Niguliste muuseumis tähistatakse nigulapäeva

Eesti Kunstimuuseum
Niguliste muuseum

Pressiteade nr 122
04.12.2012

Neljapäeval, 6. detsembril kutsub Niguliste muuseum kõiki suuri ja väikseid kunstisõpru nigulapäevale, kui oma täies hiilguses on avatud Niguliste kiriku 15. sajandi lõpul valmistatud kappaltar, toimuvad ekskursioonid ning lastetunnid. Muuseum on sel päeval erandkorras avatud kella 19-ni. Osalemine muuseumi sooduspiletiga.

Tähtpäevalised ekskursioonid üksikkülastajale toimuvad:
Kell 17 vene keeles
Kell 18 eesti keeles

Lastetunnid toimuvad
Kell 17 vene keeles
Kell 18 eesti keeles

„Traditsioonilisel Niguliste muuseumi nigulapäeval on oma kõige pidulikumas asendis avatud suurejooneline kahe tiivapaariga altariretaabel, mis oli valmistatud 15. sajandi lõpul Lübecki meistri Hermen Rode töökojas,” ütles Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret. „Avatud kappaltaris on kujutatud üle neljakümne pühaku ja piiblitegelase. Nende valik näitab, millised pühakud olid hiliskeskaegse tallinlase jaoks olulised.”

Niguliste peaaltar on erakordne mitmes mõttes – tegemist on teadaolevalt ühe suurima ja paremini säilinud hilisgooti kappaltariga Läänemere-äärsetes maades.

Nigulapäeva ekskursioonil keskendutakse Niguliste peaaltari retaabli põhjalikumale tutvustamisele ja pööratakse tähelepanu ka kiriku nimipühakule – püha Nikolausele.

Lastetunnis tutvutakse püha Nikolause legendidega ning valmistatakse püha Nikolause kullakotike.

Nigulapäeval kehtivad muuseumi sooduspiletid!

Täiendav info:
Niguliste muuseum
tel 631 4330
e-post niguliste@ekm.ee
Niguliste 3, 10146 Tallinn
https://nigulistemuuseum.ekm.ee/