tralla

Tel: +372 5812 7360

E-post: mare@tralla.net

Tervitustega,

Anu Adra-Entsik

Osakonnajuhataja

Kommunikatsiooni ja turunduse osakond

Eesti Kunstimuuseum

Tel: + 372 602 6010

Mobiil: + 372 56 299 959

E-post: anu.adra@ekm.ee

Skype: anuentsik