Näituse „Irving Penn. Üks ja mitu maailmaˮ finissage moekunstnik Britt Samosoniga

Eesti Kunstimuuseum
Kumu kunstimuuseum

Pressiteade nr 95
02.10.2013

Pühapäeva, 6. oktoobrini on Kumu kunstimuuseumis viimast nädalat avatud näitus „Irving Penn. Üks ja mitu maailmaˮ, mis toob publikuni tuntud Ameerika fotograafi loomingu. Pühapäeval kell 15 toimub näitusel ringkäik moekunstnik Britt Samosoniga. Osalemine muuseumipiletiga.

Britt Samoson räägib näitusel talle eriti muljet avaldanud fotodest, analüüsib Irving Penni mõju moefotograafiale ning avab laiemalt erinevaid moe ja fotograafia omavahelisi kohtumisi, samuti kuulsate Lääne moefotograafide mõju siinse moefoto kujunemisele.

Irving Penni peetakse üheks meie aja silmapaistvamaks fotograafiks. Rootsi Moderna Museeti kogudel põhinev ligi 90 fotost koosnev näitus annab ülevaate Penni tuntumatest fotoseeriatest – portreedest, moefotodest ja vaikeludest. Kõiki neid eriilmelisi pildimaailmu ühendab koht, kus need on loodud – Irving Penni ateljee ning isikupärane detailidele keskenduv minimalistlik väljenduslaad. Terve karjääri vältel töötas Irving Penn ajakirjale Vogue ning just moefotodega saavutas ta tuntuse ja läbimurde.

Britt Samoson on tunnustatud moekunstnik ja -toimetaja, kelle looming on pälvinud tähelepanu nii Tallinna Moenädalal kui ka Baltic Fashion Awardil. Tema kollektsioon „Square Cutˮ on pärjatud Väikese Kuldnõelaga.

Näitus „Irving Penn. Üks ja mitu maailmaˮ on Kumu kunstimuuseumis avatud viimast nädalat, kuni 6. oktoobrini 2013.

Lisainfo:
Maarin Ektermann
Tel 5552 0882
Weizenbergi 34 / Valge 1
Tallinn
kumu.ekm.ee