Paaži kaitsva tiiva all, Marie Under, Artur Adson

11.02.2010

Neljapäeval, 11. veebruaril kell 17. 00 toimub Adamson-Ericu muuseumis kirjandusteadlase Õnne Kepi loeng “Paaži kaitsva tiiva all. Marie Under, Artur Adson”

Kirjandusteadlane Õnne Kepp on üles ehitanud oma ettekande kaheosalisena. Esimeses pooles tehakse ülevaade Adsoni elust ja loomingust, mida teatakse üldiselt vähe, isegi kirjandusteadlaste hulgas. Adson on teenimatult jäänud Marie Underi, Friedebert ja Elo Tuglase kõrval tahaplaanile. Seega antakse spetsialisti sügavam pilguheit Karl Artur Adsonile, milles on mitmeid seoseid ka Marie Underiga. Loengu teine pool vaagib Adsoni kriitikute poolt arvustatud tema nn. konfliktset iseloomu. Laiemalt on tuntud Adsoni roll kui Underit saatvast andunud Paažist. Loengul püütaksegi tema “võimatut iseloomu” natuke analüüsida.

Karl Artur Adsoni luulet esitab Loone Ots.

Kirjandusteadlane Õnne Kepp on sündinud aastal 1955. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja kaitsnud seal ka magistrikraadi pagulasluulest 1994. aastal. Filosoofiadoktori kraadi kaitses 2008. aastal. Ta on töötanud Tallinna Ülikoolis, Eesti Humanitaarinstituudis ning Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses. Õnne Kepi üldisem uurimisteema on eesti luule, eriti läbi ruumitunnetuse ja identiteediavalduste.

Loeng toimub näitust “Muutliku vikerkaare all. Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kunstikogu!” saatvate ürituste programmi raames.

Osalemine muuseumipiletiga (30.- / 15.-).

Lisainformatsioon:

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn

Kersti Koll: tel 644 5838, GSM: 5813 6012

e-post: kersti.koll@ekm.ee